III. liga západ

Duslo Šaľa - Spartak Bánovce

1:1 (0:1)

Góly: 70. Valenský (11 m) - 32. Senko.

Hosťujúci kolektív bol od úvodných minút pod tlakom a už v 7. min. po kombinácii Lörinc - Vencel zachraňoval v poslednom okamihu stopér Parkan. V dvoch dobrých streleckých pozíciách sa ocitol aj kapitán Prúčny, z ktorých najmä tá v 15. min. volala po góle. O desať minút neskôr sa dostal k lopte Andódi, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Parkan. Hostia sa snažili najmä o rýchle kontry a v 32. min. sa po jednej z nich dočkali. Na trestný kop Pristacha si nabehol Senko a volejom z ôsmich metrov nezadržateľne skóroval. Domácich gól na chvíľu zaskočil, ale napriek tomu mali ešte do prestávky dobré strelecké príležitosti Dékány s Andódim a strelu Prúčneho v 43. min. odvracal z bránkového územia Senko. Chemici po obrátke vsadili všetky sily na útok a už v 47. min. Kosiba vyrážal spod brvna strelu Lörinca. Hostia mali aj potom kopec šťastia, ktoré stálo pri nich i v 62. min., keď hlavičku Dékányho vykopol spred opustenej svätyne Mikloš. Domáci vyrovnali stav v 70. min., to za stiahnutie Dékányho premenil penaltu brankár Valenský. Hostia síce pohrozili ešte raz, no až do konca zápasu sa bránili tlaku favorita, no aj zásluhou výborného Kosibu a dobrej defenzívy uhrali prekvapujúcu remízu.

Rozhodoval Peťovský, ŽK: Lörinc, Mikuš, Pristach, Kosiba, 620 divákov.

SPARTAK: Kosiba - Mikuš, Parkan, M. Igaz (86. Podolák), Mikloš, Senko, Mezovský, Pristach, Šebo (90+. Valach), Znášik (65. Trenčan), Slovák.

JOZEF SKLENÁR

FKM Nové Zámky - MFK Myjava/Turá Lúka 3:3 (2:3)

Góly: 12., 45. a 52. Mlynár - 24. a 36. Masaryk, 1. Šarudi.

Po nepresvedčivom prvom polčase mohli Novozámčania v tom druhom konečne pretrhnúť sériu bez víťazstva, tá sa však natiahla na päť zápasov. Domáca obrana nepracovala v úvode spoľahlivo, vedúci gól hostí dal Šarudi hneď v 1.min strelou pomedzi zadákov FKM. Nové Zámky zakrátko odpovedali, no len vďaka kiksu Štermenského, ktorý zluftoval dlho padajúcu tečovanú strelu Mlynára - 1:1. Ten potom opečiatkoval aj brvno a ešte predtým zaváhal v dobrej pozícii Horáček. Hostia však mali miestami viac z hry. Zríniho koncovka po Zverecovom vysunutí nebola ešte presná, zato v 24. min využil zaváhanie R. Sepešiho Masaryk a „kopaničiari“ opäť viedli. Zvýšiť mohol Buček i Masaryk, ktorý si pekne narazil so Zverecom, no Poništ bol pozorný. V 36. min však Masaryk obišiel aj domáceho gólmana, keď mu predtým loptu šikovne prestrčil Šarudi a bolo 1:3. Kontaktný gól FKM strelil do šatne Mlynár po Domíkovom vysunutí. Po obrátke postavil domácich na nohy tretí gól agilného Mlynára, hostia sa potom dlho nedostávali do šancí, naopak, dobré príležitosti mali R. Sepeši, Trnka i Horáček, ktorý trafil žrď. Keďže dve minúty pred koncom dlho váhal na opačnej strane aj Masaryk, súperi sa napokon rozišli zmierlivo.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: Sebestyéni, 200 divákov.

FKM: Poništ - R. Sepeši, Döme, Hlavačka, M. Sepeši, Domík, Trnka, Procházka (55. Kosiba), Horáček, Mlynár, Sebestyéni. MFK: Solnička - Arbecík, Buček (75. Hesek), Hyža (90. Viselka), Štermenský, Zverec, Zríni, Gúčik, Gálik, Šarudi, Masaryk.

