Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Dubničania získali v Petržalke bod v poslednej minúte zápasu

21. kolo futbalovej Corgoň ligy: Artmedia Petržalk

Góly: 54. Borbély - 90. Kiška, ŽK: 48. Pleva (Dubnica), rozhodovali: Minárčik - Bartoš, Jančovič, 2992 divákov.

Petržalka: Čobej - Burák, Borbély, Maixner, J. Ďurica (33. J. Kozák) - Suchánek, Zárecký, G. Straka (68. Hošek), Tchuř (82. Krejčík) - Mikulič, Šoltis

Dubnica: D. Perniš - Zimen, Špendla, Švestka, Pleva - Dovičovič (38. Ižvolt), Kopačka, Držík (74. J. Sokol), Doktor (57. Švikruha) - Kiška, A. Nemec

Dubnica začala za bratislavským Starým mostom nebojácne a hneď v 4. min opečiatkoval strelou z poza šestnástky žrď hosťujúci kapitán Kiška. V 9. min v šestnástke Dubnice po súboji s obranou hostí Suchánek padol, zákrok na neho však rozhodca Minarčík ako nedovolený neposúdil. Hostia predviedli v prvom polčase niekoľko pekných akcií. K zakončeniu sa dostal len Pleva, jeho pokus však Čobej kryl. Po bezgólovom polčase začala druhý lepšie Petržalka. V 54. min po centri Šoltisa signalizovali hostia ofsajd, k lopte sa dostal Borbély a poslal domácich do vedenia. O 3. min neskôr rozohral peknú akciu Ižvolt, sám si aj nabehol na center, no hlavou bránu netrafil. V 59. min šiel sám na Perniša Suchánek, jeho strelu vyrazil gólman Dubnice na roh. V 66. min mal gól na kopačke hosťujúci Nemec, jeho pokus z 11-tich metrov však Čobej vyrazil. Šance domácich futbalistov sa končili slabým zakončením, alebo nepresnou prihrávkou. Snaha Dubnice o vyrovnanie bola korunovaná úspechom v 90. min, keď si na center nabehol Kiška, strelou po zemi prekonal Čobeja a vyrovnal na konečných 1:1.

HLASY TRÉNEROV:

Vladimír Weiss (tréner Petržalky): „Sme sklamaní, že sme zápas nedoviedli do víťazného konca. Dubnica si však svojím herným prejavom a disciplínou bod pýtala. Využila našu chybičku a vyrovnala. V zlepenej zostave sme túžili po víťazstve, ale nepodarilo sa. Blahoželám Dubnici.“

Jozef Jankech (tréner Dubnice): „Zápas mal taký priebeh, ako sa aj skončil, zaslúžene nerozhodne. Mali sme dobrý začiatok, potom však prišli naše nepresnosti, chýbala presná rozohrávka. V druhom polčase sa to zlepšilo a nakoniec sme vyrovnali.“ (sita)