Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Hádzanárky Štartu Trenčín si upevnili 3. miesto v tabuľke

1. liga v hádzanej žien SR

: ŠKP Topoľčany - Štart Trenčín 14:27 (10:15)

V posledom tohtoročnom kole sa hádzanárky Štartu Trenčín predstavili na palubovke súpera - v meste piva v Topoľčanoch, kde si uchmatli víťazstvo. O zhodnotenie tohto merania síl sme požiadali trénera Štartu Viliama LANČARIČA:

„Do susedných Topolčian sme cestovali s jasným úmyslom - získať dva body, vzhľadom k tomu, že súper vykazoval doposiaľ najslabšie výkony a výsledky v prvej lige, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Keď som si pozrel na videu zápas Topoľčian s Čadcou, zistil som, že tento súper je skutočmne herne veľmi nevýrazný a slabučký. Naše hráčky začali duel v dobrom tempe, ale keď vycítili „silu“ súpera čiastočne poľavili a domáce nakoniec uhrali do polčasu veľmi prijateľný výsledok. Počas prestávky som dievčatám dohovoril a začali si uvedomovať svoje nedostatky. Preto začali po zmene strán hrať oveľa zodpovednejšie najmä v obrane a sústredili sa najmä na rýchle bleskové protiútoky. Preto ani neprekvapuje, že v 2. polčase sme inkasovali iba štyri góly. Pri hodnotení som hráčky upozornil na to, že mali hrať s maximálnym nasadením a rozhodne využiť skutočnosť, že išlo o veľmi odovzdaného súpera a bolo potrebné vyhrať rozdielom dvoch tried. Škoda, že naše dievčatá sa nevedeli správne vyhecovať, dostať do pohody, aby im naložili súperovi toľko gólov, koľko sa do nich zmestí.“

Zostava a góly Štartu: Grandtnerová, Švachová - Uhliarová 15, Bednárová 2, Rajnohová 1, Prekopová 2, Gagová 4, Ferančíková 1, Dúcka 2. Vylúčené: 3:3, sedmičky: 1/1 - 3/1. Pred 200 divákmi veľmi dobre rozhodovali Dubajová a Čandová.

Hráčky Štartu trénujú ešte do 19. 12. potom hráčky dostanú voľno a od 2. 1. 2003 začína príprava na ďalšie majstrovské zápasy. Na domácej palubovke bude najbližší majstrovský duel až 7. februára - s Prešovom. Karol Ďurina