MARIÁN DRAGÚŇ

Crystal Led. Rovne - MFK VTJ Topoľčany 4:0 (1:0)

Góly: 13. Václavík, 48. Lazor, 50. Turza (11 m), 60. P. Martinka

Zápas začali lepšie domáci, ale ako prví pohrozili hostia, keď tečovaná strela Križáka spadla na brvno. Odpoveďou sklárov bola šanca Turzu, ktorý po Grendelovej prihrávke zle trafil loptu. V 13. min Václavík obohral stred obrany hostí a s prehľadom otvoril skóre. Potom skúšal šťastie Lazor s Tomanom, ale obrana hostí včas odvrátila. Basila z čistej šance dal najprv vedľa a vzápätí Grendel obišiel aj brankára, ale Basila netrafil prázdnu bránu. Sklári mali jasnú prevahu, ale strelu P. Martinku vyrazil brankár, Grendel trafil brvno, Tomana žrď a tak Topoľčany uhrali v prvom polčase veľmi slušne skóre. Druhý polčas začal strelou vedľa brány Tomana, ďalšia akcia už skončila v bráne, keď skóroval Lazor. Križák pohrozil na druhej strane, ale aktívny P. Martinka obohral obrancov hostí, ktorí ho faulovali a Turza z pokutového kopu presnou strelou upokojil divákov. Strela Bagina skončila na hráčovi hostí a hlavičku Václavika zastavilo brvno. Svoju dobrú hru okorenil gólom P. Martinka, keď obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a povedľa brankára uzavrel stav zápasu. Dobrá hra a prevaha domácich pokračovala až do konca zápasu, ale výsledok sa už nezmenil, aj keď šancí bolo aj na dva zápasy.

Pred 350 divákmi rozhodoval s prehľadom Jambor. ŽK: Candrák.

CRYSTAL: Stehel - Meliš (76. Cíbik), Lazor, Šatka, Bagin, Basila (68. Pfeffer), P. Martinka, Tomana, Turza (68. Pažitný), Václavík, Grendel. VTJ: Neuschl - Klas, Bojkovský, L. Michalík, Maťaše, Bačík, Bošanský, Greguš, M. Michalik, Candrák, Križák (85. Vaňovič).

Stanislav DETKO

Vegum Dolné Vestenice - Slavoj Sládkovičovo 5:0 (1:0)

Góly: 13. a 50. Kočiš, 72. a 75. Masný, 90. Kuzma.

Futbalisti Vegumu privítali posledný celok tabuľky a začali tradičným náporom. No ale, až v 13. min udrelo, keď Hájovský pekne uvoľnil Kočiša a ten otvoril skóre zápasu. Z hostí ako prvý ohrozil domáceho Čangela Varga. V 29. min ušiel obrane hostí Mikláš, no namiesto prihrávky volil strelu z uhla a trafil vedľa brány. Ďalšie príležitosti domácich, hlavne s chuťou hrajúceho Kočiša si nenašli cestu do brány, keď jeho dve strely zastavila ľavá žrď brány. V druhom polčase pokračoval tlak domácich a v 50. min opäť Kočiš zvýšil na 2:0, keď premenil peknú prihrávku Sobotu. V 53. min Miklášov samostatný nájazd zlikvidoval brankár Rybár. Ďalšie nebezpečné strely Argyusiho, Masného a Kočiša minuli cieľ. V 72. min zvýšil Masný na 3:0 po peknej prihrávke Argyusiho, keď obišiel aj hosťujúceho brankára. Vzápätí opäť Masný využil „závar“ pred bránou hostí a z istotou zvýšil na 4:0. V 77. min mal smolu opäť Mikláš, keď mieril iba do žrde. V 80. min bombu striedajúceho Humaja zastavila žrď brány hostí. V záverečnej minúte Kuzma s prehľadom dorazil zle odhlavičkovanú loptu brankárom hostí a zvýšil na konečných 5:0.

Pred 350 divákmi rozhodoval Frič. ŽK: Bakai.

VEGUM: Čangel - Hájovský (72. Néma), Mikláš (75. Humaj), Jelšic, M. Krajčo, Kuzma, Iskra, Svoboda (60. Masný), Kočiš, Argyusi, Sobota.

Milan Vážan

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - FC ViOn 4:1 (3:1), Družstevník Báč - Slovan Levice 3:0 (0:0), Spartak Trnava B - Baník Previdza 0:1 (0:1), FC Neded - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 1:1 (0:0)

1. Šaľa 27 18 7 2 57:22 61 (+19)

2. Báč 27 17 5 5 58:23 56 (+14)

3. Myjava/T. Lúka 27 15 7 5 58:31 52 (+13)

4. Led. Rovne 27 16 3 8 67:28 51 (+9)

5. D. Vestenice 27 14 2 11 44:30 44 (+2)

15. Topoľčany 27 3 6 18 18:54 15 (-24)

16.Sládkovičovo 27 1 5 21 17:108 8 (-31)