Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Horná Súča – Veľká Hradná

1:2 (0:0)

Zápas v ktorom privítala Horná Súča lídra súťaže sa odohral v Skalke n/V. Domáci plní odhodlania sa pustili do súpera bez rešpektu. V prvom polčase boli aktívnejší, ale ovocie im to neprinieslo. Na začiatku druhého polčasu domáci predsa strelili gól a pokračovali v tlaku. V 70. minúte rozhodca neuznal gól domácim a od tohto momentu prebrali iniciatívu hostia. Pred 100 divákmi rozhodoval Huna.

Góly: A. Častulín – P. Kováč, Hilčík. ŽK: A. Častulín, M. Mikušinec – P. Kováč. ČK: Bartek. (pm)

Horné Srnie – Selec 0:0

Domáce mužstvo oslabené o dvoch dištancovaných hráčov sa nevedelo dostať do tempa počas celého stretnutia. Preto sa v zápase priemernej úrovne väčšinou hralo medzi šestnástkami a šancí na oboch stranách sa rodilo veľmi málo. Najväčšiu šancu stretnutia mal domáci F. Vandžala, ktorého lobovaná strela skončila na brvne bránky hostí. Hostia sa len sporadicky dostávali do útoku a jedinú šancu, ktorú mali v druhom polčase zlikvidoval domáci brankár Tibor Papiernik. Pred koncom stretnutia domáci zahrávali trestný kop a odrazenú loptu poslal mimo bránu hostí Jozef Šimko. Stretnutie bolo poznačené nepresnosťou a hra divákov asi veľmi nezaujala. Pred 100 divákmi rozhodovali Jančo, Baláž a Ďurech. ŽK: M. Kebísek.

H. Srnie: Papiernik – Milan Vandžala, Mešťánek, P. Šimko, F. Vandžala, Ďurík, B. Cíbik, Vydrnák, Kebísek, Chlebana, J. Šimko. Selec: Pavol Šišovský ml.– Letko, Vavruš, Masár, Horňák, Peter Šišovský, Púček, Chromý (Pavol Šišovský st.), Dušák, Masaryk, Puna.

DORAST: H. Srnie – Omšenie 3:3 (2:2).Peter Štefánek

Trenč. Stankovce – Dolná Poruba

2:1 (0:1)

V stretnutí veľmi dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, aj keď sa stretnutie pre nich nezačalo dobre a v 38. minúte hosťujúci Kikta získal hosťom vedenie. Zlepšenou hrou v druhom polčase však domáci hráči otočili výsledok a po góloch Navrátila v 61. minúte a Bogára v 90.+ minúte sa zaslúžene tešili z víťazstva.

Pred 150 divákmi rozhodoval Neckář.

ŽK: Raček, Navrátil, Minaroviech – Galko, Uhlárik, Horniak.

Trenč. Stankovce: Haško – Beňovič, Mutňanský (Poruban), Valach, Kapko, Bogár, Sedláček (Hrbas), Raček, Navrátil, Minaroviech, Daško. D. Poruba: Korček – Suchý, Kikta (Koteš), Galko, Uhlárik, Kolár, Suchý J., Šlesárik, Marcinát, Horniak, R. Suchý.(vič)

Hôrka n/V – Soblahov 3:1 (2:1)

Čachtice – Trenč. Teplá 2:2 (1:1)

Prvý polčas bol v réžii domácich hráčov, ktorí sa aj ujali vedenia, ale v predposlednej minúte prvého polčasu si po neprehľadnej situácii v šestnástky dali vlastný gól. V druhom polčase mali opäť navrch domáci futbalisti, na 2:1 zvýšil po dorážke Kožuch. Hostia sa ale nevzdávali a zásluhou Šuberta vyrovnali na konečných 2:2. Góly: K. Herák, Kožuch – vlastný, Šubert. S prehľadom rozhodoval Naď, 150 divákov. DORAST: 3:3.

Marián Gregorovič

Hrádok – Kľúčové 0:2 (0:1)

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, avšak nevyužili niekoľko vyložených šancí. Naopak hostia z ojedinelého protiútoku sa ujali v 13. minúte vedenia gólom, ktorého autorom bol Blaško. V 49. minúte hostia strelili druhý gól, ktorého autorom bol opäť Blaško. Potom boli domáci nútení urobiť dve striedania, pretože sa zranili dvaja hráči. V zostávajúcom čase boli hostia lepším mužstvom.

Góly: Blaško 2. ŽK: Pavlovič, Ocet, Jaroš – Blaško. ČK: Pavlovič po druhej žltej. Rozhodoval Klimčík, 100 divákov.

Hrádok: Trautenberger – Lintner, Beseda, Miloš Peťovský, Jaroš, Ocet, Roman Peťovský, Doboš, Macko, Pavlovič, Pánik, striedali Gróf, Domin, Masár. Kľúčové: Hronec – Chudý, M. Vavruš, Sabadka, Koníček, Patrik Kijačik, Košút, P. Vavruš, A. Kijačik, Gajdošík, Blaško, striedali Chudík. Vlastimil Otrubný

Trenč. Teplice – Mel.-Lieskové

0:3 (0:1)

Jednoznačne lepšie družstvo hostí zaslúžene zvíťazilo na pôde favorita.

Trenč. Teplice: Škrovánek – Ľ. Marček, Kováčik, Piešťanský, Horňáček, Krivda, Országh, Majo, Janík, Šebík, striedali Panák.

DORAST: 0:3.Rudolf Mrázik

Nová Ves n/V – Dubodiel

3:0 (1:0)

Od začiatku zápasu sa hostia zamerali na dôsledné bránenie vo svojej šestnástke. Stály tlak domácich priniesol v prvom polčase len jeden gól, ktorý padol v 16. minúte zásluhou Jambora. V druhom polčase pridal opäť Jambor gól a v závere zápasu stanovil výsledok stretnutia po samostatnom úniku Koritina.

ŽK: Doktor. Rozhodoval Felgr, 100 divákov.

Nová Ves n/V: Čaňo – Nešťák, Ševčík, Drobný, Zelenák, Jančo, Marček, Koritina, Jambor, Matula, Blaško, striedali Masár, Tomčík, Liška. Dubodiel: L. Petrík – Červený, Kováč, Knoll, V. Malec, D. Malec, Stopka, Ďurech, Doktor, Hostačný, Ježík, striedali Peter Hromník, M. Petrík, Roman Hromník.

DORAST: Nová Ves n/V – Krajné 0:4 (0:3).Pavol Pristaš

1. Veľ. Hradná 16 12 1 3 46:20 37 (+13)

2. Tr. Stankovce 16 11 3 2 34:16 36 (+9)

3. Hôrka n/V 16 10 2 4 31:19 32 (+8)

4. Nová Ves n/V 16 10 1 5 37:24 31 (+4)

5. Dolná Poruba 16 9 2 5 43:25 29 (+5)