Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Atraktívný darček pod stromček - 1. miesto hádzanárok Štartu v prvoligovej tabuľke!

12. kolo: 1. liga v hádzanej žien: Štart TRENČÍN -

Kvôli našej redakčnej uzávierke sme naším čitateľom zostali dĺžní výsledok z 11. kola, v ktorom Trenčianky zvíťazili v Púchove 25:19 (13:7), keď v 8. min vyhrávali už 5:0 a zápas celkom zaslúžene dotiahli do víťazného konca. Najviac presných zásahov mali Uhliarová 9/4 a Rajnohová 5/2.

SC Lodiar ZLATNÁ NA OSTROVE 24:20 (9:10)

Vylúčené 3:3, sedmičky 4/1:4/1. Pred 100 divákmi rozhodovali Brunovský a Čanda - obaja z Bratislavy. Zostava a góly Štartu: Grandtnerová, Švachová - Tvrdoňová, Uhliarová 10/2, Holá, Rajnohová 4, Ferančíková, Gagová 4, Dúcka 5, Matejíková 1.

V sobotu podvečer (22.11.) v poslednom tohtoročnom majstrovskom stretnutí však hostili hráčky Štartu oveľa kvalitnejšieho súpera, ktorý bol naviac aj v tesnom tabuľkovom závese za lídrom z Trenčína.

Úvod bol pre domáci kolektív doslova šokujúci, keď nebojácne a s chuťou hrajúce reprezentantky Zlatnej začali vo veľkom štýle, bez akéhokoľvek rešpektu a v deviatej minúte vyhrávali znenazdajky už 2:6... Našťastie, domáce dievčatá sa čochvíľa prebrali z letargie a v 18. min vyrovnala Gagová na 6:6. O minútu neskôr kanonierka Uhliarová otočila výsledok v prospech Štartu (7:6) a zdalo sa, že už všetko pôjde ako po masle. Lenže hostky príkladne bojovali, žiadna lopta nebola pre nich stratená a nechceli len tak z ničoho nič predať svoj cenný skalp. Svoje úsilie korunovali ďalšími presnými zásahmi a opäť otočili stav vo svoj prospech. V poslednej sekunde prvého polčasu zahrávali 9 metrový hod a tečovanou loptou vsietili vedúci gól a s týmto najtesnejším vedením odchádzali aj do šatne.

V kabíne domácich bolo cez prestávku asi dusno, lebo Trenčianky nehrali v prvom dejstve svoju povestnú nátlakovú hru, citeľne im chýbala najmä Nosická a v defenzíve vyprodukovali dosť nepresností, za ktoré platili obdržanými gólmi. Spočiatku bol druhý polčas vzácne vyrovnaný, viacmenej pokračoval hojdačkový stav, keď každý chvíľku ťahal pílku... V 44. min opäť Gagová otočila stav na 15:14 a od tohto momentu sa čoraz častejšie, či už herne, alebo strelecký presadzovali domáce hráčky. O desať minút neskôr bol stav 21:17 a všetko nasvedčovalo tomu, že Trenčianky už nepustia vedenie zo svojich rúk, navyše keď Dúcka párkrát veľmi pekne „podstrelila“ brankárku súpera. Po trenčianskom oddychovom čase už hru režírovali domáce hráčky, ktoré pridali ďalšie presné zásahy a postarali sa viacmenej o vydreté víťazstvo - rozdielom štyroch gólov.

10. Modranka 12 1 0 11 216:321 2

Teraz je v prvoligovej súťaži žien prestávka - súťaž bude pokračovať 13. kolom až 31. januára 2004. Hráčky Trenčína privítajú na domácej palubovke HK Nitra.