Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

V. liga sever

Handlová – Zemianske Kostoľany

2:0 (0:0)

V okresnom futbalovom derby sa zo začiatku zamerali mužstvá na zabezpečenú obranu. Preto sa v prvej časti pred bránkami nebolo na čo pozerať. Za zmienku stoja iba dva momenty, strelecký pokus domáceho Pavlíka a hlavička Horvaya mimo spojnice žrdí. Začiatok druhého polčasu priniesol zvýšenú aktivitu baníkov. Minúty od 53. do 63. patrili Pavlíkovi. Najskôr hlavou usmernil loptu k bližšej žrdi, no brankár hostí Hurtiš výborne zasiahol. Ďalšiu jeho príležitosť zneškodnil, ale v 58. minúte z rohového kopu priamo ju poslal do siete. Druhý zásah zabezpečil pre baníkov opäť Pavlík, keď doslova vyzvŕtal brankára i obranu a po zemi poslal loptu do bránky. Celok hostí bol do záveru pod tlakom, útočil len sporadicky, kde iba Rolincova hlavička a lobom poslaná lopta mohli ohroziť domáceho gólmana. Výhra domáceho celku bola zaslúžená, lebo sa prezentovalo oduševneným výkonom.

Góly: Pavlík 2. ŽK: Pavlík, Z. Hudec – V. Oršula, Hurtiš, Bajgar. ČK: Bajgar (Zem. Kostoľany) po druhej ŽK. Rozhodoval Šaš, 100 divákov.

Handlová: Konopásek – M. Hudec, Z. Hudec, Althap, Kurdy, Horvay (Žitník), Jonas, Srnka, Tran, Rendek, Pavlík. Zem. Kostoľany: Hurtiš – Granát, Hulényi, J. Oršula, Záhoin, Rolinec, V. Oršula (Dzúrik), Mojžiš, Mikuláš (Paukeje), Bajgar, Fio (Zvalo).

Imrich Frívaldský

Krásno – M. Lednice 1:1 (1:0)

Hostia hrali účelne, vyrážali do rýchlych protiútokov a vyrovnať sa im podarilo až v poslednej minúte zápasu. Remíza je pre domáce mužstvo sklamaním, mali šanci aj na dva zápasy.

Góly: R. Žiak – J. Čelko. Rozhodoval Jakubáč, 100 divákov.

Krásno: Bohunský – Adamus, R. Žiak, Zahradný S., Hyrošš, P. Zahradný, Blaho, Šesták, L. Domček, J. Žiak, Kopčo, striedali A. Domček, M. Dragula, Strenko.

Juraj Gašparík

Kanianka – Dubnica „B“/Košeca

1:4 (1:4)

V prvom polčase mali hostia takmer 100% úspešnosť premieňania svojich šancí na skórovanie. V druhom polčase sa domáci snažili skorigovať nepriaznivý stav, hoci mali päť vyložených šancí, skorigovať sa im nepodarilo. A tak je výsledok pre nich krutý.

Góly: Drahňovský – Brtáň, Králik, Decký, Kozík. ŽK: Kijačik. Rozhodoval Šeben, 150 divákov.

Kanianka: Oulehle – Kriko, Körmöczy (Bršťák), Líška, Komoš (Pipíška), Píš, M. Mečiar, Hvolka, P. Mečiar (Bukový), Richter, Drahňovský. Dubnica „B“/Košeca: Poštrk – Šupka, Decký, Mráz, Brtáň, Kozík, Kijačik, Zimen (Sviečka), Králik (Závodný), Bellák, Batla.

Jaroslav Kobulda

Rybany – Horná Streda 2:0 (2:0)

Domáci boli lepším mužstvom, prejavili väčšiu snahu po víťazstve a hostia utrpeli v tomto zápase hanbu.

Góly: J. Tretinár, Kikuš. Rozhodoval Palocsányi.

(rm)

Častkovce – Pov. Teplá 7:3 (4:3)

Hostia sa ujali vedenia už v 6. minúte po chybe domácej obrany, domáci vyrovnali o minútu Vrábelom. Do polčasu sa obe mužstvá striedali vo vedení. V druhom polčase zvyšovali domáci svoje vedenie a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Madera 2, M. Madro 2, Vrábel, Ondrejička, Trebatický – Almássy, Popelka, vlastný.

Rozhodoval Šmidovič, 150 divákov.

Častkovce: Ležák – Bartovič, Matulja, D. Madro, Vrábel, Gažo, Ondrejička, Trebatický, M. Madro, Madera, Ostrenka. Pov. Teplá: Janech - Valient, Almássy, Hlušek, Galbavý, Zlatoš, Mucha, Hyben, Popelka, Slámka, Sklenář.

DORAST: Častkovce – Krajné 2:0. ŽIACI: Častkovce – Hrádok 7:0.

Ján Augustín

Veľké Uherce – Dežerice 2:1 (1:1)

Prvý polčas sa odohrával v réžii domácich, v ktorých sa dlho nedarilo dobyť hosťujúcu bránu. V 32. minúte sa presadil Gubka v súboji s dvoma obrancami a prekonal brankára. O desať minút neskôr bolo vyrovnané, keď jedinú šancu hostí v prvom polčase zužitkoval na strelenie gólu J. Adamovič. Aj v druhom polčase sa hra odohrávala na polovici hostí a po faule na Hatiara v šestnástke zariadil víťazstvo domácich z pokutového kopu Stanček.

Góly: Gubka, Stanček (11 m) – J. Adamovič. Rozhodoval D. Szabo, 250 divákov.

V. Uherce: Malec – Svrček, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, E. Štálnik, Stanček, Vlčko, Hatiar, R. Kováč, Duchovič. Dežerice: Hrabal – Marko, Benca, Valach, Černák, Matuška, Ľ. Adamovič, Strieženec, J. Adamovič, Ragan.

(bedo)

Trenč. Jastrabie – Prečín 2:0 (2:0)

Domáci už v prvom polčase dvoma gólmi rozhodli o výsledku a ďalší priebeh sa odohrával vo vzácne vyrovnanej atmosfére, kde v druhom polčase ešte ďalšie dve vyložené šance domácich nepremenili.

Góly: Piláthy 2. Rozhodoval Koleňák, 300 divákov.

Trenč. Jastrabire: Tretinár – R. Glasa (Uskoba), Fischer, Peťovský, Briočko (Kyselica), Tomáš, Raček (Horák), Pavlo, Šebáň. Koreň, Piláthy.

Drahoš Koreň

Čereňany – Podolie 3:2 (1:1)

Obojstranne útočný zápas, v ktorom sa ujali vedenia hostia, ale domáci vzápätí vyrovnali. Druhý polčas začali lepšie opäť hostia, domáci však vyrovnali a v 81 .minúte Macko zabezpečil domácim vedenie 3:2 a zaslúžené víťazstvo.

Góly: Laurinec, Vodecký, Macko – Kališ, R. Augustín. ŽK: Kališ (Podolie). Rozhodoval Vikor, 150 divákov.

Pročka – Kyselica, Marek Gogora, Briadka, Ján Gogora, Vodexcký, Vrtieľ, Goča, Macko (Samaradžia), Cifrík, Laurinec (Macek). Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Ščepko, Čuchran, M. Hrušovský, M. Augustín (Masár), Kališ, Klčo, Valo, Radošinský, R. Augustín.