Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

1. futbalová liga - 28. kolo: FK Laugaricio TRENČÍN - FC Spartak TRNAVA 2:2 (1:2)

Góly: 44. a 82. M. Otočka - 12. Staňo, 36. Filip. ŽK: Svrček - Fall, Konečný. Pred 3856 divákmi rozhodoval Vlk (Balko,Csabay).

Laugaricio: Smak - Rusňák (41.Ďuriš), Kopačka, Mičenec, Svrček - Mečiar (41.Hanko) Jakúbek, Miklas, Spal - M. Otočka (84.Krupník), Ivana. Tréner: Anton Dragúň.

Spartak: Ilizi - Konečný, Bestvina, Pojlovka, Fall - Hodúr (68. Kopúnek), Staňo, Gašparík, Filip - Kožuch (51. Molnár), Kriss (65. Semanko). Tréner: Jozef Adamec

Sumár najdôležitejších momentov počas tohto susedského derby stretnutia:

• hneď na úvod prekvapila novinársku obec a taktiež aj divákov netradičná zostava domácich, z ktorej „vypadli“ opory Hanko a Ďuriš. Peter Németh nemohol nastúpiť pre 8 ŽK a má stop na dve ligové stretnutia.

• Trenčanov, ktorí sa akosi nedokázali dostať do želateľného tempa zaskočili hostia už v 12. min úvodným gólom osamoteného Staňa, ktorý poľahky prekonal Smaka.

• v 35. min prenikajúceho Kožucha fauloval v domácej šestnástke Mičenec a rozhodca Vlk ukázal na biely bod. Filip sa nemýlil sa hostia sa ďalším presným zásahom posadili na koňa - 0:2. Pre domácich hráčov a fanúšikov to bol šok, ale postupne sa všetko zmenilo k lepšiemu.

• zlomovým momentom celého stretnutia bolo v 41. min prestriedanie dvojice domácich hráčov, keď na trávnik vybehli snaživý Hanko s Ďurišom. Trenčania dostali znenazdajky krídla a hra dostala patričný spád. Tesne pred odchodom do šatní zahrával Kopačka štandartnú situáciu - trestný kop - a lopta z hlavy 17- ročného útočníka Michala Otočku skončila v Iliziho bráne - 1:2.

• po zmene strán domáci parádne vystrčili rožky a nepríjemné zatápali snaživému súperovi. Vypracovali si sériu sľubných príležitosti, ale trnavskí zadáci statočne odolávali. Dokonca loptu smerujúcu do brány vykopol z čiary Fall.

• s pribúdajúcimi minútami narastal výrazný tlak domácich a gól doslova visel na vlásku. Enormné úsilie reprezentantov Laugaricia nakoniec slávilo úspech. Osem minút pred záverečným hvizdom centrovanú loptu do šestnástky umiestnil opäť hlavou M. Otočka za chrbát gólmana Spartaka a bolo vyrovnané - 2:2!

• body si teda súperi bratsky podelili a možno konštatovať, že spravodlivo. V prvom polčase boli totižto lepším tímom Trnavčania a po obrátke bolo tomu presne naopak...

HLASY TRÉNEROV:

Jozef Adamec (Trnava):

„Zo začiatku sme trošičku chceli hrať futbal, čo potvrdil aj prvý gól, ktorý naznačil, že zápas môžeme dotiahnuť do víťazného konca, navyše prišiel aj druhý gól z jedenástky. Potom náš „mančaft“ inkasoval z nepochopiteľných príčin lacný, pre domácich kontaktný gól. V druhom polčase sme očakávali nápor domácich, chceli sme hrať na kontry, čo sa nám však iba trochu darilo a nedotiahli sme ich do konca. Hráči, ktorí na to po bežeckej stránke majú, zasa nemajú rozum. Môžeme sa tešiť z bodu, ale veľmi ľahko sme stratili dvojgólové vedenie a dostali sa pod tlak. To môžu spraviť iba futbalové panenky a tí, ktorí nechcú hrať futbal...“

Anton Dragúň (Trenčín):

„Bolo to podľa môjho názoru divadlo pre diváka, pre domácich priaznivcov doslova infarktové. Snaha mojich zverencov o vyrovnanie bola obrovská a náš káder skúsených futbalistov je v súčasnosti dosť úzky. V našom tíme je iba niekoľko hráčov, ktorí už ligu hrali a navyše kľúčová postava mužstva P. Németh nemohol kvôli kartám nastúpiť. Dali sme šancu teda mladým hráčom, lebo Hanko, Ďuriš a tí ďalší majú toho už plné zuby a ligovú „káru“ ťahajú už niekoľko týždňov, čo zanechalo známky únavy. Druhý polčas bol z našej strany príkladný, chlapci bojovali a mohli snáď aj vyhrať, ale aj prehrať. Pre tipujúcich to bol zápas pre všetky tri možnosti.“

Streda - 23. apríla 2003 - 27. kolo: Laugaricio TRENČÍN - 1. FC Košice 2:2 (1:0)

Góly: 28. Kopačka z 11m, 89. Spal - 49. Ďorď, 63. Mydliar. ŽK: Németh, Baránek. Pred 3475 divákmi rozhodovali Hriňák (Suchý, Šula).

Laugaricio: Smak - Kopačka, Mičenec, Svrček, Bílik (55. Spal) - Ďuriš, Németh, Hanko, Jakúbek - Ivana, Krupník (61. M. Otočka). Tréner: A. Dragúň.

1.FC: Baránek - Zajcev, Cifranič (72. Fabuľa), J. Sovič (46. Školník) - Juhás, Ďorď, Lazúr, Kozák, Kulig - Sapara (90.+ Mati), Mydliar. Tréner: B. Andrejko

Karol Ďurina

TABUĽKA:

1. Slovan 28 16 5 7 45:25 53 2. Žilina 28 15 6 7 49:23 51 3. Petržalka 28 14 6 8 37:27 48 4. Púchov 28 12 6 10 36:32 42 5. Trnava 28 11 9 8 38:35 42 6. Trenčín 28 10 3 15 37:51 33 7. Dubnica 28 9 5 14 29:38 32 8. Inter 28 9 5 14 33:43 32 9. Ružomberok 28 9 5 14 34:48 32 10. Košice 28 5 10 13 29:45 25

PROGRAM 29. KOLA:

29. kolo: sobota 3. mája - o 16,30 h: Ružomberok - Inter, Trnava - Petržalka, Košice - Dubnica, o 18,00 h: Slovan - Púchov, o 20,00 h: Žilina -Trenčín.