Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

V. liga Sever

Zem. Kostoľany – Rybany 0:0

Domáci hrali opäť iba na jednu bránu, ale ich strelecká nemohúcnosť pokračuje a proti nevýraznému súperovi sa nedokázali ani raz strelecky presadiť.

J. Záhon

Podolie – Horná Poruba 3:2 (2:2)

Vo vyrovnanom stretnutí vyhrali zaslúžene domáci, keď víťazný gól sa im podarilo streliť až v 90. minúte zásluhou Martina Hrušovského.

Góly: Radošinský, Ostrenka, M. Hrušovský – M. Puček, Prostinák.

Rozhodoval Vajzer, 150 divákov.

(p)

Brezová p/B – Veľké Uherce

1:2 (1:1)

Zápas priemernej úrovne tentoraz domáci zaostali za svojím tieňom. Hostia sa dostali do vedenia po peknej samostatnej akcii, domáci však ešte do polčasu stihli vyrovnať. Aj v druhom polčase sa hostia prezentovali nebezpečným brejkami a po jednom z nich padol aj víťazný gól, pätnásť minút pred koncom stretnutia. Domácim sa do konca zápasu už nepodarilo vyrovnať, a preto si hostia zaslúžene odviezli z Brezovej tri body.

Góly: Taščic – R. Kováč, Duchovič. Rozhodoval Kompas, 250 divákov.

E. Hegeduš

Trenč. Jastrabie – Prečín 1:0 (0:0)

Domáci si od úvodu vytvorili územnú prevahu, na klzkom teréne sa im vyskytovali dobré príležitosti, ktoré však hosťujúca obrana na čele s brankárom zblokovala. Hostia z dobre organizovanej defenzívnej obrany vyrážali do rýchlych brejkov, ale koncovku nemali dôraznú. V druhom polčase domáci zvýšenou snahou po dobre zahranom rohovom kope a umiestenej hlavičke zaslúžene zvíťazili.

Gól: Peťovský.

ŽK: Tretinár – Hrnčiarik, Mojžišík, Ligaz. Rozhodoval Kmeťko, 300 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – Glasa (Kyselica), Dobrota, Tomáš, Mišák, Cintula, Peťovský, Pavlo (Uskoba), R. Koreň, M. Koreň, Piláthy. Prečín: Zábojník – Raček, Melicherík, Hrnčiarik, Faciník, Ligaz, Kopáč, Mojžišík, Blaško, Micheľ, Lieskovský (Birošík).

Drahoš Koreň

Častkovce – Kanianka 1:2 (1:2)

V Častkovciach sa stretli dve kvalitné mužstvá. Domácich môže mrzieť nepremenená jedenástka za stavu 1:1. Naopak boli to výborne hrajúci hostia, ktorí pridali gól a ani evidentná snaha domácich hráčov po vyrovnaní nepomohla, a tak si hostia pripísali na svoje konto veľmi cenné víťazstvo.

Góly: Gažo – Mihalička, Richter.

ŽK: Matulja – Richter, Šušol.

ČK: Šúšol po druhej žltej karte.

Častkovce: Kováč – Gono, D. Madro, Burza, Matulja, Gažo, Masár, Trebatický, M. Madro, Madera, Ondrejička, striedal Čechvala.

Kanianka: Gregor – Komoš, Líška, Mihalička, Körönczy, Richter, Mečiar, Lisý, Šúšol, Nemec, Pipíška, striedali Sečiansky, Mihalička.

Rozhodoval Šťastný, 100 divákov.

Ján Augustín

Dubnica „B“/Košeca – Dežerice

4:0 (0:0)

Prvý polčas mali územnú prevahu domáci hráči, no nevedeli ju využiť na strelenie gólov. Diváci museli čakať na prvý gól až do 65. minúte, keď sa presadil Filo. O pár minút sa ten istý hráč presadil opäť a na domáce kopačky sa konečne preniesla pohoda a s chuťou hrajúci futbalisti domáceho mužstva do konca zápasu pridali ďalšie dva góly a o výsledku bolo rozhodnuté.

Góly: Filo 2, Jakuš, Pleva.

Jozef Škrovánek

Lehota p/V – Pov. Teplá 2:0 (0:0)

V dobrom zápase prejavili domáci väčšiu snahu po víťazstve a dvomi gólmi potvrdili zodpovedný výkon počas celého zápasu. Góly: Dobrotka, Mendel. Rozhodoval Gróf, 300 divákov.

(mj)

Krásno – Malé Lednice 2:1 (1:0)

Hostia sa predstavili v Krásne s dobrým kombinačným futbalom, domáci však na mokrom teréne hrali veľmi dobre a v prvom polčase sa ujali vedenia. Druhý polčas sa naďalej niesol vo vyrovnanom duchu, hostia mali o niečo viac z hry, domáci však bojovnosťou dokázali pridať aj druhý gól. Hostia v 82. minúte znížili na 1:2, vytvorili si tlak, ale domáci výsledok už udržali.

Góly: Kopčo, R. Žiak – T. Čelko.

Krásno: Bohunský – Adamus, R. Žiak, S. Záhradný, Hyrošš, Gašparík, Blaho, Šesták, P. Záhradný, Dragula, Kopčo, striedali J. Žiak, Š. Školka. M. Lednice: Moravík – P. Lednický, Ľ. Vančo, Ján Vančo, R. Lednický, P. Vančo, M. Bielik, J. Čelko, Dudák, T. Čelko, J. Lednický.