Corgoň liga – 2. kolo: ZTS DUBNICA – DUKLA BANSKÁ BYSTYRICA 2:0 (1:0)

Góly: 3. Dovičovič, 50. Švestka. Diváci: 3200. Rozhodca: Richtárik.

DUBNICA: Kováč - Zimen, Ševela, Švestka, A. Suchý – A. Šupka, Držík, Dovičovič (87. Nemec), Švikruha (72. Greguška) - Sokol (81. Bellák), Porázik.

BANSKÁ BYSTRICA: Zajac – Pančí, Veselý, Kentoš, Tóth – Pečovský, Vyskoč (46. Semeník), Svintek (56. Libič), M. Sovič, Urgela (56. Škuta) - Bartoš.

Na dubnickom trávniku rozhodla o výsledku dobrá disponovanosť a pohotovosť dubnických hráčov. Proti bystrickým vojakom bol v drese ZTS jednotkou Dovičovič. Z úvodnej akcie po ose Švikruha - Porázik – A. Šupka zahrával A. Suchý už v 3. minúte prvý rohový kop ZTS, z ktorého pohotový 23-ročný Dovičovič hlavou otvoril skóre. Stredný obranca Švestka rozhodol o zisku troch bodov svojím premiérovým gólom v 20. Kole posledného ligového ročníka proti 1. FC Košice. V súboji s Duklou vynikal herným prehľadom a suverenitou v hlavičkových súbojoch. Po treťom rohu a rozohrávke Švikruhu skóroval ukážkovou hlavičkou a jeho gól upevnil vedenie domácich. Napokon bolo 2:0 aj konečným výsledkom. Švestkov gól priniesol do radov hráčov ZTS potrebnú hernú istotu, výkon sa stupňoval. Snaživý bystrický nováčik mal herne navrch hlavne v prvej polovici zápasu, ale zakončenie sa nevydarilo Vyskočovi, Sovičovi, Tóthovi ani vysunutému Bartošovi, ktorý trafil sj do brvna dubnickej bránky a v nadstavenom čase jeho snahu o čestný zásah Dukly zmaril brankár Kováč. Hosťom nepomohlo ani posilnenie útoku. Po Vyskočovi nastúpil v druhom polčase Semeník a práve zakončovanie sa mu nedarilo. Striedajúci Škuta má fyzické predpoklady, do samotnej hry hostí veľkým prínosom nebol. Dobré služby Dukle robil Veselý, zvládol všetky úniky Porázika a spolu s Tóthom odviedli dobrú robotu. Domáci zvládli zápas s trojbodovým ziskom a to je v súčasnosti, kedy ZTS herne nedokážu oslniť, najdôležitejšie. Vo futbale sa hovorievalo, že rohový kop je polovica gólu. Dubnica kopala proti Dukle šesť rohov a dala dva góly, čím sa veľmi k overenej pravde priblížila.“

HLASY TRÉNEROV:

Jozef Jankech, ZTS Dubnica: „Hrali sme proti dobrému súperovi, vďaka jeho rýchlemu prechodu do útoku bola Dukla v prvom polčase lepšia. Nám nezabrali opätovne podľa predstáv krajní záložníci. Namiesto, aby hru tvorili odkopávali vysoké lopty a to bolo neúčinné. Tam sme poskytli súperovi priestor na akcie. Príčina nie je vo fyzickom stave hráčov, skôr šarapatila psychika. V mužstve máme stále veľa maródov, a žiaľ ešte budú. Museli sme vymeniť štyroch hráčov zo základnej zostavy a to sa na hre musí prejaviť, to k dobrej výkonnosti neprispieva. Som rád, že sme dali dva góly. Súper na naše šťastie gólový efekt z hry nevyťažil. So šťastím sme udržali polčasový náskok. Rýchly druhý gól nás postavil na nohy, hráči si začali veriť a dotiahli úsilie k zaslúženému víťazstvu.“

Ladislav Molnár, Dukla Banská Bystrica: „V zápase sme sa so súperom chvíľami pohrávali ako mačka s myšou, mali sme tak 6-8 gólových príležitostí, súper takmer ani jednu. Dostali sme ale dva góly. Predpokladaný herný scénar sa zo strany domácich naplnil, máva nebezpečné začiatky polčasov a my sme to nevzali na vedomie. Naša herná naivita, o ktorej som hovoril po zápase prvého súťažného kola sa prejavila v plnej nahote.“