Trenčianski hokejisti sú už jasným víťazom základnej časti extraligy

Hokejová extraliga

UTOROK 10. 2. - 48. kolo:

HKM Nitra - Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Góly: 48. Pupák, 55. M. Chrenko - 6. Opatovský, 15. Fabuš, 18. Heš, 21. Hanzal

Domáci hokejisti sú v tabuľke v nezávideniahodnej situácii a potrebujú body na zotrvanie v lige ako soľ. Preto sa očakávalo, že proti lídrovi budú hrať na plné obrátky a využijú každú príležitosť na to, aby skórovali. Hneď v úvode mali výhodu presilovky, ale zostala bez gólového vyjadrenia. Ba práve naopak, úspešnejší v presilovej hre boli Trenčania, keď Opatovský otvoril gólový účet tohto stretnutia. To Nitrania ešte netušili, že Dukla v 15. min pridá druhý gól z hokejky Fabuša a tesne pred prvou prestávkou hrali hostia oslabení o vylúčeného Reháka a Heš dokonca vsietil tretí úspech lídra! Hráči HKM sa z tohto nečakaného šoku nedokázali dosť dlho spamätať a až v 48. min sa im podarilo - vôbec po prvýkrát prekonať Přikryla a kozmetický upraviť stav na 1:4. Hoci necelých päť minút pred záverom sa zapísal do streleckej listiny domáci M. Chrenko, Nitrania už potom nemali dostatok síl a ani schopnosti na to, aby sa im podarilo uchmatnúť aspoň tak vytúžený a potrebný bodík a tak líder bodoval naplno a domácim zostali oči pre plač...

Vylúčení 3:3 na 2 min, Zlocha na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:1. Pred 2969 divákmi rozhodovali Lauff - Horínek a Pavlovič.

DUKLA: Přikryl - Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Bambúch, Hriňa, Homér - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - Melichárek, Kóňa, V. Král - Rehák, Koložváry, Kmeč.

PIATOK 13. 2. - 49. kolo:

MHK Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 36. Kalousek, 56. Lištiak - 26. Opatovský, 29. Lezo, 48. M. Kováčik

Aj v druhom stretnutí v rade za sebou na ľade súpera Trenčania nesklamali a získali tak trochu aj očakávane víťazstvo. Hoci v prvej dvadsaťminútovke diváci gól nevideli, predsa len boli svedkami rýchleho a bojovného hokeja. Gólovo sa presadil ako prvý nezmar Opatovský, o tri minúty neskôr ho počas presilovky napodobnil Lezo a s domácimi to pravdupovediac vyzeralo zle-nedobre. Liptáci vsietili kontaktný gól v 36. min (1:2), ale vyrovnať sa im už nepodarilo. V 48. min bol na ukazovateli skóre už stav 1:3 a domácim sa v záverečných minútach už iba podarilo znížiť na rozdiel jediného góla. Nech robili, čo robili - na zmenu stavu už nemali potrebný pokoj a ani síl, lebo Trenčania si umnou hrou už nenechali zobrať víťazstvo zo svojích hokejok.

Vylúčení 6:9 na 2 min, Rehák na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Pred 1907 divákmi rozhodoval Druga - S. Novák, J. Višňovský.

DUKLA: Hála - Bombic, Heš, P. Mikuš, A. Sekera, Šmidriak, Hriňa, Homér, Bambúch - Hanzal, Koložváry, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - Melichárek, Kóňa, V. Král - Rehák, A. Kmeč, Kováčik. Tréner: D. Gregor.

NEDEĽA 15. 2. - 50. kolo:

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 23. Melichárek, 24. Heš - 31. a 59. Hartmann, 61. Jarolín.

Vylúčení 6:2, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 5040 divákmi rozhodoval Mihálik ml. - Galamboš, Mášik.