Dukla do štvrťfinále zo štvrtého miesta?

EXTRALIGA

Piatok: 21.1. (52.kolo)

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 1:2 (0:1,0:0,1:1)

Po nepresvedčivom výkone v predchádzajúcom kole na domácom ľade proti Martinu sa chceli Trenčania jednoznačne rehabilitovať na ľade vtedajšieho lídra - mužstva Zvolena. Tréneri Dukly postavili do brány namiesto Kompasa juniora Bielika a ten sa danej príležitosti chopil všetkými desiatimi. Bol oporou mužstva a vychytal cenné a povzbudivé víťazstvo. Dukla mala vydarený úvod vďaka presnému zásahu Barinku v 12. min, ktorý so šťastím prekonal Križana a svojich spoluhráčov viacmenej posadil na koňa. Potom diváci gól dlhšie nevideli a až v 43. min J. Čierny zaznamenal vyrovnávajúci úspech. Z vyrovnania skóre sa však Zvolenčania dlho netešili, lebo ešte v tej istej minúte - za 51 sekúnd - vsietil Melichárek druhý úspech Dukly, ktorý sa v konečnom účtovaní ukázal ako rozhodujúci. Domáci sa snažili o zvrat, tréneri popremiešali útočné formácie a hráči silou-mocou túžili vyrovnať. Veľmi dramatická a nervy drásajúca bola záverečná minúta, v ktorej domáci vsadili na hru bez brankára a dokonca mali výhodu až o dvoch hráčov. Aj tejto presilovke sa však trenčianski hokejisti umne ubránili a nakoniec si udržali najtesnejšie víťazstvo.

Góly: 43. J. Čierny - 12. Barinka, 43. Melichárek. Vylúčení 6:5 na 2 min, Klepáč na 10 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 3170 divákmi rozhodovali D. Konc - Mášik, Rakyta.

DUKLA: Bielik - P. Janík, Heš, Sejejs, Starosta, Galvas, Bača, Viazanica, Gábriš - Barinka, Kukumberg, M. Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Šagát, Srnka, Kmeč. Tréner: D. Gregor.

Utorok: 18.2. (51. kolo)

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:3 po predĺžení (0:0,1:1,2:2-0:0)

Po málo atraktívnej a bezgólovej úvodnej časti prišlo k akému-takému hernému zlepšeniu až v strednej tretine, v ktorej videli diváci už aj presné zásahy. Ako prvý mohol otvoriť gólový účet stretnutia domáci Barinka, ale ten nezúžitkoval svoje sólo na Rovnianka. Nedáš-dostaneš sa opätovne potvrdilo, keď v 28. min vsietil vedúci gól z presilovky Martinčan Hudec. S pribúdajúcimi minútami narastal tlak Dukly, ktorá nielenže vyrovnala, ale v 42. min vsietil Sivák aj vedúci úspech domácich - 2:1. Húževnatí hostia však naďalej veľmi nepríjemne hrýzli a v záverečnej tretine otočili stav opäť vo svoj prospech. Trenčania v záverečných 30 sekundách vsadili všetko na jednu kartu, odvolali brankára Kompasa a usadili sa v tretine súpera. Jedenásť sekúnd pred záverečnou sirénou útočník Král dosiahol vyrovnávajúci gól na - 3:3 a muselo sa predĺžovať. Ani v nadstavenom čase však diváci gól už nevideli a tak sa obaja súperi rozišli nakoniec bratskou deľbou bodov. Za najlepších hráčov stretnutia vyhodnotili a ocenili Barinku a Rovnianka.

Góly: 37. J. Kóňa, 42. Sivák, 60. Král - 28. S. Hudec, 43. J. Kováčik, 53. Kotlárik. Vylúčení: 7:7 na 2 min, Kazda a Magdoško na 10 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Pred 2480 divákmi rozhodovali V. Kontšek - Pavlovič, Tvrdoň.

Nedeľňajšie stretnutie Trenčín - Košice sa skončilo po našej uzávierke. Karol Ďurina

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 957

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou pribudnú okrasné dreviny

Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje novú výsadbu v rámci revitalizácie centra mesta. Nové dreviny by mali pribudnúť pred nemocnicou, informovala radnica.

Bánovce nad Bebravou: Zomrel mestský poslanec Milan Igaz

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu (25.11.) bánovský mestský poslanec Milan Igaz. Informovala o tom primátorka Rudolfa Novotná.

Penalty v Bošáci a Turnej v nadstavenom čase? Obe boli, hovorí líder Zamaroviec Tibor Drienka

Jeseň zvládli vo veľkom štýle. Zamarovce zimujú na prvom mieste so solídnym sedembodovým náskokom. O prvej časti sezóny sme sa porozprávali s funkcionárom a stopérom Slovana Tiborom Drienkom.