IV. liga Severozápad

Tovarníky - Horná Streda

0:4 (0:2)

Góly: 34., 40. a 85. P. Majerský, 70. B. Talajka.

Do 25. min sa hral absolútne vyrovnaný duel vysokej úrovne a kvality. Útoky sa prelievali až do spomínanej minúty, kedy nastal zlom. Po hrubej chybe stredu obrany, keď zluftoval domáci obranca sa chytil neudržateľný Pavol Majerský, ktorý si nakoniec zaknihoval v zápase hetrik. V 40. min. sa dostal k vyrazenej prudkej strele a svoj výkon zavŕšil v 85. min. samostatnou akciou. Tovarníky sa po prvom góle absolútne rozsypali a hralo sa iba na jednu bránu.

TOVARNÍKY: Mikuláš, Sák, Rybanský (70. Hroššo), Gál J. (58. Balážik), Grác, Žurek, Candrák, Pátrovič, Tóth, Matušík, R. Gál. H. STREDA: Jančík, Horňáček, Zelenay, Majerský, Bartošek, Krajčo, Talajka (82. Gajerský), Havrolent, Chebeň, Koprna, Varga

AFC Nové Mesto

- HFK Prievidza „B“ 1:0 (1:0)

Gól: 27. Kusenda

Hráči AFC vstúpili do nového ročníka tým najlepším spôsobom. Nielenže si zapísali prvé tri body, ale dokonca sa divákom predstavili pekným bojovným futbalom a tí ho často odmeňovali potleskom. Zdalo by sa, že tropické počasie uberie na kvalite, no obe mužstvá boli kondične dobre pripravené. Domáci boli lepší, vytvorili si viac gólových príležitosti a zaslúžene zvíťazili. Hostia síce pohrozili v 10. min, keď brankárovi Palkechovi vypadla lopta z nových rukavíc, no tie si vymenil za staré a viac sa mu podobná chyba nestala. V 16. min opečiatkoval ľavú žrď Balocký, no v 27. min už Kusenda zužitkoval center inak výborne hrajúceho Gardiana a nekompromisne zavesil na - 1:0. V druhom polčase pokračovali obe mužstvá vo vysokom tempe. Hostia sa vehementne vrhli dopredu a snažili sa o vyrovnávajúci gól. Často však zabúdali na zadné dvierka a Novomešťania si peknými akciami vypracovali sľubné šance. Jednu z nich mohol využiť a výsledok poistiť Gábriš, keď sa desať minút pred záverečným hvizdom rútil sám na brankára Pročka, no bránu netrafil. Pred 300 divákmi rozhodoval Kastelovič, hralo sa bez kariet.

AFC: Palkech - Slávik, Šumaj, Roman Bošanský, Balocký, Kusenda (59. Ščepko), Gábriš (84. Vojtech), Bočák, Švajka, Gardian, Rastislav Bošanský.

Prievidza B: Pročko - Marko, Žember, Briatka, Čibenka, Dang Van, Kováč, Šlosár, Šnirc, Cifrík, Lučan (75. Samardžia).

St. dorast: Senica - AFC Nové Mesto 4:0 (2:0). Ml. dorast: Senica - AFC 0:2 (1:2). St. žiaci: AFC - Pov. Bystrica B 2:1 (1:1) Góly: Rajoš, Lacko. Ml. žiaci: AFC - Pov. Bystrica B 3:1 (2:1). Góly za domácich: Brezuľa, Petkov, Kutaj Boris Ostrenka

Častkov/Senica B – Chynorany

3:2 (2:0)

Góly: 7. Filuš, 29. Duška, 71. Mindek – 89. Halás, 90. čaniga.

Domáci začali zápas lepšie a viedli, keď po Masarovičovom centri skóroval Filuš. V 29. min Zvýšil Duška na rozdiel dvoch gólov. Masarovič potom trikrát nedal a podarilo sa to až Mindekovi v druhom polčase. V závere zápasu sa domáci uspokojili a hostia z dvoch šancí skorigovali výsledok gólmi Halása z priameho kopu a lobom Čanigu.

ČASTKOV: Vita – Čmilanský, Jaborník, Baran, Kováčik (Jakubovič), Pavlík (Stano), Masarovič (Mindek), Duška, Šárudi, Filuš, Kadlic.

CHYNORANY: Benca – Zalbo, Kákoš, Podmanický, Halás, Petrus, Sloboda (Lazrek), Ševčík, Turček (Magdolen), Dovalovský, Čaniga.

Vrbové – Hrnčiarovce 4:0 (2:0)

Góly: 21.,42. a 57. I. Balcír, 58. P. Balcír.

Vrbové začalo nápľňať svoj cieľ v 21. min po bratskej spolupráci, keď skóroval Ivan Balcír. Tesne pred odchodom do kabín pridal ten istý hráč druhý gól. Po prestávke sa situácia z 21. min zopakovala – Peter prihrával a Ivan Balcír skompletizoval hetrik. O minútu sa z gólu radoval aj Peter Balcír a upravil na hrozivých 4:0 pre domácich.

VRBOVÉ: Dlhý – Hečko, Javorka, Vlado, Gažík (Kališ), Adamec (Jakubička) Koyš, Hluško, Puvák, P. Balcír, I. Balcír.

HRNČIAROVCE: Krchnák – Senický, Krchnár, Vido, Sedlák, Michalička, Benadik (Bažík), Kurinec, Vnuk, Kitta (Ďuračka), Englich.

Chtelnica – V. Kostoľany

3:1 (0:0)

Góly: 71. Némethy, 76. Maron, 87. Blažko – 90. Janíček.

V prvom dejstve sa obe mužstvá pomalšie rozbiehali a zahodili i vyložené šance. V druhom polčase sa hral dobrý a bojovný futbal a padli aj góly, keď domáci rozhodli o svojom víťazstve v priebehu 15 minút gólmi Némethyho, Marona a Blažka. Hostia už stihli len upraviť výsledok gólom Janíčka v nadstavenom čase.

CHTELNICA: Sedláček – Lančarič, Bučko, Duchoň, Jakab (Fullman), Stíranka, Heteš, Blažko (Šoka), Bílik (Julíny), Némethy, Maron.

V. KOSTOĽANY: Gabriš – Magula (Čúzy), Kolarovič, Kollár, Ondrašík, Švestka (Zupčák), Borovský, Mačica, Urban, Krajčovič, Janiček.

Ostatné výsledky: Domaniža – Nitrianske Rudno 2:2 (2:1), Štefánik, Svoboda (11 m) – Čičmanec, Kohút. Orlové – Partizánske 5:2 (2:1), Sýkora 3, Sárinec, Petrík – Norocký, Pavelka. Nitrianske Pravno – Šimonovany 1:0 (1:0), Proč (11m).

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 676

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.