IV. liga Severozápad

Sp. Horná Streda - Nitr. Pravno

2:0 (1:0)

Góly: 31. Chebeň, 85. Feranec

Domáci svojho súpera pritlačili od začiatku zápasu a svoju prvú veľkú šancu už v 5. min nepremenili, keď po odpískanom faule na Koprnu brankár hostí vytlačil Talajkovú jedenástku na roh. V 10. min z ojedinelého protiútoku sa hosťujúci Cmarko rútil sám na domáceho brankára, no Jančík jeho strelu zneškodnil. Domáci sa dočkali gólu až v 31. min, keď strieľaný center poslal do brány Chebeň. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci sa stále snažili streliť ešte ďalší úspech a to sa im podarilo až v 85. min, keď Feranec si týmto gólom dal darček k svojim tridsiatim narodeninám. Po tomto víťazstve bolo už jasné, že Spartak sa stane jesenným majstrom IV. ligy. Pred 550 divákmi rozhodoval Hengeric. ŽK: Feranec, Krajčo, G. Havrlent, Talajka - Šimko, Oravec, Cmarko, Proč.

Spartak. Jančík - Polák, Bartošek (75. Horňáček), R. Havrlent, Krajčo, Feranec (85. Korchan), Talajka, G. Havrlent, Chebeň, Koprna, Gajarský (75. Marek). Nitr. Pravno: Perniš - Horváth, Šlosár, Kútnik, Šimko (65. Proč), Vrábel, Cmarko (86. Svoboda), Oravec, Jamrich, Margec, Waclaviak.

Roman Markech

Tempo Partizánske - Vrbové

3:1 (1:1)

Góly: 49. a 81. Norocký, 27. Kaplán - 36. I. Balcír

Domáci s kvalitným súperom podali svoj najlepší výkon v tejto jesennej časti na domácej pôde a zaslúžene korunovali svoju snahu víťazstvom. Okrem strelených gólov hostia ešte štyrikrát vykopávali loptu z prázdnej brány a tak niet pochýb, že tento duel vyhrali hráči Tempa úplne zaslúžene.

ŽK: Kermiet - Gažík, Uvák. Pred 200 divákmi rozhodoval Mišúň.

(sliv)

AFC Nové Mesto nad Váhom –

Družstevník Chynorany 2:1 (1:1)

Góly: 20. Vojtech, 89. Ostrovský – 37. Čaniga. ŽK: Bošanský Roman, Vojtech, Švajka – Čaniga, Pilát. ČK: Lazreg (Chynorany).

Na posledný zápas jesennej časti si na štadión našlo cestu pomerne viac divákov ako v minulých domácich stretnutiach. Hostia prišli s dobrou obranou a s vedomím, že nemajú čo stratiť. Treba pripomenúť, že Chynorany mali do 6. kola iba tri body a po výmene ich trénera ešte neokúsili trpkosť prehry. Na druhej strane, ak domáci chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, bolo potrebné získať tri body. Už v prvej minúte zahrávali domáci štyri rohové kopy. Zdalo sa, že si vytvoria silnejúci tlak. Opak bol však pravdou, pretože ich hra bola rozháraná a na kopačkách chýbal často potrebný pokoj. V 20. min po centri Ščepka otvoril skóre Vojtech - 1:0. Bol to jeho šiesty gól za posledné tri zápasy. Hosťom sa podarilo vyrovnať gólom do šatne. V 37. min vystrelil Čaniga, lopta dostala kuriózny odraz a preskočila brankára Palkecha – 1:1. V druhom polčase sa domáci snažili dobíjať bránu Benca, no bez výsledného efektu. Až minútu pred koncom riadneho hracieho času sa presadil striedajúci Ostrovský a nekompromisne prestrelil brankára, čím rozhodol o víťazstve AFC. Hostia nedokázali stráviť prehru a vo veľmi nervóznom závere prišli o vylúčeného Lazrega. Pred 250 divákmi rozhodoval Strasser.

Výbor AFC ďakuje všetkým priaznivcom novomestského futbalu za prejavenú podporu a teší sa na ďalšie spoločné účinkovanie v jarnej časti.

AFC: Palkech – Rojko, Zmeko, Bošanský Roman, Balocký, Gábriš, Vojtech, Ščepko (75. Ostrovský), Švajka „K“, Gardian (58. Luža), Bošanský Rastislav (81. Bočák).

Chynorany: Benca – Kákoš, Bezák I., Bezák D., Halás, Maťavka P., Pilát, Lazreg, Maťavka J., Dovalovský, Čaniga. Boris Ostrenka

Ostatné výsledky: V. Kostoľany – Orlové 3:1 (2:0), Hrnčiarovce – Domaniža 0:1 (0:0), Šimonovany - Chtelnica 2:2 (2:1), Čereňany – Tovarníky 1:0 (1:0), N. Rudno – Častkov 1:1 (0:1)

1. H. Streda 15 11 3 1 41:13 36

2. Domaniža 15 11 2 2 26:19 35

3. N. Mesto 15 11 1 3 35:18 34

4. Vrbové 15 8 2 5 30:23 26

5. Partizánske 15 6 4 5 22:21 22

6. Senica B 15 5 5 5 26:19 20

7. Chtelnica 15 4 7 4 19:18 19

8. Šimonovany 15 5 3 7 29:25 18