III. liga Západ

Spartak Bánovce -

Matador Púchov B 1:0 (1:0)

Gól: 26. Mikuš.

Začalo sa vo svižnom tempe s dôsledným obojstranným obsadzovaním. Napriek tomu sa už hostia dostali pomerne ľahko do bánovskej 16-tky, ale Mužlay z výhodnej pozície prestrelil. Útokmi kontrovali aj domáci, ale vysokí púchovskí obrancovia bez problémov odvracali nakopávané lopty z hry i po voľných kopoch. Zbytok zneškodnil brankár M. Valach. Od 19. min mali Bánovčania číselnú prevahu, keď po hrubom faule na unikajúceho Šebu videl Hrehuš červenú kartu. Na priebehu hry sa to však neprejavilo. O všetkom sa rozhodlo v 26. min, keď domáci zahrávali dva rohové kopy za sebou. Pri druhom urobil hrubú chybu púchovský brankár, keď podbehol vysokú loptu, ktorá mu vypadla z rúk a nabiehajúci Mikuš bez problémov otvoril skóre - 1:0. Bánovčania mohli zvýšiť, ale po Kotulovom prieniku Mezovský prudko po zemi len tesne minul. Krátko pred polčasom Škorvánkovu jedinečnú príležitosť vo vnútri domácej 16-tky vybehnutím zmaril Kosiba - na strane druhej sa pred Slovákom vyznamenal Valach. V 51. min po závare pred bánovskou bránou Kosiba dvakrát priam čaroval a obidve delovky z pár krokov vyrazil. Potom sa hra rozdrobila, bolo dosť nervozity a tak diváci už veľa futbalu nevideli. Obidve mužstvá si v závere stretnutia vypracovali po jednej šanci, avšak zásluhou brankárov sa na výsledku už nič nezmenilo.

Pred 200 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: Kosiba, Parkan, Kotula, Znášik - Vavrík, ČK: 19. Hrehuš (Púchov).

SPARTAK: Kosiba - Zita, Parkan, Filin, Mikuš, Mezovský, Kotula, Obert, J. Valach (85. M. Igaz), Šebo (89. Podolák), Slovák (46. Znášik).

MATADOR: M. Valach - Rosina, Hrehuš, Štefík, Filo, Škorvánek (79. Ondrička), Vavrík, Beliančin, Buchta, Mužlay (46. Priečko), Chovanec (46. Madara).

ĽUBOSLAV JEŽO

MFK Topvar Topoľčany -

Slovan Nemšová 1:2 (1:1)

Góly: 15. Rusňák - 39. Doktor, 88. Ďuďák.

V zápase, ktorému chýbalo väčšie tempo, začali aktívnejšie domáci a vyústením ich štvrťhodinovej aktivity bola gólová hlavička Rusňáka, ktorému po dlhom aute predĺžil loptu hlavou Teplanský. Tento moment ich uspokojil až natoľko, že aktivitu prenechali hosťom, hrajúcim s piatimi obrancami a iba jediným útočníkom, ktorí trikrát pohrozili. Po polhodine prišli tutovky domácich, ale Rusňák a dvakrát Nemčický ich trestuhodne zahodili a Muchov lob hlavou i Sepešiho strelu zlikvidoval pozorný Bobot. V 39. min. zaspala celá domáca obrana, a hoci Amrichov pokus J. Baláž ešte vyrazil, Doktor krížnou strelou vyrovnal. Po zmene strán domáci úplne „odišli“, ich hre chýbala väčšia snaha a za celý polčas neohrozili hosťujúceho brankára. Nemšová, naopak, hrala takticky, jej hráči vedeli zakombinovať i podržať loptu. Z viacerých príležitostí mal najväčšie Ďuďák. V 56. min. jeho lob vykopával z bránkovej čiary Bačík a v 72. min. hlavičku pod brvno vyškriabal J. Baláž. Tretiu šancu tento hráč dve minúty pred koncom už zužitkoval a zaslúžene zabezpečil hosťom víťazstvo. Topoľčany, naopak, už trikrát podľahli gólom v závere zápasu, a keďže ich výkon je z kola na kolo horší, nečudo, že už štvrtýkrát za sebou prehrali.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Nemčický - Amrich, 520 divákov.

SLOVAN: Bobot - Krchňávek (90.+ Kresánek), Laco, Chmelina, Verchola, Chlebana - Ďuďák, Ďuriš, Amrich (69. Vavruš), Doktor - Valachovič (90. Trška).

MATÚŠ BAJZÍK

MFK Myjava/Turá Lúka -

Spartak Trnava B 3:0 (1:0)

Góly: 31. Stančík, 64. a 78. Hesek.

Hostia prišli posilnení o štyroch hráčov áčka. Napriek tomu sa zamerali na deštrukciu s množstvom faulov. Prvý polčas sa niesol v znamení nepresných prihrávok na oboch stranách. Už v 5. min po centri Gálika brankár rezervy M. Černý zobral loptu z hlavy domácemu útočníkovi S. Černému. V 31. min gólovú strelu Heseka zo 16-ky brankár hostí vytlačil na rohový kop. Hostia prvýkrát pohrozili v 36. min, ale strela Vidu bola vyrazená na rohový kop. V 44. min Duga pekne vysunul Gálika, jeho strelu Černý vyrazil pred Heseka, ktorý z voleja trafil spojnicu žrde. V druhom polčase sa na domácej strane značne zlepšil pohyb bez lopty, spresnili sa prihrávky, čo sa prejavilo na skvalitnení hry domácich. V 52. min mal čistú šancu Ježík, Solnička však strelu vyrazil na roh. V 61. min nastal vzruch, keď po rohovom kope hosťujúci obranca Kolek stiahol v 16-ke Stančíka v čistej pozícii, ale píšťalka rozhodcu zostala bez odozvy. V 64. min prišla najkrajšia akcia zápasu - Gálik unikol po pravej strane a na jeden dotyk predviedli domáci hráči Hesek - Černý - Gálik „ťukes“, ktorý Hesek zakončil do prázdnej brány. V 78. min po hlavičke Dugu sa na hranici šestnástky uvoľnil Hesek a trafil strelou do ľavého horného rohu - 3:0. Domáci zvíťazili úplne zaslúžene, podľa slov S. Jarábka si hostia za predvedený výkon lepší výsledok nezaslúžili.

Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Šimek - Hepeš, Vido, Bestvina, 200 divákov.

MFK: Solnička - Gálik (77. Kvasnica), Stančík, Šimek (82. Michalovič), Raček, Zverec, Zríni, Gúčik, S. Černý (83. Holič), Hesek, Duga.

ZDENO ŠIMO

Crystal Lednické Rovne -

Juhcelpap Štúrovo 6:1 (2:1)

Góly: 5. a 75. Bagin, 28. a 48. Grendel, 67. Holeščák, 90. Václavík - 45. Koscelník.

Zápas začal opatrne, ale v 5. min sa oprel do lopty Bagin a tá skončila v sieti hostí. Domáci prebrali iniciatívu, Turza však vystrelil slabo, Václavík nad bránu a pred Grendelom odkopol loptu brankár hostí. Štúrovo pohrozilo Gajanom, ale Minárech obetavo zachránil. V 28. min vyšla domácim rýchla akcia a po Václavíkovej prihrávke Grendel obišiel aj brankára a zvýšil skóre zápasu. Hostia pritvrdili v osobných súbojoch, ale sklári mali herne navrch. V poslednej minúte prvého polčasu trafil Meliš tyč, hostia loptu odkopli, ale domáca obrana vyrobila zbytočný rohový kop a z neho po skrumáži znížil už v nadstavenom čase Koscelník. Na začiatku druhého polčasu upokojil domácich Grendel po akcii Basilu. Vzápätí pohrozilo Štúrovo Bábskym, ale Minárech podržal mužstvo. V 62. min bol vylúčený Gajan, čo domáci aj gólovo využili, keď 67.min skóroval Holeščák, ktorému hlavou prihral Bagin. V 75. min prestrelil Bagin všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 5:1. Pekný futbalový moment sa odohral v 85. min, keď výborne hrajúci Bagin skúsil prelobovať z vlastnej polovice súperovho brankára, ale ten s námahou vyrazil loptu na roh. V poslednej minúte zápasu vybojoval loptu Holeščák a Václavík uzavrel skóre zápasu. Futbalisti Lednických Rovní pokorili ďalšieho lídra súťaže a potvrdili, že patria k najlepším mužstvám tretej ligy.

Pred 500 divákmi rozhodoval Schmidt. ŽK: Gavroň, Gajan. ČK: 62. Gajan.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka, Basila, Tomana, Nosický (67. Mišík), Turza (62. Holeščák), Václavík, Grendel (82. Dzurko).

STANISLAV DETKO

ŠK Blava J. Bohunice -

Vegum D. Vestenice 0:2 (0:1)

Góly: 30. a 77. Masný.

V Jaslovských Bohuniciach boli hody a tak nečudo, že na futbale sa zišla početná skupina priaznivcov. Futbalisti začali tak, ako sa na hody patrí. Už v 3. min mohol otvoriť skóre Gajarský, no zo šiestich metrov napálil bombu do brvna. Možno chcelo ubrať zo sily a pridať na ume... V 8. min Suchoň pekne obišiel obrancu a jeho center prešiel popred bránku bez toho, aby poslal loptu niekto do siete. Snaha domácich skončila asi po dvadsiatich minútach, keď prebrali iniciatívu Dolnovesteničania. Po polhodine prišla chyba obrany J. Bohuníc a Masný zmrazil publikum. Vo zvyšku polčasu chceli domáci výsledok aspoň vyrovnať, ale nepodarilo sa im to. Na začiatku toho druhého Piovarči zachránil po Kočišovej strele, keď vyhlavičkoval loptu z bránky a v 71. min mohol vyrovnať Gajarský, ktorý sa uvoľnil po narážačke so Suchoňom, no z päťky trafil nohy brankára. O šesť minút po rohu sa po biliarde v šestnástke najlepšie zorientoval Masný a strelil svoj druhý gól. Tri minúty pred koncom sa Michalička rútil sám na brankára, ale jeho pokus z hranice šestnástky skončil vedľa. Domáci teda prehrali a diváci odchádzali sklamaní.

Rozhodoval Mikulaj, ŽK: Bango, Lukáč - Kočiš, 600 divákov.

VEGUM: Jurenka - Jelšic, Iskra, Kitka, M. Krajčo, Kuzma, Néma, Masný (80. Mikuláš), Košič, Argyusi, B. Krajčo (90. Zimmer).

PATRIK VELŠIC

Ostatné výsledky: FC ViOn Zlaté Moravce - FKM Nové Zámky 1:0 (1:0), FC Neded - KFC Majorka Komárno 1:1 (0:0), Levice - Lapáš 2:1 (0:1)

1. Štúrovo 8 6 0 2 15:12 18 (+6)

2. Levice 8 5 2 1 14:4 17 (+2)

3. FC ViOn 8 5 2 1 12:7 17 (+5)

4. Lapáš 8 5 1 2 15:6 16 (+4)

5. D. Vestenice 8 5 1 2 13:8 16 (+7)

6. Myjava/T. Lúka 8 5 0 3 13:7 15 ( 0)

7. Led. Rovne 8 4 2 2 18:10 14 (-1)

8. Komárno 8 4 1 3 11:13 13 (+4)