Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V. liga Sever

Považská Teplá – Trenč. Jastrabie

3:2 (1:2)

Domáci bez svojej brankárskej jednotky inkasovali gól už v 6. minúte. Potom však vyrovnali, ale behaví hostia stačili do polčasu zvýšiť svoje vedenie 2:1. V druhom polčase si domáci vytvorili viacero gólových príležitostí, z nich strelili dva góly a zaslúžene zvíťazili. Zaujímavosťou je, že všetkých päť gólov padlo po štandardných situáciách z rohového kopu, a z toho štyri góly boli dosiahnuté hlavou.

Góly: Almássy 2, Popelka - Piláthy 2. Stretnutie sledovalo 300 divákov.

Stanislav Maleňák

Veľké Uherce – Lehota p/V 0:0

Po úvodnom oťukávaní zahrmelo v 15. minúte pred bránou hostí, no dobrá hlavička Duchoviča z 5 metrov trafila len brankára Rybnického. Potom sa hra na dlhé minúte presunula len pred bránu hostí. V 57. minúte sa do výbornej šance dostal R. Kováč, no jeho strela z desiatich metrov mierila len do žrde. Potom už hostia, ktorí prišli do Uheriec len brániť, nepustili domácich do žiadnej vyloženej príležitosti a tak si Uherčania pripísali ďalšiu domácu remízu.

ŽK: Blaho – R. Mendel, Beláň, Dobrotka. Rozhodoval Jurena, 300 divákov.

V. Uherce: Malec – Šebesta, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, Blaho, Mojto, Kopál, Jozef Vlčko, R. Kováč, Duchovič, striedali Svrček, Juraj Vlčko.

(bedo)

Malé Lednice – Brezová p/B

2:1 (1:1)

Už v prvej minúte strelu R. Lednického vyrazil domáci brankár na brvno. V 12. minúte opäť R. Lednický prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a bolo 1:0. V 32. minúte z priameho kopu vyrovnal A. Nemec. V 57. minúte po ruke v šestnástke P. Lednický premenil jedenástku a domáci sa ujali vedenia 2:1. Hostia si po tomto góle vytvorili viacero šancí, ale nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie a tak si z Ledníc neodniesli ani bod.

Góly: R. Lednický, P. Lednický (11 m)– A. Nemec.

Žk: Michalica, Mimarčiný. Rozhodoval Mokoš, 80 divákov.

M. Lednice: Morávik – Pavol Lednický, Ľ. Vančo, P. Vančo, R.Lednický, M. Čelko, M. Lednický, J. Čelko, Duda, T. Čelko, Bubela, striedali Hamar, Černanský, M. Lednický. Brezová p/B: Kroupa – Minarčiný, Šido, A. Nemec, Nosko, Taščic, Latečka, Šarudi, Svoboda, Š. Nemec, Michalica, striedali Horniak, Šimko.

Tibor Lednický

Dežerice – Krásno 0:0

Hneď po výkope sa ocitol vo vyloženej šanci Matuška, ktorý z päťky trafil brvno hosťujúcej brány. O minútu na to Ľ. Adamovič tiež vo vyloženej šanci hlavičkou nedal. Toto všetko hralo do karát hosťom. Naopak domácim potom už nič nevychádzalo, a keď v 23. minúte domáci Valach z jedenástky trafil iba žrď, nervozita u domácich narastala. No i tak sa hral svižný a oku lahodiaci futbal. Hostia mohli tiež skórovať, ale J. Žiak na „päťke“ nespracoval center spoluhráča. Aj v druhom polčase sa malo na čo pozerať, i keď sa zdalo, že hostia boli o ten povestný krôčik rýchlejší. Veľkú šancu Kopča domáci brankár Urban zo šťastím nohou vyrazil. Na druhej strane striedajúci Fekete z pár metrov netrafil dobre loptu a tak sa zápas inak ani skončiť nemohol ako bezgólovo remízou.

ŽK: Trenčan – Dragula, Šesták, Záhradný P., Kopčo. Rozhodoval Mihál, 150 divákov.

Ján Adamovič

Horná Poruba – Dubnica „B“/Košeca 1:0 (1:0)

Už v 5. minúte mali domáci vyloženú šancu, no Prostinák v koncovke neuspel. Domáci sa dočkali až v 30. minúte, keď Martin Staňo ml. pred hosťujúcim brankárom nezaváhal a bolo – 1:0. V druhom polčase technickejší hostia s množstvom hráčov z prvoligového „áčka“ pridali na dôraze, no bojovne hrajúci domáci futbalisti udržali víťazstvo až do konca stretnutia.

Gól: Martin Staňo ml. Rozhodoval Adamovič, 700 divákov.

H. Poruba: Peter Puček – Hofierka, Pavol Živčic, Jozef Staňo, Krajčík, Martin Staňo ml. (Tomáš Staňo), Miroslav Puček, Mráz, Prostinák, Vrábel, Roman Puček (Jaroslav Živčic). Dub. „B“/Košeca: Kováč – Országh (Švikruha), Decký, Sviečka, Jakuš, Pleva, Šupka, Filo, Suchý, Belák, Plešivčák (Brtáň).

Pavol Puček

Kanianka – Podolie 3:3 (1:2)

V Kanianke sa zrodila nečakaná, ale zaslúžená deľba bodov, keď hostia vyrovnali v 90. minúte zápasu.

Góly: vlastný (Rehák), Píš, Nemec – Radošinský, Augustín, Valo. ČK: Červeňanský (Podolie). Rozhodoval Mrllák, 200 divákov.

Kanianka: Gregor – Komoš (Hulényi), Liška, Mihalička Ján (Perniš), Körmöczy, Richter (Píš), M. Mečiar, Hvolka, Šušol, Nemec, Lisý. Podolie: Vajaš – Hrušovský R., Ščepko, Brezuľa (Kališ), M. Hrušovský, Rehák (Neuschl), Červeňanský, Ostrenka, Valo, Radošinský, Augustín.

Jaroslav Kobulda

Rybany – Častkovce 4:4 (3:1)

Hostia sa ujali vedenia v 3. minúte, potom však domáci bleskovo vyrovnali a ujali sa i vedenia o dva góly. V druhom polčase hostia zvýšili obrátky, znížili a dokonca v nadstavenom čase sa im podarilo aj vyrovnať a z takmer prehratého zápasu vyťažili bod.

Góly: Jozef Tretinár 2, Kikuš, Ďuračka – Madera 2 (1 z 11 m), M. Madro 2.

Ján Opoldus

Prečín – Zem. Kostoľany 3:2 (2:1)

Po opatrnom úvode ako prví sa gólovo presadili hostia, ktorí využili zaváhanie domácej obrany a krížnou strelou nedali domácemu gólmanovi šancu. O tri minúty Lieskovský strelou zo šestnástky vyrovnal, v závere polčasu Mojžišík odvrátenú loptu vrátil do siete dobre chytajúceho gólmana hostí. Druhý polčas sa odohrával medzi šestnástkami, v 75. minúte po trestnom kope hosťujúca obrana fauloval v šestnástke a Hrnčiarik presnou strelou z jedenástky uzavrel skóre zápasu.

Góly: Lieskovský, Mojžišík, Hrnčiarik (11 m) – Záhon, Hancko. ŽK: Oršula. Rozhodoval Valášek, 200 divákov.

16. Zem.Kostoľany 5 0 1 4 3:14 1 (-5)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.