Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. TRIEDA SEVER

TTS Trenčín – Ľuborča 1:2 (1:1)

Na ihrisku LO Trenčín na nekvalitnom a hrbolatom teréne sa hral futbal priemernej úrovne so šťastnejším koncom pre hostí z Ľuborče. Do vedenia išli domáci v 25. min. gólom Lacka. Gólom do šatne vyrovnal Belko. Hneď v úvode druhého polčasu priamo z rohového kopu rozhodol o výsledku zápasu Štefánek. V závere zápasu ešte zázračne zasiahol brankár hostí, keď vytisol hlavičku Častulina na roh.

Góly: Lacko – Belko, Štefánek. Rozhodca: Zemko, 50 divákov.

St. dorast: Dunajská Streda – TTS Trenčín 0:0. Ml. Dorast: Dunajská Streda – TTS Trenčín 2:1 Gól hostí: Solár.Ladislav Štefánek

Tr. Turná – Dolná Súča 2:0 (0:0)

Po opatrnom prvom polčase sa hra v druhom zlepšila, hlavne u domácich hráčov, ktorí podali bojovný a oduševnený výkon proti výbornému súperovi. Prvý gól padol po zle rozohranom priamom kope hostí - po dlhom pase od Chorváta vsietil Chochlík. Ďalšie šance boli na strane hostí, ale všetky bravúrne vyriešil domáci brankár Bečka. Pred koncom snahu hostí zbrzdilo vylúčenie Antona Plevu, ktorý po zákroku zozadu videl druhú žltú kartu a následne červenú. Ale začervenalo sa aj na strane domácich, keď bol po zbytočnom strčení do súpera vylúčený hráč domácich Vanko. Na konci zápasu sa výborne uvolnil domáci Chorvát a strelou k žrdi spečatil výsledok.

Góly: Chochlík, Chorvát. Rozhodca: Otiepka, 200 divákov. ŽK: Chorvát, Sivák – A. Pleva. ČK: Vanko – A. Pleva.

Dorast: Tr. Turná – Veľká Hradná 1:1.Jaroslav Sivák

Drietoma – Ivanovce 3:1 (1:1)

Domáce mužstvo nastúpilo na zápas, aby prerušilo sériu prehier predchádzajúcich zápasov. Úvod zápasu im nevyšiel, lebo z rýchleho protiútoku gólom Lukáčika prehrávali 0:1 po zaváhaní obrany. To bolo zo strany hostí všetko. Pred koncom prvého polčasu domáci vyrovnali z pokutového kopu, ktorý premenil kapitán Gabrhel. Druhý polčas sa niesol v znamení domáceho mužstva, lebo hostia sa na polovicu domácich dostávali len ojedinele. Z množstva zahodených gólových šancí domáci Cingel rozhodol o víťazstve domácich až v posledných minútach, keď vsietil obidva góly.

Góly: L. Cingel 2, Gabrhel – Lukáčik. Rozhodca: Maráz, 50 divákov.

Žiaci: Horné Srnie – Drietoma 0:0, Dorast: Sverepec – Drietoma 4:2.

Marián Šugra

Bobot – Skalka n/V. 3:2 (1:1)

V príjemnom futbalovom počasí privítal domáci Tatran na svojom ihrisku oddiel z chvosta tabuľky. V 25. min. sa vyrazená lopta od brankára domácich dostala k Mikušincovi a tento pohodlne skóroval. Vyrovnanie priniesol nečakaný lob v podaní Sokolíka do brány hostí. V druhom polčase posunul domácich do vedenia Kňaze. Minútu pred koncom zvýšil za Tatran Masár a následne ešte znížili z pokutového kopu hostia v podaní Guga.

Góly: M. Sokolík, Kňaze, Masár – Mikušinec, Guga. Rozhodca: Klimčík, 50 divákov. ŽK: Zubo.

Žiaci: Dubodiel – Bobot 8:0.

(bm)

Mn. Lehota – Neporadza 3:0 (0:0)

Za krásneho slnečného jarného počasia mali domáci v prvom polčase viac streleckých pokusov na strelenie gólu, keď už v piatej minúte mali možnosť dať gól, ale nevedeli trafiť prázdnu bránu ani z desiatich metrov. Domáci sa viacej pohybovali, na hre to bolo vidieť, a to za to hostia sa viacej sústredili na obranu, ale vedeli tiež ohroziť bránu domácich ale tiež bez strely na bránu. Druhý polčas prišiel na ihrisko v domácom mužstve čerstvý hráč, zvýšila sa útočná aktivita a v 55. min. sa domáci ujali vedenia R. Plichtom. Ani za tohto stavu domáci nepoľavili, pokračovali vo svojej hre a v 60. min. R. Pavlík zvýšil na 2:0 krásnou krížnou strelou. A v 85. min. na 3:0 zvýšil T. Krajčo hlavou po zahrávaní rohového kopu. Domáci si za svoj bojovný výkon v druhom polčase zaslúžia víťazstvo, ale za to hostia môže byť radi, že odišli len z troma gólmi, keď v druhom polčase iba bránili.

Góly: R. Plichta, R. Pavlík, T. Krajčo. Rozhodca: Gajdoš, 100 divákov.

Dorast: Soblahov – Mn. Lehota 1:2 (0:1) Góly hostí: M. Klogner, M. Červeňan. Žiaci: Tr. Jastrabie – Mn. Lehota 9:0.Július Hrnčár

Záblatie – Zamarovce 5:1 (2:0)

Kvalitná zimná príprava domácich sa prejavila až v dnešnom derby zápase. Zo začiatku mali navrch hostia, domácich podržal brankár Guzlej a potom prišli aj góly. Po narážačke v šestnástke zakončil Bosý 1:0 a peknú biliardová akciu s prehľadom zakončil Kallo. Po polčase po samostatnej akcií Bosý zvýšil na 3:0, takisto Adamkovič samostatnou akciou na 4:0. Hostia znížili z pokutového kopu a samostatný nájazd na brankára premenil Šťastný na konečných 5:1.

Góly: Bosý 2, Kallo, Adamkovič, Šťastný – Duras z pok. kopu. Rozhodca: Rožník, 200 divákov. ŽK: Kallo, Seriš, Bulko – Kopunec. ČK: Galbavý, Vallo – Bližňák, Fraňo.

Dorast: Selec – Záblatie 0:2. Žiaci: Záblatie – Horná Súča 3:5.