IV. liga severozápad

Púchov B/Dohňany - Sl. Nemšová 1:2 (1:2)

Góly: Perniš - M. Vavruš, Ďuďak

Za úmornej horúčavy sa hral v Dohňanoch výborný futbal. Hostia sa zamerali na obranu a využívali každý moment na rýchle protiútoky. Vedúci gól hostí dal M. Vavruš, domáci vyrovnali v 30. min zo štandartnej situácie hlavičkou Perniša. Potom domáci zatlačili súpera do vlastnej šestnástky, ale množstvo vyložených šancí nevyužili. Tesne pred prestávkou z prísne nariadeného trestného kopu - po teči domáceho obrancu - dali hostia aj druhý gól. V druhom polčase boli Nemšovania zatlačení na vlastnú polovicu, ale domáci naďalej zahadzovali svoje skvelé príležitosti.

Posledných päť minút hrali domáci vabank, ale už neskórovali, rovnako ani hostia, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie. Pred 400 divákmi rozhodoval Bachratý. ŽK: Hrehuš - Ďuďák, Laco,

Púchov B : Valach - Štofík (58. Škorvánek), Hrehuš, Jurga, Belák, Brisuda, Kováč, Holčík, Škripec, Perniš, Kadlec

Nemšová: Bobot - Laco, Chlebana, Poliak, Doktor, Chmelina, Ďuriš, Amrich (88. J. Vavruš), Ďuďák, M. Vavruš (75. Čakajík), Deneš.

(šam)

Domaniža - Nitr. Pravno 1:0 (1:0)

Gól: Hedera

V Domaniži sa hral hodový zápas, hraný obojstranne slušne a domáci boli po celých 90. minút aktívnejší. O výsledku rozhodli v 28. min presným zásahom Hederu. V druhom polčase sa hostia nezmohli takmer na nič a domáci mali až do konca zápas jasne pod kontrolou. Pred 200 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Nemček - Proč, Barborka.

Domaniža: Minárech - Bolega, P. Kvaššay, T. Kardoš, Nemček, Hedera, Čupka, Štefanec, Lapšo, Socha, Oravec.

(mož)

Partizánske - Tovarniky 5:2 (2:0)

Góly: Křapka, Minárik, Pavelka, Zvarič, Pavlus - Pátrovič z 11m, Žurek

V priemernom meraní síl mali domáci miernu prevahu, ktorú zužitkovali strelením piatich gólov po hrubých chybách zadákov hostí, vrátane brankára. Rozhodoval Belanský.

(ora)

Šimonovany - AFC Nové Mesto

2:1 (1:0)

Góly: Obert, Chrenko - Slávik

Diváci videli obojstranne vyrovnaný zápas, ktorý uspokojil početnú návštevu - vyše 300 divákov. Domáci mali najmä v prvom polčase viac šancí a preto aj zaslúžene zvíťazili.

(leg)

Orlové - Vrbové 1:2 (0:1)

Góly: J. Gáborík - Koiš, Hluško

Diváci videli v Orlovom zaujímavý zápas, v ktorom sa hosťom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pekné akcie sa striedali na oboch stranách a o rýchle kombinačné akcie nebolo núdze. Presnejšiu koncovku mali hostia, ktorí si odviezli tri body.

(kre)

Chynorany - V. Kostoľany 1:0 (0:0)

Góly: Halás

Napriek úmornej horúčave videli diváci výborný futbal v podaní oboch aktérov. Aj keď domáci vyhrali najtesnejším rozdielom, hrali od začiatku technicky nátlakový futbal až do konca. Zahadzovali však také šance, ktoré sa musia premieňať. V domácom mužstve vynikol mladý nádejný dorastenec Dovalovský, ktorý sa v mnohých prípadoch poľahky dostával za chrbát obrancov hostí, ale chýbala mu presná koncovka. Celý prvý polčas režírovali Chynorany a hráči sa predstavili v poslednom zápase doma v plnom lesku. Hostia, ktorých predchádzal dobrý chýr sa spoliehali na brejky, avšak svoje šance nevyužili. V druhom polčase sa očakávalo, že horúčava urobí svoje, ale domáci pokračovali vo vysokom tempe a hostia túžili po bode. V 52. min Dovalovský ešte nedal, ale v 58. min „výlet“ Halása bol úspešný, keď Turčekov rohový kop našiel jeho hlavu a ten poslal loptu do opačného rohu. Víťazstvo je darčekom k

80. výročiu založenia futbalu v obci. Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlovič. ŽK: D. Bezák.

(kov)

Ostatné výsledky: Lok. Trnava – Nitr. Rudno 4:1 (1:1), Chtelnica – Hrnčiarovce 5:1 (2:1)

1. Nemšová 29 22 4 3 83:26 70

2. Púchov B 29 23 1 5 85:28 70

3. Chtelnica 29 18 6 5 59:36 60

4. V. Kostoľany 29 15 1 13 56:36 46

5. Hrnčiarovce 29 14 3 12 48:38 45

6. Domaniža 29 14 3 12 39:35 45

7. Chynorany 29 12 5 12 42:40 41

8. N. Mesto n/V. 29 10 7 12 53:42 37