IV. liga severozápad

Púchov B/Dohňany - Lok. Trnava

4:0 (1:0)

Góly: 8. Jurga, 65. Priečko, 72. Mužlay, 90. Hrehuš

Hostia prekvapili domácich dobrým pohybom a taktiež aj kombinačnou hrou. Rezerva Púchova po ťažkom pohárom stretnutí s Trnavou B, ktorý odohrali v priebehu týždňa sa iba ťažko rozbiehali. Nakoniec až zvýšenou bojovnosťou

v druhom polčase sa im predsa len podarilo streliť vytúžené góly a poraziť pomerne zdatného a bojovného súpera. Pred 100 divákmi rozhodoval Pichňa.

(šam)

AFC Nové Mesto nad Váhom

- Chynorany 1:1 (0:0)

Góly: 52. Vojtech - 80. Pilát

Domáci opäť nepotešili divákov, pretože ľahkovážne darovali hosťom bod. V prvom polčase sa hral priemerný futbal s miernou prevahou domácich, no bez gólového efektu. V úvode druhého polčasu bolo vidieť väčšiu snahu domácich, ktorá však netrvala dlho. Prvá pohľadná akcia Ščepku s Vojtechom sa obišla bez zmeny skóre. Tá druhá - v 52. min už našťastie skončila v sieti - inak dobre chytajúceho Dubravického, ktorého prekonal Vojtech - 1:0. Po tomto góle nastalo v radoch domáceho mužstva akoby uspokojenie, viazla kombinácia a hráči sa prestali pohybovať. Tréner Trebatický musel mohutným pokrikovaním vyzývať svojich zverencov k pohybu bez lopty, no márne. Nepomohlo ani dvojnásobné striedanie. To bola voda na mlyn hosťom a tí v 80. min po obrovskej hrúbke v strede obrany AFC vyrovnali striedajúcim Pilátom na konečných - 1:1. V samotnom závere hostia už ustrážili stupňujúci tlak domácich. Znovu zostáva pre domácich iba smutné konštatovanie, že po množstve nepremenených šancí sa opäť premrhali cenné body. Pred 150 divákmi rozhodoval Šimurka.

ŽK: Turček (Chynorany).

AFC: Minárik - Rojko (74. Kusenda), Zmeko, Roman Bošanský, Slávik, Ščepko, Vojtech, Bočák, Švajka, Gábriš (74. Luža), Rastislav Bošanský.

Chynorany: Dubravický - Galbo, Kákoš, Ľ. Bezák, Halás, Líška (74. Čaniga), Lazreg, Maťavka, Turček, Dovalovský (57. Pilát), I. Bezák.

St. dorast: Galanta - AFC N. Mesto 3:4 (2:2) Góly za hostí: Kotvan 2, Uhlík, Kostolan

St. žiaci: AFC - TTS Trenčín 0:0

Ml. žiaci A: AFC - TTS Trenčín 1:0 (1:0) Gól: Kozic

Ml. žiaci B: AFC - Zamarovce 1:0 (1:0) Gól: Brezuľa

Boris Ostrenka

Tovarniky - Domaniža 1:0 (1:0)

Gól: 43. A. Sák

V prvom polčase bola hra obojstranne vyrovnaná a v jeho závere sa domácim predsa len podarilo streliť vedúci úspech. Ako sa neskôr ukázalo, práve tento jediný gól bol aj víťazným - v prospech domácich, ktorí urputne bojujú o zotrvanie v súťaži.

(ora)

Nitr. Rudno - Orlové 4:0 (1:0)

Góly: D.Račko, Mil. Kľuvanec, Zajak, Bárta

Domáce mužstvo začalo s veľkou chuťou a už v 8. minúte sa ujalo vedenia gólom Račka. Do polčasu nastrelili domáci ešte dve brvná.

V druhom polčase pokračovali Rudňania v gólostroji a po nadšenom a ucelenom výkone celého kolektívu zaznamenali ešte tri pekné góly. Stretnutie sledovalo 200 divákov.

(hron)

Sl. Nemšová - Šimonovany

3:0 (2:0)

Góly: 3. Ďuriš, 15. M. Vavruš, 75. Amrich

Zápas za slušnej diváckej kulisy začal náporom domácich hráčov a ako správny kapitán zavelil do útoku úvodným gólom Ďuriš. V 6. min zahodil vynikajúcu tutovku Ďuďák. Vzápätí domáci zvýšili na 2:0, ale hra sa pohybovala väčšinou medzi šestnástkami. Bolo iba otázkou času, kedy šikovnejší domáci kondične „odpíšu“ hráčov hostí, ktorí sa dostávali iba do náhodných príležitosti. Polčasový dohovor domáceho trénera zvýšil aktivitu niektorých hráčov, pričom v 50. min zahodil čistú šanci Čakajík. V 75. min stav upravil na konečných 3:0 Amrich - po predchádzajúcej šancí hostí. Za zmienku stojí aj niekoľko nepremenených šancí Doktora. Hostia vzhľadom na vývoj zápasu odišli s Nemšovej s prijateľným výsledkom. Hralo sa bez žltých kariet. Pred 200 divákmi rozhodoval Opačitý.

Slovan: Husár - Laco, Chlebana, Deneš, Doktor, Chmelina (25.Poliak), Ďuriš, Amrich, Ďuďák, Vavruš (68. Trška), Čakajík (83. Patka).

Šimonovany: Hatala - Toman (46. Pavlen), Makva, Drábek, Vlčko (90. Škorec), Jakubis, Chrenko, Obert, ŠAuňovský, Balaška, Szabo.

Jozef Raučina

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Nitr. Pravno 5:0 (3:0), Chtelnica – Partizánske 2:0 (1:0), Vrbové – V. Kostoľany 1:2 (0:1)

16. Tovarníky 26 7 2 17 29:64 23

ŠTK ZsFZ po konci súťaže odpočíta za inzultáciu delegovaných osôb Šimonovanom deväť bodov.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.