Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V. liga sever

Veľké Uherce – Kanianka 0:0

V prvom polčase, ktorý sa odohrával najmä medzi šestnástkami si šance vypracovali iba domáci, no ich výborné príležitosti zostali nevyužité, keď Offertaler nastrelil žrď a R. Kováč z piatich metrov netrafil bránu. V druhom polčase začali lepšie domáci, obraz hry sa nezmenil a keďže sa domácim i napriek snahe nepodarilo streliť vytúžený gól, zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Valášek, 250 divákov.

Veľ. Uherce: Malec – Jančich (Stanček), Gubka, M. Kováč, E. Štálnik, Offertaler, Kopál (Uhlár), Hatiar, R. Kováč, Duchovič. Kanianka: Kurbel – Kriko, Körmöczy, Líška, Komoš, Píš, M. Mečiar, Hvolka, Richter, Drahňovský (Ruhový), Michalička (P. Mečiar).

(bedo)

Handlová – Malé Lednice

2:1 (2:1)

Handlovčania hrajúci doma prvý jarný zápas začali šťastne. Po centrovanej lopte z ľavej strane Pavlíkom Horvay už v 4. minúte hlavou prekonal Kardoša. Ani na druhý gól nedal na seba dlho čakať. Po kolmej útočnej akcii Jonas nezištne prihral Pavlíkovi a ten vedľa brankára dal na 2:0. Hostia do polčasu znížili po chybe Ondrejku. Keď Vančo dorazil zblízka loptu pod brvno. Po zmene strán mali obidve mužstvá niekoľko príležitostí stav zmeniť. Na strane baníkov dvakrát neuspel Jonas a Kováčik a u hostí J. Lednický, Ďudák a Bielik. V bojovnom zápase chýbala na oboch stranách presnosť.

Góly: Horvay, Pavlík – Ľ. Vančo. Rozhodoval Ďatko, 150 divákov.

Handlová: Konopásek – Žitnik (Hrúz), Kurdy, Pavlík, Srnka, Tran, Jonas, Ondrejka, Kováčik, Hudec, Horvay.

M. Lednice: Kardoš – P. Lednický, Ľ. Vančo, Domanický, Gardian (M. Lednický), M. Čelko, Bielik, J. Čelko, Ďudák, T. Čelko (J. Vančo), J. Lednický.

Imrich Frívaldský

Čereňany – Horná Streda

1:1 (1:1)

V stretnutí dvoch vyspelých mužstiev sa úvod lepšie vydaril domácim, ktorí sa už v tretej minúte ujali vedenia zásluhou Roháča. Hostia postupne hru vyrovnali a v 24. minúte po rýchlom protiútoku Korchanom vyrovnali. Do polčasu sa akcie striedali na obidvoch stranách, no mužstvá ich nevyužili. V druhom polčase hostia s vetrom v chrbte si v úvodnej 20-minútovke utvorili viacero dobrých streleckých príležitostí, ale hráč hostí Marek ich proti domácemu brankárovi Pročkovi nevyužil. V záverečnej štvrťhodine mali šance aj domáci, no bez gólového efektu. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.

Góly: Roháč – Korchan. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Badár, 300 divákov.

Čereňany: Pročka – Iljáš, Zaťko (Katrena), Briadka, Gogora, Kyselica, Roháč, Hipík, Melišík (Samaradžia), Cifrík, Goča. Hor. Streda: Jančík – Chebeň, Zelenay, Marek (Majerský), Havrlent, Feranec, Talajka, Korchan (Kusovský), Polák, Krajčo, Varga.

Vladimír Kováčik

Častkovce – Dubnica „B“/Košeca

0:1 (0:1)

V zápase veľmi dobrej úrovne zvíťazili šťastnejší hostia. Futbalisti domáceho Ropspolu boli posilneným hosťom o niekoľko ligových hráčov viac ako vyrovnaným súperom. Hostia sa okrem pekného futbalu prezentovali aj nepeknými zákernými faulami a zakopávaním lopty po odpískaní.

Gól: Kozík. ŽK: Mojto, Brtáň. Rozhodoval Samek, 120 divákov.

Častkovce: Ležák – Vlado, Matulja, D. Madro, Vrábel, Ostrenka, Gažo, Trebatický (Blaško), M. Madro, Madera, Ondrejička. Dub.„B“/Košeca: Kováč – P. Šupka, Decký, Mojto (Riško), Brtáň, Kozík, Kijačik, A. Šupka, Gajdoš (Tomša), Švikruha, Králik.

ŽIACI: Častkovce – Považany 6:1. Góly: Slimák 2, Čechvala, Matyáš, Gúčik, Cagala – Sedlák.

Peter Uhlík

Krásno – Rybany 1:0 (0:0)

Gól: Kopčo. Rozhodoval Cabaj, 300 divákov. (zb)

Trenčianske Jastrabie – Dežerice

1:0 (0:0)

Domáci v oslabenej zostave z dôvodu zranení a trestov sa prispôsobili dôrazne hrajúcim hosťom, kde futbal strácal krásu a prevyšovali dôrazné súboje a zákroky. Po prestriedaní v druhom polčase domáci predsa len si získali prevahu a po peknej individuálnej akcii Piláthy rozhodli domáci o svojom víťazstve.

Gól: Piláthy. ŽK: Šebáň – Benca. ČK: M. Adamovič. Rozhodoval Kompas, 300 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – Tomáš, Fischer, Peťovský, Kyselica (Fodrek), Horák, Raček, Pavlo, Šebáň, Koreň, Piláthy. Dežerice: Lech – Nemec, Benca, Valach, Černák (Starosta), Matuška, Ľ. Adamovič, Strieženec (Sloboda), J. Adamovič, M. Adamovič, Jakub.

ŽIACI: Mel.-Lieskové - Trenč. Jastrabie 1:4. Góly hostí: Horák 2, Valach, T. Fodrek.

DORAST: Beckov – Trenč. Jastarbie 2:4. Góly hostí: Jordán 2, Praženec, Žiačik.

Drahoš Koreň

Podolie – Považská Teplá

4:0 (1:0)

Domáce obecenstvo sa konečne dočkalo v tomto stretnutí gólov, i keď úvod tomu veľmi nenasvedčoval. Hostia začali dobre a z viacerých šancí nastrelili aj žrď domácej brány. Potom sa domáci hráči prebudili a ešte do konca zápasu skórovali – 1:0. V druhom polčase sa už domáci naplno presadili a doviedli zápas do jasného a zaslúženého víťazstva.

Góly: M. Augustín, Valo, Klčo, A. Augustín.

Rozhodoval Šamko, 250 divákov.

Prečín – Zemianske Kostoľany

1:1 (1:0)

Hostia prišli do Prečína s obrannou taktikou, domáci nepremenili viaceré samostatné nájazdy na súperovu bránu. Domácim sa predsa len podarilo skórovať do polčasu, keď sa presadil Melicherík. Hostia v druhom polčase z ojedinelej šance vyrovnali, strelcom bol Valentín Oršula.

Góly: Melicherík – V. Oršula. ŽK: P. Melicherík – Mokoš. ČK: Mokoš po druhej žltej.

Rozhodoval M. Šmidovič, 200 divákov.

Prečín: Zábojník – Andel, P. Melicherík, Faciník, Raček, I. Birošík, R. Birošík, Orávik, Blaško, Micheľ, Šarlay (Pavlík). Zem. Kostoľany: Dzúrik – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Paukeje,Rybár, Mokoš, V. Oršula, Rolinec, Hancko (Fio).