Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Corgoň liga – 12. kolo: MFK RUŽOMBEROK - AS TRENČÍN 3:1 (3:1)

Góly: 4. Urban z 11m, 21. a 43. Števko - 12. Kozák. ŽK: Mikuláš, Zošák - Mičenec, Hrabáč, Jakúbek. Pred 3073 divákmi rozhodoval Udvardy (Šramka, J. Šuniar).

MFK: Hajdúch - Školník, Mikuláš, Laurinc, Had (74. Božok) - Žofčák, Hloušek (88. Bačík), Urban, Helbich, Zošák - Števko (90. Tomko).

AS: Volešák - Palša (22. Hrabač), Škrtel, Mičenec, Homér - Hanko, Kopačka, Kubala, Vavruš (76. Jakúbek) - Ivana, M. Kozák (76. Greer).

Hoci domáci futbalisti boli papierovým favoritom, predsa Trenčania po víťazstve nad Slovanom necestovali na Liptov v porazeneckej nálade.

Hoci už v 4. min po štandartnej situácie - z pokutového kopu za faul na Mičenca - sa domáci dostali do vedenia, predsa Trenčania nezložili futbalové zbrane a z ďalšej „štandartky“ - trestného kopu vyrovnali Kozákom. Rýchle góly boli vodou na mlyn v prospech domácich, ktorí v priebehu ďalších minút sa strelecky presadili najmä vďaka kanonierovi Števkovi, ktorý mal jednoznačne svoj deň a zariadil víťazstvo domáceho kolektívu. Prvé dejstvo bolo teda bohate na korenie - góly, ale po zmene strán sa strelecký kumšt a majstrovstvo z kopačiek oboch tímov vytratil.

Z niekoľkých šancí diváci už gól nevideli, lebo loptu smerujúcu do brány zastavila neraz aj žrď. Skóre sa teda už nemenilo a domáci sa potešili z trojbodového úspechu, ktorý ich vyniesol do popredia ligovej tabuľky a Trenčania sa chtiac-nechtiac motajú v strede a na to, aby sa dostali na výslnenie potrebujú nevyhnutne bodovať naplno aj na ihriskách súperov.

V ďalšom kole privíta AS na domácom trávniku - v nedeľu 26. októbra o 17, 30 h. pred televíznymi kamerami rozglejený Púchov, ktorý je na samom dne ligovej tabuľky. Otázkou teda zostáva, či Trenčania využijú túto momentálnu situáciu na plný bodový zisk a po „povinnom“ víťazstve povyskočia na vyššie priečky tabuľky.

HLASY TRÉNEROV:

Erik Bogdanovský (tréner Ružomberka): „S prvým polčasom som spokojný, dali sme zo šancí góly. Mohli sme skórovať aj viackrát. V druhom polčase sme si udržiavali dvojgólové vedenie, s hrou však nemôžem byť spokojný. Pre nás sú dôležité najmä body za víťazstvo.“

Karol Kisel st. (tréner Trenčína): „Dnes ma sklamala najmä obrana. Musím pochváliť rýchlonohých Ružomberčanov, ktorí využili naše chyby v defenzíve. Zbadali, že sa obrancovia príliš vysúvajú hore, čo dokonale využili. Striedaniami po zmene strán som chcel oživiť hru v ofenzíve. Obrancov som úmyselne nestriedal, aby napravili to, čo pokazili.“

(kď, sita)

TABUĽKA

1. Ružomberok 12 6 3 3 23:18 21 2. Trnava 11 5 4 2 20:14 19 3. B. Bystrica 12 5 4 3 16:15 19 4. Inter 12 4 5 3 15:11 17 5. Trenčín 12 5 1 6 16:17 16 6. Dubnica 12 4 4 4 13:15 16 7. Žilina 11 3 5 3 14:15 14 8. Petržalka 12 3 4 5 17:20 13 9. Slovan 12 3 4 5 12:15 13 10. Púchov 12 3 2 7 14:20 11

PROGRAM 13. KOLA:

Sobota 25. októbra 2003: Ružomberok - Slovan, Inter - Žilina, Trnava - Dubnica, Petržalka - B. Bystrica, TRENČÍN - Púchov (nedeľa - 17,30 hod.,TV)