Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

V. liga sever

Zemianske Kostoľany – Krásno

2:1 (0:1)

Zápas slabšej úrovne sa hral väčšinou medzi šestnástkami, k domácim sa priklonilo viac šťastia a vyhrali najtesnejším rozdielom.

Góly: Rolinec (11 m), Bajgar - Gašparík. ŽK: Oršula za domácich. Rozhodoval Skaličan, 120 divákov.

Z. Kostoľany: Hurtiš – Duda, Hulényi, Oršula, Záhon, Mokoš, Rolinec, Valo, Paukeje, Granát, Bajgar, striedal Karak.

Juraj Záhon

Dežerice - Považská Teplá

2:0 (0:0)

Tréner Dežeríc nemá závideniahodnú pozíciu, popri vykartovaných hráčov prišiel aj o jediného brankára, ktorého Dežerice majú. Brankársky post zastávajú hráči, ako aj v tomto prípade, keď sa do brány postavil Hrabal. V prvom polčase súper z Pov. Teplej nedal často dýchať domácim, ale do dobých šancí sa však dostávali hráči Dežeríc. Strelu z 25 metrov M. Adamoviča vyrazil hosťujúci brankár, potom mohol otvoriť skóre Benca, ale v prvom prípade dobre netrafil a v druhom zazvonila žrď hostí. Otvoriť skóre mali aj hostia v 45. minúte, keď obrana domácich jedinýkrát zazmätkovala a domáci brankár Hrabal v tiesni fauloval. Nariadený pokutový kop Popelka prudko napálil do žrde. Hneď po obrátke sa dostali do vyloženej šance hostia, ale loptu smerujúcu do opustenej brány vykopol najlepší hráč domácich Strieženec. Dežerice sa predsa len dočkali, rýchlu akciu po pravej strane zakončil Benca. Potom priadli domáci ďalší gól, ktorý dal opäť Benca, hráč ktorý mal asi najviac šancí za domácich.

Góly: Benca 2. ŽK: Hrabal, Jandák, Jakub – Janech, Almássy.

Rozhodoval Ďatko, 150 divákov. Dežerice: Hrabal – Nemec, Benca, R. Valach, Jandák (Sloboda), Matuška, Černák (Botka), Marko, Strieženec, M. Adamovič, Jakub. Pov. Teplá: Janech – Valjent, Almássy, Hlušek (Vojtek), Galbavý, Sklenář, Bednář, Mucha, Popelka, Slámka, Babiak.

Ján Adamovič

Rybany – Častkovce 0:0

Snaživým domácim sa podarilo proti favoritovi stretnutia udržať bezgólovú remízu. Hostí môže mrzieť množstvo nepremenených vyložených šancí, najmä v závere zápasu.

(ju)

Horná Streda – Podolie

2:1 (1:0)

Zápas s prívlastkom derby prilákal fanúšikov zo širokého okolia a tých sa zišlo neuveriteľných 720. Už to svedčilo, že i zápas sa ponesie v búrlivej a futbalu žičlivej atmosfére. Celý priebeh zápasu bol poznamenaný bojom o každý centimeter trávnika a až do poslednej sekundy niesol známky dramatičnosti. Úvod zápasu patril domácim, ktorí sa blysli perfektnou akciou na jeden dotyk a po nezištnej prihrávke Majerského Chebeň spálil čistú gólovú šancu. Hostia takisto nezaľáhali a snažili sa hrať s domácimi vyrovnanú partiu. Prvý gól padol v 35. minúte, keď po priamom kope trafil hlavou Zelenay. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, útoky sa striedali na obidvoch stranách a až v 77. minúte padol druhý gól hlavou, ktorého autorom bol Chebeň. Keď sa už zdalo, že hostia sa zmierili s porážkou, v 86. minúte iskierku nádeje na úspech vykresal Augustín, ktorý trafil nechytateľne z otočky. V samotnom závere zápasu hostia ešte pridali, a tak domáci mali čo robiť, aby ubránili najtesnejšie víťazstvo.

ŽK: Majerský, R. Majerník – Radošinský, Ščepko, Kališ, Augustín. Rozhodoval Čano.

Horná Streda: Kukučka – Chebeň, Zelenay (R. Majerník), Majerský (R. Majerník), Havrlent, Feranec, Talajka, Marek (Kusovský), Polák, Krajčo, Varga. Podolie: Pifca – R. Hrušovský, Ščepko, Čuchran (Kubica), M. Hrušovský, Kališ, Červeňanský (Klčo), Valo, Stacho, Radošinský, Augustín.

