Tento týždeň spoznáme nového hokejového majstra - bude to Dukla?

1. zápas finálovej série - utorok 30. marca: TRENČÍN - ZVOLEN 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Bombic, 17. Fabuš, - 19. Harabín, 21. Bartek, 75. A. Rajčák

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali Marušin - Gajan, M. Halecký.

DUKLA: Přikryl - Bombic, Heš, P. Janík, Homér, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - A. Kmeč, R. Rehák, M. Kováčik - Opatovský, Lezo, Fabuš - T. Melichárek, J. Kôňa, V. Král. Tréner: D. Gregor.

STAV SÉRIE: 0:1

Už v skorých ranných hodinách sa pred pokladňou na ZŠ tiahol dlhočízny rad priaznivcov hokeja, ktorí netrpezlivo čakali na vytúžené vstupenky. Tí, ktorí sa dostali do útrob štadióna boli spokojní ale tí, ktorí zostali pred bránami štadióna šomrali...

Hoci duel prenášali televízne kamery - štadión doslova praskal vo švíkoch s diváci vytvorili zápasu skvelú atmosféru. Bolo výborným riešením, že aj na štadióne za znenazdajky objavila veľkoplošná obrazovka, ktorá všetkým prítomným z opakovaného záznamu priblížila dôležité a sporné momenty.

• na časomeri svietil čas 14.46 predĺženia a záverečnú smoliarskú bodku pre domácich za stretnutím dal presným zásahom Rajčák - 2:3

2. zápas finálovej série - streda 31. marca: TRENČÍN - ZVOLEN 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Zlocha, 15. P. Janík, 24. Hanzal, 60. Fabuš - 20. Klepáč, 30. Cibuľa, 59. Cibuľa

Vylúčení 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali Čaprnka - M. Novák, Tvrdoň.

DUKLA: Přikryl - Bombic, Heš, P. Janík, Homér, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Kmeč, Rehák, Kováčik - Opatovský, Lezo, Fabuš - T. Melichárek, Kóňa, Král.

• 58,46 po buly v obrannom pásme Dukly Cibuľa vyrovnal na 2:2 a oba tímy sa už viacmenej pripravovali na predĺženie

• 12 sekúnd pred záverečnou sirénou sa stalo nevídane-neslýchane. Bojovník Fabuš z ťažkého uhla - takmer neuveriteľným spôsobom poslal prudkou strelou puk za Križanom chrbát a Trenčania zvíťazili - 4:3!

• radosť v útrobach zimného štadióna nemala konca kraja a vzájomná seria bola vyrovnaná

3. zápas finálovej série - sobota 3. apríla: ZVOLEN - TRENČÍN 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)

Góly: 1. Bartek, 40. Krátky - 7. Opatovský, 23. Opatovský, 24. Fabuš, 25. Melichárek, 40. Lezo

Vylúčení: 5:7 na 2 min, Čierny 5+DKZ, Klouda 10, Bombic 10, presilovky 0:4, oslabenia 0:0. Pred 7 050 divákmi rozhodovali Marušin - P. Grečko, M. Grečko.

STAV SÉRIE: 1:2.

• po dvoch zápasoch na trenčianskom ľade sa finálová séria počas víkendu presťahovala na ľad súpera - do Zvolena

• začiatok duelu patril domácich, ktorí sa vďaka odvážnej streľbe Barteka zo stredného pásma dostali nečakane - už v 27. sek - do vedenia 1:0

• Trenčanov tento moment však vôbec nepoložil na kolená a v 7. min bolo už vyrovnané, keď Opatovský dorazil odrazený puk po strele Fabuša - za Križanov chrbát - 1:1

• v závere prvej tretiny Čierny zranil Hriňu a rozhodca po poslal predčasne pod sprchy. Pre Duklu to znamenalo výhodu 5-minútovej presilovej hry

• práve táto početná prevaha posadila Trenčanov na koňa. Tí totižto v krátkom časovom rozpätí využili 5. min presilovku na strelenie troch utešených gólov. V 25. min bol stav pre domácich doslova alarmujúci - 1:4 a neistý brankár Križan sa nechal radšej vystriedať Ševelom. Nepriaznivý stav pre domácich sa negatívne prejavil na celkovom hernom prejave, keď hokej sa z ľadu akoby vytratil a medzi hráčmi skočila iskra v podobe potyčiek, vzájomných napadnutí a nepekných faulov

• v záverečnej tretine si oba koletívy vytvorili sľubné príležitosti na zmenu skóre, ale to sa už nemenilo a Trenčania sa mohli radovať z dosiahnutého - nadovšetko cenného víťazstva