III. liga Západ

Vegum D. Vestenice - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)

Góly: 33. B. Krajčo, 45. Kočiš (11 m), 70. Jelšic - 53. Mucha.

Domáci futbalisti sa už v 8. min mohli ujať vedenia, B. Krajčo však v sľubnej pozícii pred bránou zaváhal. Hneď z protiútoku mohli sieť rozvlniť hostia, no ani Nemčický vyloženú šancu nepremenil. V ďalšom priebehu prvého dejstva gumári súpera zatlačili a vytvorili si územnú prevahu. V 29. min Kočiš nádherne vystrelil, Baláž loptu vytlačil na roh. Prvý gól v stretnutí padol o štyri minúty neskôr, keď sa B. Krajčo po centri z pravej strany najlepšie zorientoval v pokutovom území a s prehľadom dostal gumárov do vedenia. V závere polčasu pohrozili Topoľčanci, no obrana domácich stála na pevných nohách. Keď sa už zdalo, že sa v prvej 45-minútovke nič nestane, ušiel B. Krajčo, ktorého v 16-tke nedovolene zastavil Teplanský. Z nariadeného pokutového kopu upravil Kočiš na 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia. Na dlhú centrovanú loptu pozdĺž brány, na šťastie pre gumárov, nikto nedosiahol. V 53. min už Jurenka inkasoval, keď za Topoľčany znížil Mucha. Domáci potom pridali na obrátkach. V 70. min striedajúci Jelšic využil zaváhanie hostí a po individuálnej akcii dostal gumárov opäť do dvojgólového vedenia. Do konca zápasu sa striedali akcie na oboch stranách, no Dolnovesteničania si už zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť.

Pred 400 divákmi rozhodoval Gunda, ŽK: Néma - Teplanský, Nemčický.

VEGUM: Jurenka - Zimmer, Iskra, Kytka, M. Krajčo, Kuzma (53. Masný), Néma, Mikláš (69. Jelšic), Kočiš, Árgyusi, B. Krajčo (90. Humaj).

ANTON ĎURIŠ

Slovan Nemšová - FC Neded 2:0 (0:0)

Góly: 63. Valachovič, 89. Amrich (11 m).

Kvalitné stretnutie dvoch technicky vyspelých mužstiev sledovalo 350 divákov. Na začiatku sa hralo obojstranne kvalitne a dobre v defenzíve, čo sa však nedalo povedať o ofenzíve. Oba kolektívy si za prvý polčas vypracovali iba zopár sľubných gólových príležitosti. V 10. min strelu Vavruša zneškodnil pozorný gólman hostí a v 27. min strela Valachoviča vyšla naprázdno a minula cieľ. Za hostí mal dobrú príležitosť v 33. min Ölvecký, ktorý však po dorážke z desiatich metrov prestrelil bránu. To bolo v prvom polčase všetko zaujímavé, čo sa udialo na trávniku. Druhý polčas vsadili domáci na ofenzívu a vytvorili si množstvo gólových šancí. Jednu z nich využil v 63. min Valachovič a bolo 1:0. Gól domácich ešte viac vyburcoval k aktivite a v 65. a 77. min strely Doktora tesne minuli bránu. Ten istý hráč bol v 89. min faulovaný v pokutovom území a rozhodca nariadil jedenástku. Túto výhodu s prehľadom premenil Amrich. V samotnom závere stretnutia mali hostia možnosť zmeniť výsledok, ale strely Bombicza a Jedináka zneškodnil výborne chytajúci Zubo. A tak sa mohol nováčik tretej ligy po prvýkrát tešiť z trojbodového zisku na domácom ihrisku.

Pred 350 divákmi rozhodoval Gocník, ŽK: Poliak, Laco - Semanko.

SLOVAN: Zubo - Laco, Chlebana (83. Kresánek), Poliak (65. Krchňávek), Doktor, Chmelina, Ďuriš, Amrich, Ďuďák, Valachovič (76. Naňák), Vavruš.

Róbert Pšenčík

Spartak Bánovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 89. Mikuš - 76. Kanás.

Podľa doterajšieho bodového zisku i postavenia v tabuľke boli jasnými favoritmi hostia. Bánovčania už bez trénera Veterníka, ktorý na zápas neprišiel, ale úspešne ho zastúpil asistent Albert Melas, začali s nevídanou chuťou do hry. Škoda, že po získaní miernej prevahy nemali presnejšiu mušku. Naopak, hostia sa mohli v 10. min ujať vedenia, ale Dudáš z dobrej pozície strelil naprieč bánovskej brány. O päť minút neskôr sa Šebo dostal až pred brankára Ondrušku, ale lopta mu v poslednej chvíli odskočila. Vzápätí sa opäť vyznamenal zlatomoravecký brankár, keď po Kotulovom prieniku vyrazil jeho delovku smerujúcu pod žrď. Potom hra upadla do viac ako šedého priemeru a hralo sa len medzi šestnástkami vo vlažnom tempe. V 62. min striedajúci Krajčík, ktorý priniesol určité oživenie do hry hostí, len tesne minul Kosibovu bránu. V 69. min Slovák zoči-voči Ondruškovi mu trafil do náručia. Po zahraní voľného kopu z pravej strany bánovskej šestnástky vystrelil v 76. min Kanás a jeho prízemnú strelu jeden z domácich hráčov poslal za Kosibov chrbát - 0:1. Záverečný nápor Bánoviec priniesol vytúžený úspech, keď nabiehajúci Mikuš strelou k pravej žrdi zo skrumáže vyrovnal na 1:1. Vzhľadom na kvalitu stretnutia je deľba bodov spravodlivá.

