Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Zarúbal skalický Vyrúbalík postup hokejistov trenčianskej Dukly do semifinále?

Po štyroch stretnutiach štvrťfinále play off: SKAL

V pondelok 3. marca odštartovala séria štvrťfinálových zápolení play-off našej hokejovej extraligy. Podľa vopred určeného kľúča si skrížili hokejky po základnej časti súťaže štvrtý tím s piatym. Premenené na drobné to znamená Dukla Trenčín - HK 36 Skalica. Samotná séria začala na ľade lepšie umiestneného kolektívu.

1. zápas štvrťfinále play-off: pondelok 3.3.2003

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:0 (2:0,0:0.2:0)

Vypredaný štadión bol dejiskom zaujímavého merania síl dvoch kvalitných tímov. Vydarený nástup do stretnutia mali domáci - už v bráne s jubilujúcim tridsiatnikom Murínom - ktorí v rozpätí 17 sekúnd desiatej minúty zaznamenali dva veľmi dôležité góly, ktoré ich fakticky posadili na koňa. S jedlom rástla chuť a Trenčania po gólovo nezúžitkovanej strednej časti sa opäť strelecky presadili v záverečnej dvadsaťminútovke, kedy pridali ďalšie dva presné zásahy. Zapísať do streleckej listiny sa mohli aj Záhoráci, ale nedokázali nájsť účinný recept na prekabátenie pozorných zadákov Dukly. Priaznivci Dukly odchádzali spokojní najmä vďaka získanemu víťazstvu. Za najlepších hráčov vyhodnotili Murína - Hartmanna.

Góly: 9. Melichárek, 10. Kukumberg, 55. Kukumberg, 57. Starosta. Vylúčení 5:5 na 2 min, Prošvic na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred vypredaným štadiónom - 6150 divákmi rozhodovali Jakubec - Čavojský, Pavlovič.

STAV SÉRIE: 1:0.

2. zápas štvrťfinále play-off: utorok 4.3.2003

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:5 (4:3,0:2,0:0)

Druhé vzájomné meranie síl malo úplne iný scénar, ako tomu bolo v prvom zápolení. Bol to hneď od úvodnej časti vzrušujúci hokej s prívlastkom hojdačkový. Tentoraz patril nástup Záhorákom, ktorí začali nebojácne a svoje úsilie korunovali už v 4. minúte vedúcim gólom. v 11. min bol stav už 1:3 a Murín sa pobral na striedačku a nahradil ho Kompas. Bolo sympatické, že domáci nehodili flintu do žita, ale príkladne zabojovali a ešte v prvej tretine dokázali otočiť stav vo svoj prospech. Možno sa týmto úspechom predčasne uspokojili, lebo v druhom dejstve to boli Skaličania, ktorí zasa obrátili vedenie na svoju stranu. V poslednej časti stretnutia sa očakávalo zo strany domácich aspoň vyrovnanie stavu a hoci šance na to boli, predsa len výsledok sa už nezmenil. Domáci nevyrovnali ani počas 45 - sekundovej hry bez brankára, keď Bačovu tutovku zneškodnil 14 - sekúnd pred záverom pozorný Kučera. Bol to hodnotný duel s nešťastným vyvrcholením pre snaživu Duklu. Za najlepších hráčov vyhodnotili Melichárka - Hujsu.

Góly: 8. Barinka, 13. Melichárek, 16. Heš, 18. J. Kóňa - 4. M. Ivičič, 7. Čársky, 11. Kocák, 21. Hujsa, 36. M. Ivičič. Vylúčení 5:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali Jonák - Bednár, Štec.

DUKLA: Murín (11.Kompas) - Sejejs, Starosta, Janík, Heš, Galvas, Bača - Barinka, Kukumberg, Zlocha - Sivák, M. Kováčik, Kristín - Melichárek, J. Kóňa, V. Král. Tréner: D. Gregor.

STAV SÉRIE: 1:1.

