Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

III. liga Západ

Vegum Dolné Vestenice -

FKM Nové Zámky 0:0

Domáci boli od úvodu aktívnejší, už po niekoľkých sekundách B. Krajčo „zahrial“ strelou gólmana hostí. V 18. min sa predral Kuzma až pred brankára Racka, no zblízka sa nepresadil. Gumári stupňovali tlak a vytvárali si jednu šancu za druhou... Strely Iskru, B. Krajča a M. Krajča síce skončili za chrbtom Racka, no nie v sieti. V 32. min Mikláš centroval z pravej strany do 16-tky, Kočiš tiesnený dvomi hráčmi hostí prestrelil bránu. V 37. min sa vyznamenal Racko, keď vytlačil Miklášovu strelu z 12 m na roh. Po centri Masného hlavičkoval Kočiš tesne nad a Néma z priameho kopu nenamieril presne. V úvode druhého polčasu mal dve príležitosti Masný, no bránka Novozámčanov bola pre domácich akoby zakliata.. Potvrdila to aj 66. min, v ktorej M. Krajčo kolmo prihral Masnému, ten zacentroval pred bránu, no nabiehajúcemu Miklášovi chýbali centimetre. V poslednej 20-minútovke gumári v snahe rozhodnúť vrhli všetky sily do útoku, pričom nechali neraz pootvorené zadné dierka. Vtedy sa dostali k slovu aj hostia, strelami spoza 16-tky pohrozili Hamar, Orosi a Mlynár. Najväčšiu príležitosť mali v 79. min, kedy Hamar spoza 16-tky vypálil, lopta sa odrazila od brvna do zeme a Čangel mohol byť rád, že si ju nezrazil do svojej brány. Vytúžené víťazstvo mohol gumárom zabezpečiť v nadstavenom čase Iskra, jeho strelu však zastavila pravá tyč Rackovej brány...

Pred 400 divákmi rozhodoval Koníček, ŽK: Orosi, Horňáček.

VEGUM: Čangel - Mikláš (81. Šorec), Iskra, Kytka, M. Krajčo, Zimmer, Néma, Masný, Kočiš, Kuzma, B. Krajčo. FKM: Racko - Orosi (90. Mančík), Hamar, Mlynár (83. Sebestyéni), Sepeši, Andrášik, Holka, Horňáček (87. Mach), Hlavačka, Döme, Trnka. BRANISLAV BUCÁK

Matador Púchov B -

Crystal Led. Rovne 0:0

V derby súboji sa zrodila bezgólová remíza, ktorá bola výsledkom taktických rošád oboch trénerov. Mužstvá sa poznajú, a tak bolo otázne, či v stretnutí padne vôbec gól. Nestalo sa tak, a rezerva extraligistu si pripísala na svoje konto v piatom kole už štvrtú remízu! Aj preto sa môže zaradiť medzi celky, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali. Hoci hrali futbalisti oboch mužstiev s nasadením, hra sa pohybovala medzi šestnástkami a brankári mali voľno. Úvod druhej štyridsaťpäťminútovky vyšiel lepšie sklárom. V 49. min prestrelil v dobrej pozícii Václavík. O tri minúty hlavičkoval na druhej strane Škripec, no Minarech loptu reflexívne kryl. Po hodine hry pritlačili hostia, no z desaťminútovej prevahy vyťažili iba dva rohy. Oživenie priniesol striedajúci Grendel, ktorého polostrieľaný center Valach kryl. V 79. min sa situácia takmer opakovala, lenže na loptu sa nabehol Turza, ktorého najväčšiu šancu gólman Púchova B zneškodnil. V nadstavenom čase kopal po „problematickom“ faule Václavík priamy kop, ale lopta skončila v múre.

Pred 580 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: Bakoš, Škripec - Šatka, P. Martinka.

MATADOR: Valach - Štofík, Hrehuš, Poliak, Filo, Brisuda, Škorvánek, Bakoš (46. Chovanec), Buchta, Škripec, Priečko (72. Madara). CRYSTAL: Minarech - P. Meliš, P. Martinka, Bagín, Šatka, Basila, Turza, Nosický, Holeščák (78. Grendel), Václavík, Tomana.

