Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Alarmujúca bilancia AS - zo šiestich zápasov iba dva body a skóre 1:10!

22. kolo futbalovej Corgoň ligy: Matador PÚCHOV -

AS TRENČÍN 1:0 (1:0)

Gól: 31. Belák. ŽK: Čvirik - Homér, Chomistek, Šuhaj. Pred 2858 divákmi rozhodovali Richtárik (J. Šuniar, Medveď).

Matador: Bernady - Beliančin, Brisuda, P. Vavrík, Čvirik (76. Holčík) - Papaj (88. Gegič), Guľa, Belák, Jambor - Breška, Bakoš (75. Škripec). Tréner: Š. Zaťko

AS: Volešák - Palša, Škrtel, Mičenec, Homér - Chomistek (54. Vaščák), M. Seman, Hanko (81. Baranyai), Kubala - Kamenský (89. Rýgel), Šuhaj. Tréner: K. Kisel

Susedské považské derby malo tentoraz výstižný prívlastok - šesťbodové, nakoľko sa stretli dva tímy, ktoré sa na jar evidentne trápia. Veď domáci vsietili naposledy gól ešte 22. novembra 2003 - v 17. kole proti Dubnici - Máriom Breškom.

Odvtedy prežívajú „matadoráci“ doslova a do písmena hernú, gólovú, ale aj bodovú krízu. Len a máličko lepšie sú na tom hráči AS Trenčín, ktorí na jar odohrali doteraz šesť majstrovských stretnutí (vrátane dvoch dohrávok z jesene) a ich jarná bilancia je naozaj zahanbujúca, keď získali iba chudobné dva bodíky (remíza doma s Petržalkou 0:0 a Ružomberkom 1:1). Aj gólové vyjadrenie je viac ako hrozivé - iba jeden dosiahnutý gól (proti „Ruže“) a desať inkasovaných!

Trenčania nezačali na púchovskom ihrisku najhoršie a už v 9. min Seman vyskúšal kvality Bernadyho. Postupom času domáci zvyšovali obrátky a čoraz častejšie ohrozovali brankára Volešáka. Svoje úsilie korunovali v 31. min vedúcim gólom, keď Belák na hranici šestnástky sa patrične oprel do lopty a tá skončila za chrbátom trenčianskeho gólmana - 1:0. Bolo to tesne pred prestávkou a hosťom už veľa času v prvom dejstve na vyrovnanie nezostalo.

Po zmene strán sa očakával sústredený tlak hostí, ktorí evidentne túžili po vyrovnávajúcom úspechu. Z minima šancí však reprezentanti AS nedokázali gólovo zúžitkovať ani jednu a tak z hracej plochy odišli nielen bez streleného gólu, ale aj vysnívaného bodu. V záverečnom dejstve sa Púchovčania snažili dosiahnúť poisťovací gól a pred trenčianskou svätynou bolo príliš často dosť horúco. Brankár Volešák sa však neraz prezentoval odvážnymi nebojácnymi zákrokmi a nedovolil už domácim skórovať. Najtesnejšie víťazstvo jednoznačne potešilo hráčov Matadoru, najmä ich trénera Š. Žaťka, nad ktorým už visel Damoklov meč. Hostia odchádzali z hracej plochy dosť smutní a určite sa zamýšľali nad tým, čo bude ďalej.

HLASY TRÉNEROV:

Stanislav Mráz (asistent trénera Púchova): „Na úvod ospradelňujem kolegu Zaťka, ktorý sa necíti dobre. Bol to naozaj ťažký zápas. Na jar sme už odohrali aj lepšie stretnutia, či už na Interi alebo v Petržalke. Dnes to bolo najmä o bojovnosti a troch bodoch, ktoré zostali doma a tak musíme byť spokojní.“

Karol Kisel (tréner Trenčína): „Videli sme bojovný zápas a nasadením a množstvom šancí. Domáci jednu z nich využili, nám sa naopak nepodarilo pripraviť nič na skórovanie. Z našej hry ale bolo cítiť herné zlepšenie, aspoň to nás vnútorne teší.“

TABUĽKA:

1. B. Bystrica 22 10 7 5 31:22 37 2. Ružomberok 22 10 5 7 37:32 35 3. Trnava 21 10 4 7 29:24 34 4. Žilina 22 7 10 5 34:28 31 5. Dubnica 22 8 7 7 27:26 31 6. Petržalka 22 7 9 6 29:25 30 7. Inter 22 7 6 9 21:24 27 8. Púchov 22 7 3 12 23:32 24 9. Trenčín 21 7 3 11 21:30 24 10. Slovan 22 5 8 9 22:31 23

Futbalistov AS Trenčín čaká v stredu 24. marca posledná jesenná dohrávka (18. kolo) na horúcej pôde v Trnave.

PROGRAM 23. KOLA:

Sobota 27. marca o 15,00 h: Inter - Dubnica, Trnava - Banská Bystrica, Ružomberok - Púchov, o 17,00 h: AS TRENČÍN - Žilina. Nedeľa 28. marca o 10,30 h: Petržalka - Slovan