Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Selec – Mel.-Lieskové 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral v Selci futbal priemernej úrovne bez väčšej gólovej príležitosti. V druhom domáci pritlačili, vytvorili si niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Ale loptu sa im stále nedarilo dotlačiť až do siete. O výsledku rozhodla 69. minúta, keď z priameho kopu pekne nacentroval Puna a ešte krajšie hlavičkoval Masaryk a strelil jediný gól stretnutia. Pred 80 divákmi s prehľadom rozhodoval Zemko.

ŽK: Hrbas, Horňák – Birás, Mikušať.

Selec: Pavol Šišovský – Hrbas, Januška, Masár, Horňák, Peter Šišovský, Chromý (Komorovský), Vavruš, Puna, Masaryk, Púček (Letko). Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Motyka, Kotek, Ľ. Hanták (Vido), Birás, T. Hanták, Mikušať, Vendžúr, Horňák, Tuharský.

Ľuboš Masár

Trenč. Stankovce – Horná Súča

2:0 (2:0)

V stretnutí priemernej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, keď prvý gól strelil v 15. minúte Bogár. Tieňom stretnutia bolo zranenie domáceho hráča Koprivňanského, po ktorom nasledoval priamy kop, ktorý zrealizoval Kapko a trestal hostí druhým gólom, pričom ešte viacero gólových príležitostí zostalo nevyužitých. Pred 150 divákmi rozhodoval Kališ, ktorý „odmenil“ žltými kartami hostí Poláčka, Birasa, Barteka a Kučeráka.

(vič)

Horné Srnie – Hôrka n/V

2:2 (1:1)

V stretnutí dobrej úrovne sa hostia veľmi skoro dostali do vedenia, už v 2. minúte zásluhou Kováčika. Postupom času domáci získali územnú prevahu, ktorú korunovali gólom Jána Vandžalu v 38. minúte. V 2. polčase začali lepšie opäť domáci a svoj tlak zúročili gólom Martina Kebíska v 68. minúte po vzornej akcii celého útoku. Jedenásť metrový kop za nejasný faul domáceho Vandžalu sedem minút pred koncom znamenal vyrovnanie kapitánom hostí Koritinom a stav sa už do konca stretnutia nezmenil. Prítomných 100 divákov vyjadrilo po zápase svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcu Kotiana.

ŽK: P. Šimko – Sokol, J. Sevald.

Horné Srnie: Riečičiar – M. Vandžala, Sekula, P. Šimko, Mešťánek, Marek Cíbik, Branislav Cíbik, Vydrnák, Martin Kebísek, Ján Vandžala, Jozef Šimko. Hrádok: Turovský – Gál, J. Sevald, Škoda, Sokol, Némethy, T. Sevald, Koritina, Kováčik, Maťo, Trautenberger, striedali Ševcech, Huna.

(hor)

Nová Ves n/V – Čachtice

1:0 (0:0)

Pri nástupe mužstiev zablahoželali domáci dlhoročnému predsedovi TJ Dušanovi Kanovskému k 60. narodeninám spolu s tajomníkom OV SZTK Trenčín Mgr. Jánom Žitňanom, ktorý mu odovzdal čestné uznanie. Potom sa na ihrisku začalo bojovné stretnutie, kedy domáci v prvom polčase nastrelili brvno a hostia prišli o vylúčeného hráča po dvoch žltých kartách. V druhom polčase si vytvorili domáci tlak na súperovu bránu, ale po viacerých gólových príležitostiach premenili iba jednu – v 73. minúte stretnutia Jamborom. V závere zápasu mohli hostia vyrovnať, ale z prázdnej brány vykopol loptu Madara.

ŽK: Kukučka, Blaško – Balala, D. Imriška, Bumbál. ČK: Bumbál po druhej žltej. Rozhodoval Kyška, 200 divákov.

