III. liga Západ

KFC Majorka Komárno -

Vegum D. Vestenice 3:2 (2:0)

Góly: 10. Kučera (11 m), 45. Nagy, 66. Kršteňanský - 55. a 61. Kočiš.

V 6. min. Kršteňanského slabý center nenašiel cestu na hlavu Uzolu, ktorý si všetko vynahradil o chvíľu - po peknej kolmej nahrávke Batlu odvážne vnikol do 16-ky, Kytka bol nútený ho zastaviť len faulom a pokutový kop bezpečne premenil Kučera. Hostia sa nevzdávali a následne po centri Iskru hlavičkoval M. Krajčo nad. Po zranení Uzolu sa útočná sila domácich oslabila. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale domáci mali mierne navrch. Batlovu strelu zblokoval M. Krajčo, Nagyov strieľaný center Iskra. V 31. min. strela M. Krajča prekvapila domáceho brankára Šutláka, ale skončila mimo brány. V 38. min. sa dokázal Kučera prekľučkovať cez štyroch hráčov súpera, nahral na voľného Fogadu, ktorý zaváhal. Situácia sa opakovala v 45. min. keď Kučera krásne uvoľnil Kökényesiho a po jeho centri zvyšoval Nagy. Druhý polčas začali odvážnejšie hostia a podarilo sa im v rozpätí 6 minút vyrovnať Kočišom. V 66. min. zahrával Batla rohový kop, lopta sa odrazila od obrancov hostí pred voľne stojaceho Kršteňanského, ktorý asi z 8 m prestrelil všetko a lopta zakotvila v sieti. Domáci mali ešte možnosť prikrášliť výsledok v 87. min., keď Batla krásne uvoľnil Fogadu, ktorý ale nedokázal sám pred Čangelom umiestniť loptu do siete.

Pred 800 divákmi rozhodoval L. Gábor, ŽK: Kučera, Martonosi - Kytka, Iskra, ČK: 88. Šupka.

VEGUM: Čangel - Mikláš, Iskra, Kytka, M. Krajčo, Zimmer, Néma, Masný, Kočiš, Kuzma, B. Krajčo.

ANTON LITTVA

FC ViOn Zlaté Moravce -

FK Slovan Nemšová 1:0 (1:0)

Gól: 22. Dudáš.

Už v 2. min. po prihrávke Kanása mal gól na kopačke Vondra, ale zaváhal. V 8. min. hasil Ondruška pred nabiehajúcim Trškom. Na druhej strane zahodil tutovku Kanás, keď mieril iba do brankára. V 22. min. Krajčík rozohral roh, lopta sa dostala k nekrytému Dudášovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Už o dve minúty sa skóre opäť malo meniť, ale Vondra ani Kanás nevyužili ideálne príležitosti. Pred odchodom do kabín mohol poistiť vedenie ViOnu kapitán Dekýš, ale jeho hlavička po rohu Ondrejku sa od brvna odrazila späť do poľa. V druhom polčase hostia vyrovnali hru, ale gólové príležitosti si nevypracovali. Domáci pokúšali šťastie zo štandardných situácií, ale bez efektu. Od 58. min. hral ViOn presilovku, keď po druhej žltej karte za faul sa z ihriska porúčal Amrich. V 61. min. Farkaš hlavou mieril tesne vedľa. V 75. min. sa vionisti dočkali druhého gólu, ale radosť bola predčasná, lebo asistent rozhodcu signalizoval postavenie mimo hry Vondrovi. V 86. min. sa opäť v sľubnej šanci ocitol Vondra po prihrávke Pavlendu, ale znovu neuspel. Keď sa neujala ani strela Hözla, domáci nakoniec museli byť spokojní s najtesnejším víťazstvom.

Rozhodoval Šimurka, ŽK: Dudáš, Piaček, Kanás - Verchola, Amrich, ČK: 58. Amrich, 520 divákov.

SLOVAN: Zubo - Krchňávek, Verchola (83. Chmelina), Poliak, Doktor - Ďuďák (36. Deneš), Ďuriš, Amrich, Chlebana - Valachovič, Trška (61. Šmátrala).

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

MFK Myjava/Turá Lúka -

Slovan Levice 0:2 (0:1)

Góly: 31. Havran, 87. Pavlík.