3. zápas štvrťfinále play-off: piatok 7.3.2003:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:0 (0:0,3:0,1:0)

Hneď v prvom vystúpení na domácom ľade vrátili Skaličania Trenčanom požičané a porazili ich rovnakým výsledkom ako tomu bolo pod Matúšovým hradom. Prvá tretina bola ešte bez gólového vyjadrenia, ale pohroma pre Duklu prišla po polovici stretnutia. V 34. min dravý M. Ivičič roztočil gólostroj domácich a o tri minúty nato viedli domáci už 2:0. Keď v 38. min pridal Hujsa tretí úspech vyzeralo to pre Duklu zle-nedobre a Murína vystriedal junior Bielik. Domáci využili dve presilovky na strelenie gólov a to bolo pre nich veľkým plusom. V záverečnej tretine prestriedal tréner hostí D. Gregor zostavu a snažil sa aspoň kozmetický upraviť nepriaznivý stav. Hoci na ľade to vyzeralo o čosi priaznivejšie pre Trenčanov, predsa sa nedokázali strelecký zapísať do listiny, ba práve naopak inkasovali ešte jeden gól. Gólman domácich Kučera si udržal čisté konto a domácim narástli krídla...

Góly: 34. M. Ivičič, 37. Kocák, 38. Hujsa, 50. T. Višňovský. Vylúčení 5:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Pred 4100 divákmi (vypredané) rozhodovali D. Konc - Krpelec, Pavlovič.

STAV SÉRIE: 2:1.

4. zápas štvrťfinále play-off: sobota 8.3.2003:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Tréner Dukly D. Gregor vyriešil brankársky problém tak, že dôveru dal pri neúčasti Murína - Kompasovi, ktorý sa odvďačil spoľahlivým výkonom a za inkasované góly ho karhať nemožno. Hostia, vedomí si dôležitosti stretnutia začali aktívnejšie, iniciatívu mali na svojich hokejkách, ale brankár Kučera si udržal čisté konto. Po opatrnom začiatku sa oba kolektívy rozohrali na plné obrátky a bolo sa na čo pozerať. V 30. min mal hosťujúci Srnka na hokejke tutovku, keď sa znenazdajky ocitol sám pred brankárom, ale gólovo ju nezúžitkoval. Vzápätí Ivičič doslova lovil puk z bránkovej čiary a o vzruch bolo postarané. Gól visel doslova vo vzduchu a v 41. min sa radovali Skaličania, keď Kocák skóroval do prázdnej brány, nakoľko Kompas ležiaci na ľade už nestačil zachytiť puk. Pre Trenčanov bolo šťastím a dobrou motiváciou, že v priebehu jednej minúty Koložváry stav vyrovnal. V 50. min mali domáci výhodu presilovky 5:3, ale hostia ju prežili bez gólu. Hoci šancí na skórovanie bolo na oboch stranách nadostač, do skončenia zápasu už neskóroval ani jeden kolektív. Po prvý raz vo vzájomnej sériii prišlo na rad predĺženie.

Hneď na jeho začiatku bol vylúčený Starosta, ale domáci presilovku nevyužili. Ba práve naopak, tkzv. zlatý gól mal na hokejke Kristín, ale šancu nepremenil. Prvé 20- minútové predĺženie bolo bez gólového vyjadrenia a tak sa pokračovalo ďalším nadstavením hracieho času.

Zlom a samotné rozuzlenie stavu prišlo v čase 86,43, kedy Skaličania hrali presilovku za šesť hráčov Dukly na ľade a úplne osamotený Vyrúbalík zoči-voči Kompasovi sa nemýlil a poslal puk za jeho chrbát a bolo rozhodnuté! Trenčanom zostali jednoznačne oči pre plač, lebo vzájomná séria sa naklonila na stranu ambicióznych Skaličanov...

Góly: 41. Kocák, 86. Vyrúbalík - 42. Koložváry. Vylúčení 3:9 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 4100 divákmi (vypredané) rozhodovali Marušin - Čavojský, Meszároš.

STAV SÉRIE: 3:1

Vzájomná séria pokračuje piatym zápasom v pondelok 10. marca. V prípade úspechu hostí postupuje do semifinále play-off definitívne Skalica. Ak vyhrá Dukla, tak ďalší zápas sa odohrá v stredu 12. marca v Skalici. Prípadne rozhodujúce siedme stretnutie by sa hralo v piatok 14. marca na ZŠ v Trenčíne. Karol Ďurina