Pred 200 divákmi rozhodoval Vala, ŽK: Parkan, Zita, Slovák - Štucika.

SPARTAK: Kosiba - Zita, Parkan, Filin, Mikuš, Valach, Mezovský, Obert (56. M. Igaz), Kotula, Slovák (70. Znášik), Šebo (90. Podolák).

ĽUBOSLAV JEŽO

Spartak Trnava B - LR Crystal

Led. Rovne 1:1 (0:0)

Góly: 60. Husár - 82. Grendel.

V Jaslovských Bohuniciach sa v nedeľu predpoludním pokúšala rezerva Spartaka o svoje druhé víťazstvo, no hoci hráči vyslovene nesklamali, nedokázali svoju miernu prevahu pretaviť do víťazstva. Už v 20. min si síce Heteš nabehol na Kolekovu prihrávku a prekonal Minarecha, ale asistent rozhodcu vzápätí zdvihol zástavku a odmával ofsajd. V 36. min dokonca pomohol domácim Lazor, ktorý sa za nefutbalový zákrok nechal vylúčiť a Trnavčania hrali dosť dlhú presilovku, aby ju zužitkovali. Šance Kopúnka či Vida však ostali nevyužité. buď ich zneškodnil brankár, ale ho zastúpili obrancovia na čiare. Po niektorých zákrokoch v pokutovom území možno mohol rozhodca ukázať na biely bod, ale penalta sa nekopala. Spartak sa dočkal až po hodine hry, keď si striedajúci Husár nabehol na prudký center Strečanského na zadnú tyčku a volejom otvoril skóre. Domáci mladíci však svoje vedenie neudržali a v samom závere po hrubej chybe pykali. V strede poľa nedôsledne bránili Holeščáka, ktorému dovolili prejsť cez celú obranu a jeho prihrávku z troch krokov premenil Grendel na vyrovnávajúci gól. Bola to jedna z mála útočných akcií hostí, ktorí tak dali spartakovcom lekciu z efektivity.

Rozhodoval Jambor, ŽK: Bestvina, Kopúnek, Vido - Meliš, Holeščák, Bajza, ČK: 36. Lazor (za skopnutie protihráča bez lopty), 250 divákov.

L. ROVNE: Minarech - Meliš, Bajza, Bagin, Lazor, Basila (80. Mišík), Turza, Holeščák (54. Martinka), Grendel, Václavík, Tomana.

PATRIK VELŠIC

OFK Lapáš - MFK Myjava/T. Lúka 2:1 (2:0)

Góly: 31. Čambal, 43. Er. Hrnčár - 78. Hesek.

Hodový zápas bol na začiatku poznačený nervozitou narúšajúcou rozohrávku a čo je pre diváka najhoršie, s minimom šancí. Tie sa totiž celkom naskytovali iba cez štandardky a hneď po tej v 7. min. mohli hostia inkasovať, lenže na center Erika Hrnčára nedosiahol žiaden jeho spoluhráč. Keďže Zimu v 17. min. zradila vo vyloženej šanci ľavačka, skóre sa nemenilo. Myjavčania sa o slovo prihlásili v 30. min. po chybyčke Pavloviča a Gálik síce trafil sieť, ale iba bočnú... Dosiaľ najpočetnejšia divácka kulisa sa gólu dočkala v 31. min. po skvelom priamom kope Čambala. Zima v 36. min. ešte nezvýšil, ale gólovú radosť si Lapášania zopakovali dve minúty pred prestávkou zásluhou krásnej lobovanej strely Hrnčára z 35 m. Hostia to po obrátke nevzdali a hrýzli stále viac a viac. Od trojgólového manka ich zachránila po Pavlovičovej strele ľavá tyč, nezapršalo ani z kombinácie Martina Ševčíka so Zimom a po hlavičke Rebru čaroval na čiare Solnička. Zverenci trénera Madunického sa dočkali po chybe zadáka Čekeya, vďaka pohotovému Hesekovi - 2:1. Domáci po tomto góle znervózneli a začali sa strachovať o výsledok, ktorý napokon najmä vďaka Ondrejičkovi doviedli do hodového - víťazného konca.

Rozhodoval Šimurka, ŽK: Pavlovič - Kvasnica, Zríni, Šimek, 500 divákov.

MFK: Solnička - Zverec, Stančík, Zríni - Raček, Kvasnica (73. Arbecík), Gúčik, Duga, Gálik - Hesek, S. Černý (78. Šimek).

MATEJ IVAN

Ostatné výsledky: KFC Majorka Komárno - FKM Nové Zámky 2:1 (2:0), Juhcelpap Štúrovo - ŠK Blava J. Bohunice 2:1 (1:1), Matador Púchov B - Slovan Levice 0:2 (0:0)

1. Štúrovo 7 6 0 1 14:6 18 (+6)

2. Lapáš 7 5 1 1 14:4 16 (+4)

3. Levice 7 4 2 1 12:3 14 (+2)

4. FC ViOn 7 4 2 1 11:7 14 (+5)

5. D. Vestenice 7 4 1 2 11:8 13 (+4)

6. Myjava/T. Lúka 7 4 0 3 10:7 12 ( 0)

7. Komárno 7 4 0 3 10:12 12 (+3)

8. Led. Rovne 7 3 2 2 12:9 11 (-1)