III. liga západ

MFK Myjava/Turá Lúka -

LR Crystal L. Rovne 3:1 (2:1)

Góly: 28. a 80. Zverec, 43. Kvasnica - 12. Grendel.

Technickí hostia, ktorí hrali v prvom polčase po vetre, sa kombinačnou hrou dostávali do sľubných šancí. V 8. min Tomana strieľal nad bránu, o dve minúty neskôr po priamom kope z ľavej strany Grendelovu hlavičku Solnička chytil. V 12. min po zrazenej strele hostí sa v šestnástke dostal k lopte Grendel a po kľučke na brankára skóroval do prázdnej brány - 0:1. V 16. min Baginová tvrdá strela z 35 m Solničku neprekvapila a vytlačil ju na roh. Vzápätí mal ešte Nosický dobrú príležitosť, ale jeho strelu gólman vyrazil. Potom začali hrať domáci, keď v 27. min po faule na Šarudiho Zverec z priameho kopu asi z 18 m trafil presne k žrdi - 1:1. V 30. min aktívny Masaryk obišiel aj brankára hostí, ale jeho prihrávku Zverec zle trafil. V závere polčasu prešprintoval ihrisko od polovice Masaryk a po jeho ideálnej prihrávke dal Kvasnica na 2:1. V druhom polčase, v 51. min Masaryk obišiel dvoch obrancov, ale jeho gólovú strelu zblokovali zadáci hostí. Sklári sa snažili vyrovnať, ale v 73. min Baginova strele išla tesne nad. Vzápätí mal Grendel stopercentnú šancu, obišiel aj brankára, ale jeho úmysel vystihol Michalovič a loptu odkopol. Potom naplno zapli opäť domáci a v 80. min prišla lahôdka v podaní Zvereca, ktorého priamy kop z 20 m prudkou strelou vymietol šibenicu hostí - 3:1. Hostia zanechali na Myjave veľmi dobrý dojem.

Pred 400 divákmi rozhodoval Černek, ŽK: Štermenský, Gálik - Pažitný

MFK: Solnička - Michalovič, Kvasnica (46. Bruško, 55. Černý, 82. Buček), Hyža, Štermenský, Zverec, Zríni, Gúčik, Masaryk, Gálik, Šarudi. CRYSTAL: Minárech - Meliš, Šatka, Bagin, Lazor, Basila, Turza, Nosický (46. Pažitný), Grendel, Jakubovič (61. Holeščák), Tomana. ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - Baník Prievidza

2:0 (0:0)

Góly: 50. Senko, 70. Znášik.

V priemernom stretnutí mali lepší úvod hostia, ktorí v priebehu prvých desiatich minút mohli skórovať pohyblivým Píšom. Ten však z vyložených príležitosti mieril vedľa a domácemu brankárovi nedal vôbec vyniknúť. Obidve mužstvá akoby trpeli na presnosť finálnych prihrávok a tak prvý vzruch nastal až v 40. min, kedy domáci Senko po centrovanej lopte z pravej strany nastrelil bez prípravy do žrde. O desať minút neskôr si to však vynahradil a po vyšachovaní obrany hostí bez problémov doťukol loptu do siete - 1:0. Domáci sa akoby herne zobudili a začali diktovať tempo. Navyše sa trénerovi Petrovi Ančicovi vydarilo striedanie, keď za zraneného Valacha nastúpil 18-ročný Znášik a ten znovu potvrdil svoje schopnosti byť v správnu chvíľu na správnom mieste - 2:0. Potom boli pánmi na ihrisku Bánovčania, ale na stave sa už nič nezmenilo.

Pred 200 divákmi rozhodoval Petríček, ŽK: Zita (Bánovce).

SPARTAK: Kosiba - Zita, Filin (82. Mikuš), Senko, Parkan, M. Igaz (66. Trenčan), Mezovský, J. Pristach, Valach (30. Znášik), Šebo, Slovák. BANÍK: Furka - Šimko (43. Kurbel), Kotula (55. Slezák), Pavlovkin, Pekár, Richter, Valko (56. Dang Van), Šnirc, Píš, Lagin, Zimányi. ĽUBOSLAV JEŽO

Slovan Levice - Vegum

Dolné Vestenice 3:2 (2:1)

Góly: 4. Švec, 39. Gonda, 75. Havran (11 m) - 9. Néma (11 m), 90. Kočiš.

