IV. liga severozápad

Sl. Nemšová - Tovarniky

5:0 (1:0)

Góly: 33. Ďuďák, 60. Kračovič, 69. Meluš vlastný, 80. Ďuriš, 87. Laco

Otvárací zápas jari na domácom ihrisku začali domáci veľkým náporom a v priebehu 15. minút nepremenili tri vyložené šance, keďa ostia sa väčšinou iba prizerali pekným akciám domácich. Skóre otvoril krásnym gólom Ďuďák, čím ale neukončil preteky domácich v zahadzovaní gólových šancí. Po hodine hry zvýšil skóre Krajčovič a bezradnosť hostí sa ukázala v 69. min, kedy si dali dokonca aj vlastný gól...

I keď skóre postupne narastalo, tréner domácich bol nespokojný s prudiktivitou a rozhodol sa vymeniť oboch útočníkov. V 80. min kapitán Ďuriš zvýšil na 4:0 a gólostroj domácich zavŕšil Laco.

ŽK: Laco, Ďuďák - Kováč, Balážik, Meluš. Pred 320 divákmi rozhodoval Žaľud.

Slovan: Bobot - Laco, Chlebana, Poliak, Doktor, Krajčovič, Ďuriš, Amrich (77. J. Vavruš), Ďuďák, M. Vavruš (59. Nanak), Patka (59. Trška.

Jozef Raučina

Šimonovany - Chynorany

1:1 (0:0)

Góly: 90. Obert - 90+. Lazreg

Po celý zápas boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si množstvo šancí a nastrelili tri žrde. Nebolo im však súdene v tomto zápase zvíťaziť. Hostia sa väčšinou iba bránili a to veľmi úspešne. Domácich môže strata dvoch bodov na domácom ihrisku veľmi mrzieť. Pred 250 rozhodovala Dohňanská. ŽK: Obert (Šimonovany).

Jozef Legéň

Púchov B/Dohňany - Vrbové

5:1 (5:1)

Góly: 5. Zelníček, 10. Škrovánek, 16. Mužlay, 30. Ondrička, 38. Kadlec - 45. Andrísek

Od začiatku kráľovalo na zelenom trávniku v Dohňanoch iba jedno mužstvo.

Domáci si dobrým pohybom vypracovali aj pekné šance, ktoré aj gólovo zúžitkovali. Hostia pod dojmom prvého polčasu začali hrať po

zmene strán zodpovednejšie a domáci zasa pre hrali oveľa vlažnejšie.

ŽK: Brisuda. Pred 80 divákmi rozhodoval Ábel.

Púchov B: Mištík - Štofík (46. Poliak), Rehuš, Brisuda, Jurga, Filo, Zelníček, Ondrička, Kadlec (60. Madara), Mužlay, Škrovánek., (44. Cibik.)

Vl. Šamánek

Partizánske - V. Kostoľany

1:0 (1:0)

Gól: 5. Křapka

Stretnutie začali lepšie domáci a už v 5. min prekonal Křapka prízemnou strelou brankára hostí. O tri minúty neskôr mal veľkú šancu Pavelka, no jeho strela z 12 m išla nad bránu. Po sľubnom úvode si ani jedno mužstvo v prvom polčase gólovú šancu nevypracovalo. Druhý polčas bol oveľa rušnejší a šance mali oba kolektívy. V 55. min nádherná strela Polčíka išla tesne nad bránu domáceho Holičku. Domáci brankár mal šťastie v 60. min - vtedy odkopával loptu, trafil však hráča hostí od ktorého sa lopta odrazila tesne vedľa brány. V 61. min mohol výsledok prikrášliť domáci Najman, no brankár hostí bol rýchlejší ako on. Za zmienku stoja dve strely domácich - v 76. min pekne vypálil Baštrnák a v 85. hlavičkoval Norocký nad bránu. Domácim bude v ďalšom stretnutí chýbať pravdepodobne Dermek, ktorého rozhodca vylúčil 15. min pred

koncom zápasu. Pred 200 divákmi rozhodoval Múčka. ŽK: Vavruš, Borovský,

Janíček (Kostoľany). ČK: Dermek (Tempo).

Július Gális

Orlové - Domaniža 2:1 (0:0)

Góly: 50. Ruman z 11m, 72. Zahradník - 80. Štefánik

Vo vyrovnanom meraní síl mali viac šancí domáci, ktorí stopercentne využili ponúknute príležitosti. V 50. min po faule na Meheša - Ruman z jedenástky otvoril skóre zápasu. Potom vynikol dvakrát výborne chytajú brankár hostí Minárech, ktorý ale v 72. min po peknej prihrávke Gáboríka a prieniku Zahradníka už nestačil zachrániť a domáci zvýšili vedenia na 2:0. V 80. min sa podarilo hosťom skorigovať Štefánikom. V nervóznom záver sa už nič podstatne neudialo. Pred 350 divákmi rozhodoval Pintér. ŽK: J. Gáborik - P. Kvaššay, Bolega.

Pavol Krekáč

Chtelnica – N. Mesto n/V 2:1 (1:0)

Gól: 34. Timko, 90.+ Juraško – 76. Ščepko.

V dobrom zápase sa rozhodovalo v samom závere. Po góle Timka, ktorý dokončil peknú akciu domácich a rýchlom brejku, po ktorom Ščepko vyrovnal vrhli domáci všetky sily do útoku. Dočkali sa až v nadstavenom čase, keď bol v 16-tke faulovaný najskôr Bogora, po výhode aj Lančarič a Juraško z jedenástky rozhodol o víťazstve.

CHTELNICA: Sedláček – Lančarič, Maron, Bučko, Duchoň, Piešťanský, Némethy, Luhový, Bogora, Juraško, Timko.

N. MESTO: Minárik – Gono, Zmeko, Rom. Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Korytina, Gábriš, Luža (79. Luža), Rast. Bošanský.

Ostatné zápasy: Lokomotíva Trnava – N. Pravno 1:1 (0:0), Hrnčiarovce – N. Rudno 6:0 (2:0)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.