Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

I. FUTBALOVÁ LIGA: 23. kolo: Slovan BRATISLAVA - ZTS DUBNICA 0:1 (0:1)

Gól: 3. Straka, ŽK: 39. Šlahor, 45. Vomáčka, 55. Dzúrik, 75. Homoláč, 82. Obžera - 31. Držík, 57. Greguška, 65. Doležaj, 69. Švestka, rozhodovali: Minárčik - Balko, Pastorek, 2335 divákov

SLOVAN: Prole - Pecko, Dzúrik, Homoláč, Vomáčka - Obžera, Polgár (62. Šesták), Sedlák, Hornyák - Vittek, Šlahor (75. Takáč)

DUBNICA: Poštrk - Doležaj, Švestka, Ševela - Zimen, Držík, Dovičovič, Kiška (90. B. Mráz) - Greguška - Straka (89. Sokol), Porázik

Stretnutie na Tehelnom poli prinieslo rušné momenty na oboch stranách už v úvodných minútach. Prvú šancu na skórovanie mal domáci Slovan, no Homoláčovu strelu po rohu vykopával z bránkovej čiary Porázik. O minútu na to štadión stíchol po vydarenom protiútoku hosťujúcich Dubničanov, ktorý chladnokrvne zakončil Straka - 0:1. Otrasení belasí sa snažili čo najskôr vyrovnať, no ich hra dlho postrádala presnosť. Dubnica sa stiahla do obrany a dobre pokrývala vysunuté hroty domácich Vitteka a Šlahora. V 21. min Obžera pekne vysunul Šlahora, no ten v dobrej pozícii ľavačkou trafil iba bočnú sieť. Najväčšiu šancu prvého polčasu na vyrovnanie mal v 30. min Vittek, ktorý po Polgárovom centri mieril hlavou iba do brvna. O minútu sa pokúšal v šestnástke presadiť Hornyák, jeho strela však mierila nad Poštrkovu bránu. Hostia v druhej polovici polčasu začali hrať aktívnejšie a hra sa vyrovnala. Už tri minúty po prestávke sa Obžerov center dostal k nekrytému Hornyákovi, ktorý zo siedmich metrov napálil iba do hradby tiel. O tri minúty na to sa v rovnakej situácii ocitol Vomáčka, ktorý však netrafil bránu. Slovan sa aj naďalej snažil, jeho hre nechýbalo nasadenie, no postupom času začal hrať na nakopávané lopty, čo obrana Dubnice dobre likvidovala. V dobrej šanci sa ešte dvakrát ocitol striedajúci Šesták, ani jeho pokusy v sieti neskončili, rovnako ako v 90. min prudká strela Homoláča. Líder slovenskej ligy tak stratil na jar ďalšie body.

HLASY TRÉNEROV:

Stanislav Griga (Dubnica): „Do zápasu sme išli s rovnakými cieľmi ako do každého stretnutia na ihriskách súperov. Paradoxom je, že sa nám podarilo vyhrať práve na Slovane, ktorý má jeden z najlepších kádrov v lige. Musím priznať, že za tri body vďačíme aj veľkej miere šťastia, pretože tlak Slovana bol v niektorých momentoch dosť veľký.“

Dušan Radolský (Slovan): “Tento zápas bol opä otom, že sme gól dostali a množstvo našich šancí naopaknevyužili. Také príležitosti, aké mali Vittek, Šlahor, i vdruhom polase Šesták, by sme mali premiea. Nedarí sa všakani jednému z útoníkov, hoci v druhom polase som ichposlal na ihrisko štyroch. Nasleduje ligová prestávka, poasktorej si musíme všetko detailne analyzova a následne nájsvýchodisko zo súčasnej situácie.” (sita)