FRANTIŠEK LEŠKO

Spartak Bánovce -

MFK Myjava/Turá Lúka 0:3 (0:2)

Góly: 15. a 45. Gálik, 77. Zverec (11 m).

Bánovský futbal sa dostáva do hlbokej krízy. Napriek viacročnej a príkladnej starostlivosti o mládežnícku základňu sú to práve mladíci, ktorí si vo väčšine prípadov nevážia, že môžu hrať v tíme dospelých, kde sa už nehrá o fazuľky... Túto skutočnosť už pred týmto zápasom avizoval tréner Veterník. Napokon to potvrdil aj priebeh stretnutia. Po štvrťhodine hry unikol Zríni a z pravej strany poslal centrovanú loptu do šestnástky, odkiaľ útočník hostí prudko vystrelil. Brankár Kosiba strelu vyrazil, ale do priestoru, kam si nabehol Gálik a ten nedal domácemu gólmanovi šancu - 0:1. V posledných sekundách prvej časti sa situácia zopakovala, keď po rýchlej výmene lôpt opäť Gálik zvýšil na 0:2. Príchod Mezovského po prestávke priniesol v bánovskom celku oživenie, avšak napriek snahe nenašiel u spoluhráčov dostatok porozumenia. Hostia doslova v pohode skúšali mrštnosť brankára Kosibu, ktorý spolu s Parkanom zniesli kritiku, pretože ostatní buď zápas odsabotovali, alebo potvrdili, že ich výkonnosť na túto súťaž nedospela. Tretí klinec do bánovskej futbalovej rakvy po faule Mikuša zahlobil z jedenástky v 77. min Zverec. A to ešte Kosiba zneškodnil aspoň dve gólové strely.

Pred 200 divákmi rozhodoval Gocník, ŽK: Slovák - Stančík.

SPARTAK: Kosiba - Zita, Parkan, Filin, Mikuš, Valach (82. Igaz), Kotula, Straka (46. Mezovský), Obert, Slovák (57. Podolák), Šebo. MFK: Solnička - Stančík, Raček, Gúčik, Duga, Zverec, Gálik (57. Šimek), Kvasnica, Černý, Hesek (77. Arbecík), Zríni. ĽUBOSLAV JEŽO

Slovan Nemšová - KFC Majorka Komárno 1:2 (1:2)

Góly: 17. Valachovič - 12. Krupník, 41. Nagy.

Zápas začal vo vyrovnanom tempe a postupne začali diktovať tempo hry domáci, ale nevypracovali si vyloženejšie šance na skórovanie. Hosťom sa podarilo už v 12. min. dať vedúci gól, ale na to včas odpovedali domáci - o päť minút neskôr vyrovnávajúcim gólom Valachoviča. Slovan postupne pridával na obrátkach, ale nedokázal využiť mnohé gólové príležitosti. Keď si už diváci mysleli, že polčas skončí nerozhodným výsledkom, tak hosťom sa podarilo vsietiť gól do šatne a získať vedenie na svoju stranu - 1:2. Druhý polčas vsadili domáci všetko na ofenzívu a zatlačili súpera na jeho polovicu. Nedokázali však gólovo zúžitkovať množstvo skvelých príležitosti. Hostia bránili aj za cenu faulov, čoho výsledkom bola červená karta (po druhej ŽK) pre hosťujúceho S. Otočku. Nemšovania opäť doplatili na efektivitu a dostali lekciu od hostí, pretože tí využili z minima - maximum. Nevedno prečo, ale domáci futbalisti potrebujú veľa príležitosti na strelenie jedného gólu. Škoda, že na vyrovnanie stavu nedokázali využiť ani vyše 20-minútovú presilovú hru.

Pred 450 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: Poliak, E. Laco - Spal, S. Otočka), Batla, ČK: 68. Otočka.

SLOVAN: Bobot - Krchňávek, Laco, Poliak, (66. J. Vavruš), Doktor, Chmelina, Ďuriš, Šmátrala (79. Verchola), Deneš, Valachovič, Trška (57. Naňák).

Róbert Pšenčík

Ostatné výsledky: Spartak Trnava B - MFK Topvar Topoľčany 2:1 (1:1), OFK Lapáš - ŠK Blava Jasl. Bohunice 4:0 (2:0), JCP Štúrovo - FC Neded 2:0 (1:0), Slovan Levice - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.