Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

1. futbalová liga - 31. kolo: MŠK ŽILINA - ZTS DUBNICA 2:0 (1:0)

Góly: 12. a 50. Fabuš, ŽK: 57. P. Straka (Dubnica), rozhodovali: Vlk - Jančovič, Pastorek, 3014 divákov

Žilina: Trabalík - Zábavník, Sninský, B. Labant, Drahno - Z. Štrba - Barčík (89. V. Staš), Mintál, Bažík, M. Ďurica (78. Kosmeľ) - Fabuš (84. Nemec)

Dubnica: P. Kováč - Ševela, Doležaj, Švestka, Homér (70. Golokolosov) - Dovičovič (60. A. Šupka), Držík, Greguška (60. A. Suchý), Kiška - P. Straka, Porázik

Úvod mali lepší domáci, ktorí začali veľkým tlakom. Z viacerých šancí sa však ujala až tá v 12. minúte, keď Bažík našiel dlhým centrom pred šestnástkou Mintála, ten priťukol Fabušovi a žilinský kanonier otvoril skóre - 1:0. Domáci boli stále aktívnejší a hra sa odohrávala na polovici Dubnice. Ďalšiu šancu videli diváci až v 34. minúte, keď Barčíkovú strelu k ľavej žrdi z 20 metrov vytlačil Kováč na roh. Hostia sa osmelili v 38. minúte, keď Straka sa po Sninského chybe dostal k lopte a jeho sólo od polovice ihriska ešte pred šestnástkou zastavila obrana MŠK. V druhom polčase vystrašil domácich v 48. min opäť Straka. Svoje druhé sólo v zápase zakončil tvrdou strelou, ktorú Trabalík s námahou vytlačil na roh. O dve minúty na to Fabuš v päťke hlavičkou po centri Drahna z ľavej strany zvýšil vedenie Žiliny na 2:0. V 59. min Barčíkov center sprava poslal Mintál v páde tesne vedľa pravej žrde. O tri minúty neskôr neúnavný Straka vystrelil spoza šestnátky, ale Trabalík si s jeho pokusom na dvakrát poradil. V 64. min kopali domáci priamy kop a Ďurica ho zatočil tak dobre, že Kováč pri pravej žrdi iba reflexívne vyrazil. Dubnica sa po striedaniach osmelila, hra sa preniesla do stredu poľa, ale šance si hostia nedokázali vytvoriť. Naopak, v 80. min Mintál Barčíkov center pekne spracoval, z voleja však vypálil len tesne vedľa. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času ešte Sninského hlavička presvišťala ponad Kováčovú bránku. Gólu sa však už diváci nedočkali, a tak Žilina zaslúžene zvíťazila nad Dubnicou 2:0.

HLASY TRÉNEROV:

Milan Lešický (tréner Žiliny): „Videl som Dubnicu viackrát hrať a od zápasu k zápasu je jej hra lepšia a lepšia. Predvádza taký modernejší futbal, zbytočne neodkopáva lopty a pred stretnutím som mal z nej určitý rešpekt. Pokiaľ sme dnes zvládali tempo, ktoré sme nasadili, bola naša hra kvalitná. Akonáhle síl ubudlo, hra sa nám prestala dariť. Treba zlepšiť kondíciu natoľko, aby hráči vydržali v takomto tempte hrať dvakrát 45 minút.“

Stanislav Griga (tréner Dubnice): „Prišli sme sem s cieľom zabezpečiť našu polovicu a vyrážať do nebezpečných protiútokov. To prvé sa nám darilo, druhé naopak nie. So Žilinou sa nedá hrať iba na vlastnej polovici. Dnes podali Žilinčania veľmi dobrý výkon a zaslúženezvíťazili.“