Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Vyhlásenie najlepších športovcov OŠG Trenčín za rok 2003

Ako sa už stalo dobrým zvykom a tradíciou, aj tent

o rok sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov - z radov študentov Osemročného športového gymnázia v Trenčíne - za rok 2003.

V desiatke najlepších získal zaslúžené prvenstvo karatista - Milan VAŠEK, ktorý na majstrovstvách sveta juniorov vo Francúzsku získal bronz, na MEJ v Poľsku bol strieborný a zvíťazil na Európskom pohári v ČR. Reprezentuje Ekonóm Trenčín, tréner: Miroslav Ďuďák.

Druhá priečka patrí vzpieračovi - Jiřímu ŽEJDLÍKOVI, ktorý na MEJ v Španielsku získal v trhu 2. miesto a 7. priečku v dvojboji. Na MS juniorov v Mexiku bol v trhu desiaty, v dvojboji dvanásty a v nadhode päťnásty. Štartuje za AŠK Dukla Trenčín, tréner Mgr. Milan Kováč.

Na treťom mieste sa umiestnila kanoistka - Martina KOHLOVÁ, ktorá na MS seniorov v USA skončila v K2 na 1000m ôsma, vo svetovom pohári seniorov Chorvátsku v K2 500 m skončila šiesta na M-SR obsadila dvakrát prvé miesto. Štartuje za Sláviu ŠŠ Trenčín, trénerka Mgr. Daniela Mrvová.

Na ďalších miestach (bez určenia poradia) - podľa abecedy sa umiestnili: Dušan DIVINEC - triatlonista, 2. miesto MSJ kvadriatlon v Nemecku, 9. miesto EYOF v Senci. Tréner: Mgr. Karol Moravčík, reprezentuje Sláviu ŠŠ Trenčín.

Tomáš KALINA - atlét, 17. miesto vo viacboji MS do 17 rokov v Kanade, 8. miesto na 110 m prekážky EYOF v Paríži. Tréner: PaedDr. Milan Sulety - Slávia ŠŠ Trenčín

Veronika LIŠKOVÁ - badmintonistka, 10. miesto na ME juniorov do 17 rokov v Írsku. Tréner: Ing. Peter Ludík - MI Trenčín

Jozef REPČÍK - atlét, 13. miesto na 800 m MS do 17 rokov v Kanade. 1. miesto 800 m EYOF v Paríži, 5. miesto 400 m EYOF Paríž. Tréner: Mgr. Ivan Peťovský - Slávia ŠŠ Trenčín

Marek ROŽNÍK - hokejista, 2. miesto na MS do 18 rokov v Rusku. Tréner: Mgr. Branislav Šajban - Dukla Trenčín

Jakub SLOTTA - cyklista, účasť na MSJ v Kanade a Svetovom pohári juniorov v Nemecku, Luxembursku, Francúzsku, Chorvátsku. Tréner: Stanislav Ďurikovič - Slávia ŠŠ Trenčín

VOLEJBALOVÝ ODDIEL - ktorý získal na MS do 21 rokov v Iráne 9. miesto (Vlk, T. Filo, Piovarči, Tomášik) 7. miesto na ME do 19 rokov v Záhrebe, 13. miesto na MS do 19 rokov v Thajsku (P. Filo, Seifert, Szoke, Šomko, Emmel). Tréneri: Mgr. Michal Bella, Ivan Hiadlovský, Mgr. Jozef Socha.

Slávnostného aktu sa zúčastnili okrem ocenených športovcov aj zamestnanci školy, tréneri, pedagógovia na čele s vedením školy, športovci, funkcionári TJ Slávia ŠŠ.

Najlepší športovci boli ocenení vecnými darmi, ktoré im odovzdali Mgr. Jozef Pšenka (riaditeľ OŠG), PaedDr. Peter Kravec (zástupca pre šport), PhDr. Eva Stupková (Slávia ŠŠ) a Ing. Erika Vravková (predsedníčka rodičovského združenia).