Levice mali v prvom polčase stálu prevahu, hostia sa spoliehali najmä na rýchle protiútoky, ktoré však boli dosť nebezpečné. V 4. min. Sasko prihral Chmelovi, ten vtipne pustil loptu do šance Švecovi, ktorý otvoril skóre. O päť minút hlavný rozhodca posúdil zákrok na Kočiša ako faul, penaltu Nému síce Éhn vystihol, gólu však nezabránil. Potom Levičania pritlačili a v 19. min. Saskova ďalekonosná strela takmer prekvapila Jurenku. O dve minúty mal šancu Chmelo, no brankára hostí neprekonal. V 39. min. rozohral Chmelo roh, v skrumáži sa presadil Gonda a Slovan opäť viedol. V závere prvého polčasu Éhn výborným zákrokom zmaril šancu P. Krajča. Po prestávke bol zápas už vyrovnanejší. Po hodine hry trafil Havran iba nohy gólmana Jurenku a v 69. min. vzrušila divákov bomba Jelšica z vyše 25 m, ktorá letela tesne nad. V 75. min. Chmelovu šancu Jurenka síce zmaril, v zápätí ho však fauloval a Havran sa z penalty nemýlil - 3:1. V 81. šancu Kočiša ešte levická obrana odvrátila, ale v 90. min. Kočiš na dvakrát predsa len Éhna prekonal a uzatvoril skóre zápasu.

Rozhodoval Poruban, ŽK: M. Palic, Švec, Chmelo, Jurenka, Kytka, Miklaš, 200 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťurís, M. Palic, Švec, Sasko, Zlatohlávek, Kollár (57. Ľ. Čvirik), Chmelo, Havran, Vidra (79. Fulmek), Gonda (66. Krammer). VEGUM: Jurenka - Hájovský (46. Jelšic), Miklaš, Kytka, M. Krajčo, Kuzma, Néma, Masný (34. B. Krajčo), Kočiš, Argyusi (81. Iskra), Sobota. ĽUBOMÍR ŠOLC

MFK VTJ Topoľčany - Družstevník Báč 1:5 (1:1)

Góly: 12. A. Candrák - 22. Števica, 72., 73. (11 m) a 76. Szijjartó, 86. B. Albert.

Od začiatku sa hralo v réžii hostí, ich strelecké pokusy však boli dlho nepresné. Navyše, v 12. min. urobil chybu Císar, ktorého odzbrojil A. Candrák a chladnokrvne poslal domácich do vedenia. Hostia si kombinačnou hrou aj naďalej vytvárali množstvo šancí. V 20. min. Ambroz ešte delovku Císara pod brvno vyrazil, ale vzápätí sa po trme-vrme dostala lopta k Števicovi, ktorý vyrovnal. Potom hostia stratili koncentráciu, po tvrdých zákrokoch sa im viackrát zažltlo pred očami, ale tri hlavičky domácich v sieti neskončili. Po dvoch polčasových zmenách sa hostia opäť sústredili na hru, ktorú mali pevne vo svojich rukách a bolo len otázkou času, kedy pridajú ďalšie góly. A keď po dvoch zraneniach mali Topoľčany v záverečnej polhodine na ihrisku šesť dorastencov, definitívne zlomili ich odpor. V rozpätí štyroch minút dosiahol čistý hetrik Szijjartó (prvý zo 7 m, druhý z penalty, tretí po rohu dorážkou) a výsledok pečatil v 86. min. po nedôslednosti domácej obrany zblízka B. Albert.

Rozhodoval Gunda, ŽK: L. Michalík - Nincz, Svoboda, Lopú, Bodrogi, 150 divákov.

VTJ: Ambroz - Bojkovský, Bačík, Mrázik - Tóth (57. Bystriansky), Maťaše, L. Michalík, Klas, Greguš - M. Michalík (47. Lacika), A. Candrák. DRUŽSTEVNÍK: Horváth - Nincz, Císar (70. Helcz), T. Albert, Svoboda (46. B. Albert) - Szijjartó, Balla, Bodrogi, Nagy - Lopú (46. Marinič), Števica. MATÚŠ BAJZÍK

Ostatné výsledky: FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava B 3:1 (2:1), ŠTK Slavoj Sládkovičovo - Juhcelpap Štúrovo 2:1 (1:1), Duslo Šaľa - FC Neded 1:1 (0:1), Jas. Bohunice - Nové Zámky 0:0

1. Šaľa 26 18 6 2 56:21 60 (+21)

2. Báč 26 16 5 5 55:23 53 (+14)

3. Myjava/T. Lúka 26 15 6 5 55:28 51 (+12)

4. Led. Rovne 26 15 3 8 63:28 48 (+9)

5. J. Bohunice 26 12 7 7 33:28 43 (+4)

6. Levice 26 12 6 8 39:25 42 (+3)

7. D. Vestenice 26 13 2 11 39:30 41 (+2)

8. Trnava B 26 12 4 10 54:40 40 (+1)