Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

III. liga západ

Družstevník Báč - MFK Myjava/Turá Lúka 2:2 (1:1)

Góly: 18. Števica, 76. T. Albert - 3. a 89. Masaryk.

Po chybe Nincza sa dostali hostia do brejku a Masaryk rozumnou strelou k vzdialenejšej žrdi nedal šancu vybiehajúcemu Bombiakovi. Už od dve minúty mohli odpovedať domáci, ale Števica nepochopiteľne zaváhal. V 18. min. napravil svoju chybu Nincz. Presne zacentroval na Števicovu hlavu a Solnička sa iba pozeral, ako letí lopta do pravého horného rohu. Po hluchých minútach pohrozili opäť hostia, ale nikým nekrytý Štermenský hlavičkoval iba do spojnice. V závere polčasu nevyužil šance ešte domáci Szíjjartó a vzápätí zaváhal pred Solničkom v tutovke Bodrogi. Po zmene strán začal Báč svižne. Najprv po individuálnej akcii poslal tutovku do brankára Nagy, a potom pred Števicom zachránil so šťastím hosťujúci brankár. V 57. min sa ujala pekná kombinácia na ľavej strane, na konci akcie bol Lopú, ktorého zozadu jemne postrčil v 16-ke Štermenský, ale Hrachova píšťalka ostala nemá. V závere mali navrch hostia, najprv domáci skoro doplatil na ofsajdovú taktiku, ale domáci gólman, ani nevedel ako, zachránil pred rútiacim sa Zrínim. V 76. min. sa po rohu Lopú sa vyznamenal T. Albert, keď nekompromisne zo 6 m poslal pekný center pod brvno. Tri body uchmatol po kolmom pase Gálika Báču čiperný Masaryk bezočivými jasličkami.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Svoboda - Kvasnica, 400 divákov.

DRUŽSTEVNÍK: Bombiak - Cisár, Nincz, T. Albert, Szíjjartó, Bodrogi (88. B. Albert), Svoboda, Balla, Lopú, Števica, Nagy. MFK: Solnička - Štermenský, Michalovič, Bruško (77. Arbecík), Kvasnica, Zríni, Hyža, Gálik (90. Buček), Gúčik, Masaryk, Šarudi. ERNÖ D. TOK

Crystal Lednické Rovne

- ŠK Blava J. Bohunice 3:0 (0:0)

Góly: 59. a 65. Grendel, 80. Turza.

Zápas sa začal opatrne, ale postupne prevzali iniciatívu do svojich rúk domáci a zatlačili súpera na ich polovičku. V 10. min Grendel v šanci neprebral loptu, Jakubovič strielal nad bránu a podobne aj Grendel. Tomana po samostatnej akcii vystrelil pozdĺž celej bránky a Basila po Tomanovej prihrávke mieril nad brvno. J. Bohunice do polčasu uhrali pomerne sľubný výsledok. O všetkom sa rozhodlo v druhom dejstve, keď konečne sklári zužitkovali svoju dobrú hru aj na góly. Prvý strelil Grendel po akcii aktívneho Tomanu a prihrávke Meliša, druhý dal opäť Grendel hlavou po prihrávke Šatku. Tretí úspech pridal Turza, keď s prehľadom skóroval po Nosického prihrávke. Led. Rovne naďalej v zápase jednoznačne dominovalo a ďalšími peknými akciami potešili svojich divákov, keď ešte Václavík, Nosický a Turza nedotiahli šance do úspešného konca. Hostia mali iba jednu príležitosť, ale Minárech „vychytal“ Michaličku. Zápas sa dohral v jasnej réžii domáceho kolektívu.

Pred 500 divákmmi rozhodoval s prehľadom Gocník, ŽK: P. Martinka - Suchoň.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka - Turza, Noisický, Tomana (82. Pažitný), Jakubovič (46. Václavík) - Grendel (85. J. Martinka), Basila. BLAVA: Gebauer - Kráľovič, Böhman (65. Michalička), Bango, Lukáč, Piovarči, Sič, Mišovič,(65. Teplanský), Suchoň, Nagy (80. Krajčovič), Gálik. STANISLAV DETKO

Vegum D. Vestenice - MFK VTJ Topoľčany 1:0 (1:0)

Gól: 35. Mikláš.

Domáci začali náporom a už v prvej minúte sa v šanci ocitol B. Krajčo, no trafil iba brankára hostí. V 3. min mal šancu hosťujúci Michalik, no Jurenka mu zobral loptu priamo z nohy. Vzápätí sa Mikláš ocitol pred brankárom Ambrózom, ale nedal. V 16. min prudká strela Masného tesne minula pravú žrď brány hostí. O dve minúty neskôr hlavička Kuzmu išla vedľa. V tejto časti hry bolo dosť nepresností na kopačkách oboch tímov. V 31. min strelu Masného vyrazil brankár na roh. O štyri minúty sa na hranici šestnástky uvoľnil Mikláš a nádherne trafil do pravej šibenice brány hostí - 1:0. Potom hosťujúci Michálik vyskúšal kvality domáceho gólmana. Ďalšie príležitosti B. Krajču, Kuzmu, Argyusoho však minuli cieľ. V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, no bez gólového efektu. V 56. min hlavička B. Krajču z 5 metrov minula svoj cieľ. O tri minúty na to zahrávali hostia trestný kop, no Jurenka si s loptou poradil. Hlavička Mikláša skončila na brvne brány. Domáci futbalisti si nevedeli poradiť zo zhustenou obranou súpera a ďalšie príležitosti domácich zostali už nevyužité. V priemernom zápase si domáci zaslúžene pripísali tri body.

Pred 300 divákmi rozhodoval Kravárik, bez kariet.

VEGUM: Jurenka - Hájovský, Mikláš (86. Svoboda), Kytka, M. Krajčo, Kuzma, Iskra (46. Néma), Masný (76. Jelšic), B. Krajčo, Argyusi, Sobota. MFK: Ambróz - Bojkovský, Mucha (71. Križák), L. Michalík, Maťaše, Bačík, Tóth, Greguš (40. Lacika, 90. Bystrianský), M. Michalík, Candrák, Klas. MILAN VÁŽAN

FC Neded - Spartak Bánovce

1:2 (1:1)

Góly: 45. Heriban - 15. M. Igaz, 64. Znášik.

Ostatné výsledky: Trnava B - Sládkovičovo 9:1, FK Baník Prievidza - FC ViOn Zl. Moravce 2:0 (1:0), FKM Nové Zámky - Slovan Duslo Šaľa 2:3 (1:2), Juhcelpap Štúrovo - Slovan Levice 1:1 (1:0)

1. Šaľa 25 18 5 2 55:20 59 (+23)

2. Báč 25 15 5 5 50:22 50 (+11)

3. Led. Rovne 25 15 3 7 62:25 48 (+9)

4. Myjava/T. Lúka 25 14 6 5 52:27 48 (+12)

5. J. Bohunice 25 12 6 7 33:28 42 (+6)

6. D. Vestenice 25 13 2 10 37:27 41 (+2)

7. Trnava B 25 12 4 9 53:37 40 (+1)

8. Levice 25 11 6 8 36:23 39 (+3)