Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

V. liga Sever

Zem. Kostoľany – Malé Lednice

2:0 (1:0)

V kvalitnom stretnutí si obe mužstvá vypracovali viacero dobrých streleckých pozícií, šťastnejší však boli domáci, ktorí dve z nich využili a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Hancko, Mojžiš. ČK: Vážan – Miloš Lednický. Rozhodoval Darnády, 120 divákov.

Zem. Kostoľany: Dzúrik - Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, A. Oršula, Hancko, Zvalo, Mojžiš, Vážan, Rolinec.

Juraj Záhon

Kanianka – Trenč. Jastrabie

2:3 (0:2)

V prvom polčase hrali domáci nepresne a po dvoch chybách v obrane sa hostia ujali vedenia 2:0. Po prestávke hostia po ďalšej chybe domácej obrany zvýšili už na 3:0. Domáci potom zapli na plné obrátky, vytvorili si drvivý tlak, ale podarilo sa im už len znížiť na konečných 2:3.

Góly: Nemec, P. Kurbel – Piláthy 2, Bročko (11 m).

ŽK: M. Kurbel – M. Koreň. Rozhodoval Kukan, 300 divákov.

Kanianka: M. Kurbel – Richter, P. Kurbel, P. Mečiar, Körmöczy, Píš, M. Mečiar, Hvolka, Lisý, Nemec, Šúšol, striedali Barborka, Komoš, Sečiansky. Trenč. Jastrabie: Tretinár – Peťovský, Fischer, Tomáš, Bročko, Cintula, Mišák, Pavlo, R. Koreň, M. Koreň, Piláthy, striedali Fodrek, Mliečko.

Jaroslav Kobulda

Rybany – Horná Poruba 0:0

V bojovnom stretnutí po nevyužitých šanciach domácich hráčov sa nakoniec zrodila bezgólová remíza.

(jo)

Prečín – Dežerice 2:1 (1:1)

V Prečíne sa hral kvalitný futbal, domáci v úvode premrhali tri šance, hostia z prvého útoku otvorili skóre zápasu. Domácim sa podarilo zásluhou I. Birošíka do polčasu vyrovnať. V druhom polčase domáci nevyužili mnohé šance. V 75. minúte zahrali hostia dvakrát rukou v šestnástke a nariadenú jedenástku premenil Faciník, čím uzavrel gólový účet zápasu. Hostia si za predvedený výkon v Prečíne zaslúžia absolutórium.

Góly: I. Birošík, Faciník (11 m) – Mikulovský.

ŽK: Hrnčiarik, Andel, Faciník – Benca. Rozhodoval Gálik, 130 divákov.

Prečín: Turčáni – Raček (Sádecký), Melicherík, Hrnčiarik, Faciník, Ligaz, Mojžišík, Birošík, Blaško, Orávik, Andel (Kopáč). Dežerice: Urban – M. Adamovič, Benca, Valach, Nemec, Matuška (Fekete), Ľ. Adamovič, Trenčan (Faltus), Miklóš, Mikulovský, Jakub.

Jozef Mamis

Častkovce – Veľké Uherce

3:0 (1:0)

Zápas sa hral za chladného počasia vo svižnom tempe na dobrom teréne. Akcie sa striedali na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia v 31. minúte, keď po prihrávke kapitána Vrábela strelil prvý gól Ondrejička. V druhom polčase sa domáci predbiehali v zahadzovaní šancí. Brankár hostí Radosa vychytal aj nemožné. Druhý gól strelil M. Madro po prihrávke Trebatického v 66. minúte. Na konečných 3:0 zvyšoval v 90. minúte Madera, ktorý premenil pokutový kop nariadený za faul práve na neho. Víťazstvom domáci potvrdili prvé miesto v tabuľke, na ktorom aj prezimujú.

Góly: Ondrejička, M. Madro, Madera. ŽK: Burza, Kubica – Vlčko. Rozhodoval P. Guliš, 100 divákov.

Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Kubica, Vrábel, Gažo, Ondrejička, Trebatický, M. Madro, Madera, Burza, striedali D. Madro, Masár, Blaško. Veľké Uherce: Radosa – Svrček, Gubka, Kováč, Štálnik, Vlčko, Blaho, Kopál, Stanček, R. Kováč, striedal Uhlár.

Ján Augustín

Podolie – Považská Teplá

7:1 (3:1)

Domáci sa ujali vedenia už v 11. minúte zásluhou R. Hrušovského, pár minút na to zvyšoval na 2:0 Neuschl a v 21. minúte Ostrenka volejom zvýšil už na 3:0. Po zaváhaní domácej obrany rozhodca nariadil pokutový kop a hostia znížili Hybennom na 3:1. V druhom polčase si mužstvo Podolia vypracovalo niekoľko šancí, viacero z nich nepremenili, ale aj tak dokázali svojmu súperovi vsietiť ďalšie štyri utešené góly.

Góly: Neuschl 2, Ostrenka 2, R. Hrušovský, Kališ, Augustín - Hybenn (11 m).

ŽK: Kališ, Ščepko – Bednář. Rozhodoval Fehér, 120 divákov.

Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, Ščepko, Neuschl, M. Hrušovský, Ostrenka, Červeňanský, Rehák, Valo, Kališ, Augustín, striedali Ondrejka, M. Krajčík. Považská Teplá: Komada – Valient, Almássy, Hlušek, Bednář, Jankeje, Mucha, Hybenn, Vojtech, Repáč, Zlatoš.

Peter Srnec

Dubnica „B“/Košeca – Lehota p/V

2:0 - nedohrané

Do 21. minúty viedli domáci gólmi Nemca a Sviečku (z 11 m). V 40. minúte inzultoval hráč hostí F. Trungel rozhodcu Čuláka, ktorý následne zápas predčasne ukončil.

Krásno – Brezová p/B

1:0 (1:0)

Obidve mužstvá nastúpili do zápasu opatrne, postupne sa však začali viac presadzovať domáci hráči. Najskôr Školka trafil žrď a o chvíľu na to P. Záhradný brvno hosťujúcej brány. Hostia útočili len sporadicky. V 29. minúte dorazil loptu do siete po štandardnej situácii Jozef Žiak. Potom sa osmelili aj hostia, ale ich lopty ostávali na dobre organizovanej obrane domácich. V druhom polčase sa domáci predbiehali v zahadzovaní šancí, keď len sám Gašparík zahodil tri čisté príležitosti a navyše nepremenil ani pokutový kop. Hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi, že neodišli z Krásna s oveľa vyššou nádielkou.