Roman Markech

Dubnica „B“/Košeca – Prečín

2:1 (0:1)

Prvý polčas sa hral väčšinou na bránu hostí, ale boli to práve hostia, ktorý sa ešte v prvom polčase ujali vedenia. Hostia po zmene strán hru vyrovnali a vytvorili si niekoľko vynikajúcich príležitostí. V infarktovom závere nakoniec domáci v poslednej minúte vyrovnali zásluhou Pagáča a v nadstavenom čase dokonca strhli šťastné víťazstvo na svoju stranu, keď autorom gólu bol Šupka.

Góly: Pagáč, Šupka – P. Melicherík. ŽK: R. Birošík. Rozhodoval Hanták, 150 divákov.

Dub. „B“/Košeca: V. Brtáň – Jurčák, M. Batla, Tomša, R. Brtáň (Kijačik), Šupka, L. Batla (Pagáč), Gábor (Rýdzi), Gajdoš, Švikruha, Závodný. Prečín: Gomboš – Andel (I. Birošík), P.Melicherík, Faciník, R. Birošík (Mojžišík), Švec, Repáč, Raček, Blaško, Oravík, Šarlay.

Jozef Škrovánek

Malé Lednice - Trenčianske

Jastrabie 2:0 (1:0)

Domáci začali náporom a v tých chvíľach podržal hostí brankár Tretinár. V 15. minúte si vypracoval veľkú príležitosť Radovan Glasa, no opečiatkoval len brvno. V 21. minúte sa ujali domáci vedenia gólom Dudáka. Hostia potom zatlačili domácich, ale nepodarilo sa im vyrovnať. V druhom polčase domáci pridali druhý gól a zamerali sa na udržanie si dvojgólového vedenia. Hostia ovládli hru, ale keďže sa im nepodarilo vypracovať si čisté gólové príležitosti odišli z Malých Ledníc bez bodu.

Góly: Dudák, Bielik. ŽK: Ľ. Vančo, M. Lednický – M. Glasa, Tomáš, Raček. Rozhodoval Strečko, 100 divákov.

M. Lednice: Jasenovský - P. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo (J. Vančo), Gardian, M. Čelko, Bielik, J. Čelko, Dudák (Moravík), M. Lednický, J. Lednický. Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Ľ. Fischer, Peťovský, Kyselica, Cintula, Raček, Tomáš, Pavlo (Šebáň), M. Koreň, M. Glasa.

Tibor Lednický

Kanianka – Čereňany

2:1 (1:0)

Za stálej miernej celozápasovej prevahy si domáci vypracovali viac gólových príležitostí, a i preto je jednogólové víťazstvo zaslúžené.

Góly: Mihalička, Píš – Šimo. ŽK: Píš, Richter – Žember. Rozhodoval Palocsányi, 200 divákov.

Kanianka: Oulehle – Bršťák (Bukový), Komoš, Kriko, Körmöczi, Píš, Mečiar, Hvolka, Drahňovský, Richter, Mihalička (Pipíška). Čereňany: Macko – Kyselica, Žember, Briadka, J. Gogora, M. Gogora (Pánis), Žiak (Roháč), Hippík, Géci, Cifrík, Šimo.

Jaroslav Kobulda

Veľké Uherce – Handlová

3:0 (0:0)

Domáci začali ofenzívne, no veľké množstvo šancí, ktoré si vypracovali v prvom polčase zostalo nevyužitých. I do druhého polčasu nastúpili domáci ofenzívnejšie a už 5 minút po zmene strán R. Kováč zblízka prestrelil brankára hostí. O desať minút pridal po výborne kopnutom priamom kope druhý gól domácich Hatiar a keď o dve minúty neskôr Urík po veľkej chybe brankára hostí zvýšil na 3:0 bolo o výsledku stretnutia rozhodnuté.

Góly: R. Kováč, Hatiar, Urík. ŽK: Srnka, Kečkeš, Hudec.

Rozhodoval Šťastný, 250 divákov.

V. Uherce: Radosa – Jančich, Gubka (Uhlár), E. Štálnik, M. Štálnik, Stanček (Svrček), Mojto, Urík, Hatiar (M. Kováč), R. Kováč, Duchovič. Handlová: Kurdy – Kečkeš, Kováčik, Pavlík, Srnka, Tran, Jonas, Ondrejka, Althap (Žitnik), Hudec, Juríček.

(bedo)

Dohrávky:

Prečín - Rybany 3:2 (0:0) Góly: Šarlay, Repáč, vlastný - Marek Ďuračka, J. Tretinár. Považská Teplá - Malé Lednice 1:0 (0:0) Gól: R. Zlatoš.

1. Horná Streda 19 14 3 2 51:13 45 (+15)

15. Handlová 18 4 3 11 24:49 15 (-9)

16. Zem. Kostoľany 19 4 3 12 19:47 15(-15)

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 586

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.