Začiatok bol z oboch strán opatrný, postupne sa začali presadzovať viac domáci, ktorí získali územnú prevahu, ale hostia hrali v obrane výborne a podnikali najmä dvojicou Vidra - Jenes rýchle protiútoky. V 6. min po centri Dugu hlavičku Heseka Straka chytil. V 16. min prvá priama strela Kvasnicu Strakovi nespravila problémy. Prvé varovanie hostí prišlo v 22. min, keď po centri Jenes hlavou netrafil loptu. V 31. min ako blesk z jasného neba po nenápadnej akcii hostí Havran z voleja asi z 15 m trafil presne k tyči brány. O štyri minúty neskôr sa Michalovič prekľučkoval do šestnástky, ale centroval nepresne. V 42. min hostia z čistej šanci šance Jenesom zaváhali. Keď ani Kvasnica a Zríni v závere prvého polčasu nedali gól, tak hostia odchádzali do kabín s vedením. V druhom polčase v 49. min mohlo byť vyrovnané, ale Hesekovú strelu z bránkovej čiary vykopol obranca hostí. Domáci tlačili a hostia podnikali rýchle protiútoky, ale šance Vidru a Havrana skončili vedľa brány. Najdiskutovanejším momentom bola 58. minúta, keď bol v šestnástke stiahnutý za dres domáci Michalovič, ale rozhodcova píšťalka mlčala. Rýchle protiútoky hostí priniesli ovocie v 87. min, keď po chybe obrany Pavlík stanovil konečný výsledok. V závere bolo na ihrisku príliš veľa nervozity.

Rozhodoval Kalčík, ŽK: Michalovič, Duga, Gúčik - Havran, Kuťka, 250 divákov.

MFK: Solnička - Michalovič (79. Arbecík), Stančík, Kvasnica, Raček, Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Hesek (64. Gálik), Duga.

ZDENO ŠIMO

Crystal Lednické Rovne -

Spartak Bánovce 4:0 (2:0)

Góly: 15. Václavík, 19. Turza z 11m, 66. Grendel, 85. Holeščák

V dôležitom zápase začali lepšie domáci a už v 7. min vykopli hostia Baginovu bombu na roh a podobne si poradili aj s prihrávkou Grendela. V 15. min prekvapil všetkých, vrátane brankára Kosibu, prudkou strelou Václavík a otvoril skóre zápasu. V 18. min P. Martinka s Grendelom doslova rozobrali obranu Bánoviec, ktorá si pomohla faulom a pokutový kop Turza bezpečne premenil. Hostia pritvrdili, ale sklári pokračovali v tlaku. Po Melišovej prihrávke Turzovu strelu vyrazil Kosiba. Hostia pohrozili Šebom, Grendelovú strelu na druhej strane vyrazil Kosiba a strely Bagina a Nosického išli vedľa brány.

V druhom polčase pokračovala herná prevaha Lednických Rovní, ktorú korunoval v 66. min Grendel ďalším úspechom, keď preloboval brankára hostí po presnej prihrávke Tomanu. Osud spartakovcov spečatil Holeščák, keď odvážne vnikol do obrany hostí a presnou strelou uzavrel skóre zápasu. Ďalšie šance Václavíka, Tomanu, Holeščáka zostali na škodu veci nevyužité a šancu hostí aspoň na skorigovanie nepriaznivého stavu zneškodnil Minárech. Domáci podali konsolidovaný výkon, vyhrali úplne zaslúžene a uspokojili domácich divákov. Pred 500 divákmi rozhodoval Farkaš. ŽK: Valach, Filín, Obert.

Crystal: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka - Basila (75. Mišík), Nosický, Tomana, Turza (60. Holeščák) - Grendel (90. Pfeffer), Václavík.

Spartak: Kosiba - Mikuš, Podolák, Filín, M. Pristach - Valach (60. Igaz), Mezovský, Straka, Kotula - Šebo (70. Znášik), Obert (70. Slovák)

STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: MFK Topvar Topoľčany - OFK Lapáš 0:0, FKM Nové Zámky - JCP Štúrovo 0:1 (0:1), ŠK Blava Jasl. Bohunice - Matador Púchov B 0:1 (0:1), FC Neded - FC Spartak Trnava B 3:2 (1:0)

1. Lapáš 4 3 1 0 7:0 10 (+4)

2. Štúrovo 4 3 0 1 8:4 9 (+3)

3. FC ViOn 4 3 0 1 7:4 9 (+3)

4. Levice 4 2 1 1 5:2 7 (+1)

5. Topoľčany 4 1 3 0 3:1 6 ( 0)

6. J. Bohunice 4 2 0 2 3:2 6 ( 0)

7. Púchov B 4 1 3 0 6:5 6 ( 0)

8. Led. Rovne 4 2 0 2 8:7 6 (-3)