Nová Ves n/V: Čaňo – Nešťák, Tomčík, Madara, Zajac, Jančo, Suchý, Koritina, Jambor, Kukučka, Blaško, striedali Liška, Pristaš. Čachtice: Zemka – Balala, Šimo, Bumbál, Čavojský, Tinka, J. Imriška, Peter Hadbábny, Daniel Imriška, Herák, Opatovský, striedali Moravčík, Novotný, Dendis.

ŽIACI: Nová Ves n/V – Modrová 2:0. DORAST: Kálnica – Nová Ves n/V 1:1.

Pavol Pristaš

Veľká Hradná – Hrádok 5:1 (2:1)

Zápas sa začal náporom domácich, ktorí na pätnásť minút pritlačili hostí a svoj tlak využili na dvojgólové vedenie. Potom domáci dali priestor hosťom, ktorí tesne pred prestávkou znížili na 2:1. V druhom polčase sa čakal nápor domácich, no svojou nevýraznou hrou prispeli k priemernému výkonu, futbal stratil na kráse. V posledných pätnástich minútach sa domáci opäť vzchopili a tromi gólmi najlepšieho strelca súťaže, Karola Kováča, spečatili svoje víťazstvo.

Góly: K. Kováč 4, Lobotka – Pánik. ŽK: Farkaš – Guriš. Pred 125 divákmi rozhodoval Opatovský.

Veľ. Hradná: Masár – Marcel Petrík, Peter Ježík, Farkaš, Sýkora, Milan Petrík, Lobotka, Juraj Kováč, Hilčík, Jozef Ježík, Karol Kováč. Hrádok: Pavlus – Ocet, Domin, Jaroš, Gábor, Doboš, Guriš, Tomášik, Ľ. Pavlovič, V. Pavlovič, Pánik.

DORAST: Veľká Hradná – Brezová p/B 4:3. ŽIACI: Veľká Hradná - Svinná 1:5.

František Kováč

Dubodiel – Trenč. Teplice 1:5 (1:4)

Hostia boli po všetkých stránkach lepším mužstvom, a preto zaslúžene vyhrali. Gól za domácich: Michal Červený.

(sd)

Dolná Poruba – Kľúčové 7:2 (3:0)

Na vysokej výhre domácich sa podpísala nervozita hráčov Kľúčového, keď už v prvom polčase im rozhodca ukázal dve červené karty. Početná prevaha sa prejavila na ihrisku, kde domáci i napriek vysokému počtu strelených gólov doplácali na svoju nemohúcnosť pri zakončovaní.

Góly: Peter Suchý, Rast. Suchý, Kaukal, Bielik, Šlesárik, Horniak, Uhlárik - Patka 2.

ŽK: Martinák, Bielik - Chudý, M. Vavruš. ČK: Voderacký, Rosina. Rozhodoval Jančo, 100 divákov.

Dol. Poruba: Milota – Peter Suchý, Koteš, Galko, Uhlárik, Kollár, Martinák, Šlesárik, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Bielik. Kľúčové: Voderacký – Kijačik, Kudlík, Rosina, Kendera, Koníček, Sabadka, Chudý, Gajdošík, L. Vavruš, M. Vavruš, striedal Patka.

Milan Suchý

Soblahov – Trenč. Teplá 1:0 (0:0)

V nervóznom a vyrovnanom zápase boli šťastnejší domáci hráči i fanúšikovia, ktorí sa dočkali gólu až v 88. minúte a o osude zápasu rozhodol Ján Vojtek.

Rozhodoval Ondrušek, 120 divákov

Soblahov: Krátky - Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Jantošovič, Markovský, Dudík, Talian, T. Rehák, Ďuďák, Lazar, striedali Gerbel, Kačena. Trenč. Teplá: Kováčik – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Michalík, Beňo, Hošták, Masár, Haviar, Šubert, Ptáček, striedal Mičian, Bagin.

8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Crème de la crème po slovensky 3 180

Brankár Peter Solnička (s dresom v rukách) odchytal posledný zápas za Spartak Myjava.

Prehľad výsledkov krajských futbalových líg.