Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Úradujúci majster SR - HC Slovan Slovnaft - prisilným sústom pre trenčianskych hokejistov

Semifinálová séria priaznivejšia pre Bratislavčano

V nedeľu 23. marca dokázali reprezentanti Dukly Trenčín zvíťaziť na domácom ľade nad HC Slovan Slovnaft Bratislava v predĺžení zlatým gólom Zlochu 3:2 a znížiť stav semifinálovej série na 1:3. Týmto víťazstvom natiahli sériu o ďalší duel, nakoľko sa hrá na štyri víťazné stretnutia.

V poradí piaty vzájomný zápas sa teda odohral - v stredu 26. marca pred televíznymi kamerami na bratislavskom ľade.

HC Slovan Slovnaft Bratislava - Dukla Trenčín 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Trenčania mali jednoznačne nôž na krku a dobre si uvedomovali dôležitosť tohto zápolenia. Preto po opatrnom začiatku, keď domáci nevyužili dve presilovky sa snažili z dobre zabezpečenej obrany prechádzať do brejkových protiútokov. Prvý úspech dosiahli slovanisti z presilovky, keď Kuľha ideálne našiel presnou prihrávkou Junasa a ten z prvej prestrelil Murína.

Po tomto presnom zásahu dostala hra patričný spád a pekné akcie sa striedali pred oboma brankármi. Dukle sa podarilo to, po čom vlastne túžila - vyrovnať stav stretnutia vďaka dorážke Kmeča a v 26. min bolo - 1:1. Na strane Trenčanov s jedlom rástla chuť a o dve minúty neskôr V. Král dokonca posadil svoje mužstvo na koňa vedúcim gólom - 1:2. Navyše, Trenčanom sa vzápätí naskytla výhoda presilovej hry, jedinečná možnosť zvýšiť vedenie, ale opak sa stal pravdou! Výborne hrajúci Cíger totižto dokázal v oslabení vyrovnať - 2:2. To však nebolo všetko, lebo v 35. min obranca Starosta rukou nešťastne zrazil puk za Murínov chrbát a pohroma bola na svete - 3:2 pre Slovan, čo bolo pravdepodobne najrozhodúcejším momentom celého stretnutia. Pre hostí to bol určite nepríjemný šok, lebo sa tak stalo práve v čase ich sľubného náporu.

U Trenčanov bolo sympatické, že nehodili flintu do žita a snažili sa o zlom v záverečnom dejstve. Domáci udreli opäť počas presilovky, keď v 52. min Halaj skóroval a zvýšil vedenie na 4:2. S Duklou to vyzeralo pravdupovediac zle-nedobre, ale iskričku nádeje vykresal štyri minúty pred záverečným klaksónom J. Kóňa vydareným tečom a znížil na rozdiel góla. Hoci Dukla zmobilizovala všetky svoje sily a schopnosti vyrovnávajúci gól už nezaznamenala ani počas 22-sekundovej hre bez brankára...

Slovanisti si teda týmto víťazstvom zabezpečili definitívnu účasť vo finále, kde si zmerajú sily s Košicami. Konečný stav série 4:1.

Góly: 11. Junas, 32. Cíger, 35. Javín, 52. Halaj - 26. Kmeč, 28. V. Král, 56. J. Kóňa. Vylúčení 10:8 na 2 min, F.Gábriš na 10 min, Kapuš na 10 min + DKZ, presilovky 3:2, oslabenia 1:0.

Pred 8485 divákmi (vypredané) rozhodoval D. Konc - Mášik, Valach.