Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

6. kolo Corgoň ligy: ZTS DUBNICA - AS TRENČÍN 1:3 (0:1)

Góly: 68. Dovičovič – 38. Mičenec, 49. M.Kozák, 88. Kopačka. Diváci: 5600. Rozhodca: Tomčík. Žlta karta: Ševela.

DUBNICA: Kováč – Zimen, Ševela, Švestka, B. Mráz – A. Šupka (46. A. Suchý), Držík (59. Doležaj), Dovičovič, Kiška – Sokol (59. Bellák), Porázik.

TRENČÍN: Volešák – Palša, Škrteľ, Mičenec, Homér – Hanko, Kopačka, Velický, Hlavňovský (46. Kubala) - Ivana (65. Miklas), M. Kozák (90. Lietava).

V úvodných minútach sa za ligovú príležitosť odvďačil klubu AS 19-ročný brankár Volešák: nebojácne sa vrhol po lopte pred Sokolom a rovnako s prehľadom odvrátil center Sokola smerujúci na dobre nabiehajúceho Porázika. V dubnických akciách po ľavej strane vynikal Kiška a práve on sa postaral o vzrušenie v hľadisku, v 34. min ľavačkou vypálil, diváci už kričali gól, ibaže lopta minula bránu AS. Skóre sa zmenilo o štyri minúry. Ivana si šikovne vynútil trestný kop, Velický loptu dobre rozohral, Kováč ju dokázal len nešťastne vyraziť pred Mičenca a bolo 0:1. Gól prospel hosťom, hrali bez rešpektu, najmä M. Kozák si dokázal urobiť priestor a servírovať lopty Ivanovi. Základom trenčianskej hry bol stred poľa s Kopačkom. Skúsený hráč chodí do Dubnice hrať po jeho odchode zo ZTS s dvojnásobnou motiváciou a práve ňou pozitívne „nakazil“ celé mužstvo. Polčasový stav zvýšil v úvode druhej polovice ukážkovou strelou z 20 m M. Kozák. Trenčania si vytvorili ďalšie vyložené šance, po dvoch Ivanu a Kozáka zachraňoval Kováč. Domáci sa dočkali kontaktného gólu z kopačky Dovičoviča v 68. minúte. Pri neutíchajúcej dôraznosti a aktivite Trenčanov sa bolo do hry pre domácich vrátiť problematické. Otvorený stredový priestor uľahčoval hosťom dostať sa do pokutového územia ZTS. Obrana nechávala Kováča často osamoteného, ten musel z brány vybiehať a skóre po šanciach Kozáka, či Miklasa len nepochopiteľne nenarástlo. Domáci nevyužili 13 rohových kopov, snaha siahnuť po remíze sa ukazovala chvíľami reálnou, ale sľubná akcia Suchého smerom na Belláka nevyšla, Kiškova prihrávka do päťky súpera bola márna a na dôvažok strelu Belláka smerujúcu do brány hostí tečoval nešťastne Porázik. Potom Plašovi lopta odskočila a Kiška z voleja tesne minul bránu hostí. Nádej na zisk aspoň bodu definitívne zhasla dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Najprv Kováč zlikvidoval gólový pokus Kozáka, potom kapituloval tretíkrát po peknej strele Kopačku.

HLASY TRÉNEROV:

Joze Jankech, ZTS Dubnica: „Vedeli sme, že Trenčín je teraz veľmi silný. V 1. Polčase sme mali viac z hry, ale v útoku to nebolo dobré, bez kombinácií neboli ani šance. Prvý gól hostí nás neprinútil zmeniť spôsob hry, až po kontaktnom góle. To sme boli blízko remíze, ale Kiška nedal, naopak Kopačka bol strelecky úspešný. Snažili sme sa pre bodový zisk urobiť všetko, nepodarilo sa nám to.“

Karol Kisel, AS Trenčín: „Výsledkom aj výkonom sme potvrdili naše postavenie v lige a to nás teší. Nie je to náhoda, naši hráči dokazujú na trávnikoch svoje schopnosti. Prekvapilo ma len, že za stavu 2:0 nenašli dostatok kľudu, aby z vyložených šancí zvýšili. Potom dal súper gól, ale našťastie sme sa v ťažkom závere udržali na nohách a víťazstvo Kopačkovým gólom prikrášlili.“ (akned)

TABUĽKA

1. Trenčín 6 4 0 2 12:9 12 2. Púchov 6 3 1 2 10:8 10 3. Petržalka 6 2 3 1 12:10 9 4. Dubnica 6 2 2 2 5:6 8 5. B. Bystrica 6 2 2 2 6:8 8 6. Ružomberok 5 2 1 2 7:7 7 7. Inter 6 1 4 1 9:8 7 8. Trnava 6 1 3 2 8:8 6 9. Slovan 6 1 2 3 4:7 5 10. Žilina 5 0 4 1 4:6 4

PROGRAM 7. KOLA:

Sobota 30. 8. 2003: Trnava - Slovan, Inter - Petržalka, TRENČÍN - B. Bystrica, Ružomberok - Dubnica, Púchov -Žilina.