Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Melčice-Lieskové – Hôrka 2:0 (1:0)

Pred úvodným hvizdom hlavného rozhodcu domáci funkcionári, hráči a fanúšikovia zablahoželali Vladovi Birasovi k jeho životnému jubileu „40“ rokov. A po príjemnom ceremoniáli sa domáci chlapci s chuťou pustili do súpera. Už v 20 minúte M. Mikušať prekrásne vymietol pavučinu hosťujúcej brány. Od tej chvíle domáci si vypracovali množstvo šancí, ale vynikajúci brankár hostí bol vždy na správnom mieste. Po prestávke domáci opäť dominovali na ihrisku a ich snahu zastavili hostia iba faulom v šestnástke za čo boli oslabený, lenže jedenástku opäť hosťujúci brankár vyrazil. Na druhý gól si fanúšikovia museli počkať až do 90 minúty kedy R. Horňák z jedenástky po ruke obrancu hostí nezaváhal. Jednoznačne lepší domáci chlapci tak svojmu spoluhráčovi dali krásny darček a mohli v kľude oslavovať.

Góly: Mikušať, Horňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Maráz. Melčice-Lieskove: Dubec – Capák, Biras (Hanták), Kozarec, Vendžúr (J. Vido), R. Horňák, Lipták, Motyka, Mikušať, Ondreička.

Dorast: Melčice-Lieskové – Lubina 3:2 (1:1), góly: Bečár 2, Pavlík – za domácich. Žiaci: Melčice-Lieskové – Tr. Bohuslavice 4:2 (3:1), góly: Habdák 2, Kostolanský, Černický. Stanislav Malec

Hrádok – Horná Súča

nedohrané

Zápas v ktorom sa stretlo 14. a 15. mužstvo tabuľky sa neodohral. Namiesto pôvodne delegovaného hlavného rozhodcu Vereša, prišiel nečakane Gašpar, a to čo predviedol sa len tak nevidí. V prvých desiatich minútach zápasu mali domáci dve dobré šance, ktoré však nevyužili. V 32. minúte zápasu odpískal rozhodca proti domácim pokutový kop, ktorý však domáci brankár bravúrne zneškodnil. Posledné minúty prvého polčasu patrili hosťom, ktorí nevyužili dve sľubné šance. V piatej minúte druhého polčasu hosťujúci útočník vrazením fauloval domáceho obrancu, ktorého lopta udrela do ramena, po čom rozhodca odpískal druhý pokutový kop proti domácim. Brankár Erik Trautenberger pokutový kop opäť chytil, na čo rozhodca odpískal opakovanie pokutového kopu. K rozhodcovi sa zbehli domáci hráči a ten na počudovanie všetkých ukončil zápas pre údajnú inzultáciu.

ŽK: Doboš, Lintner – Kučerák. Pred 150 divákmi rozhodoval Gašpar.Vlastimil Otrubný

Trenč. Teplá – Horné Srnie 3:2

Kľúčové – Trenč. Stankovce

0:5 (0:1)

Do 20. minúty prebiehalo vyrovnané stretnutie oboch mužstiev, akcie si vytvorili obe mužstvá. Potom však v priebehu dvoch minút hlavný rozhodca vylúčil dvoch hráčov domácich. Hostia dokázali využiť presilovku až v 30. minúte, keď skóroval Raček. V druhom polčase už domáci nedokázali odolávať tlaku súpera, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Rozhodoval Opatovský, 200 divákov.

Kľúčové: Ronec – A.Kiačik, Chudý, Sabadka, Koníček, P. Kiačik, Košút, Rosina, L. Vavruš, Gajdošík, Blaško, striedal P. Vavruš. Tr. Stankovce: Haško – Valach, Mutňanský, Bulko, Kapko, Bogár, Sedláček, Raček, Hrbas, Minaroviech, Daško, striedali Arbet, Beňovič, Bolech.

Patrik Kiačik

Trenč. Teplice – Čachtice 3:1

Soblahov – Nová Ves n/V 1:1 (0:0)

V zápase veľmi dobrej úrovne boli hrdinami zápasu obaja brankári, najmä brankár hostí, ktorý vyškriabal z vinkla domácim dve tutovky. Hostia sa ujali vedenia v 81. minúte gólom Jambora. V 86. minúte vyrovnal Vojtek na konečných 1:1. Pred 250 divákmi rozhodoval Majcher.

ŽIACI: Soblahov – Neporadza 3:2. DORAST: Soblahov – Mn. Lehota 1:2.Miroslav Izrael

Dolná Poruba – Veľká Hradná

4:1 (0:1)

Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom, čo sa prejavilo aj na skóre, keď už v 5. minúte viedli zásluhou Hilčíka. Do druhého polčasu si domáci hráči slová trénera Romana Suchého, ktoré padli v kabíne, uvedomili a nastúpili ako vymenení. Už v 56. minúte bolo vyrovnané. O chvíľu na to pridával Martinák po peknej strele spoza šestnástky na 2:1. V 64. minúte Kaukal upravil na 3:1 a bolo rozhodnuté. Poistku pridal opäť Kaukal a uzavrel skóre zápasu na konečných 4:1.

Góly: Jozef Kaukal 2, Jozef Suchý, Martinák - Hilčík. Rozhodoval Jančo, 150 divákov.Milan Suchý

Selec - Dubodiel 2:1 (1:1)

Podľa postavenia v tabuľke to mala byť jednoznačná záležitosť domácich, od začiatku stretnutia však hostia dobre bránili. Domáci sa snažili dobyť bránu dlhými nakopávanými loptami, ale tie väčšinou končili s podporou vetra za bránou hostí. Prvý gól stretnutia strelil v 25. minúte po peknej samostatnej akcii Peter Šišovský. Hostia vyrovnali až v nadstavenom čase prvého polčasu, keď z priameho kopu trafil perfektne Miroslav Malec. Do druhého polčasu nastúpili Selčania s úmyslom čo najskôr rozhodnúť, vytvorili si veľký tlak, ktorý však postupne utíchal. Víťazný gól strelil až šesť minút pred koncom Hlavatý. Pred 200 divákmi rozhodoval Vereš. ŽK: Hlavatý, Horňák – Ďurech, Stopka.

Selec: Pavol Šišovský - Hlavatý, Vavruš, Hrbas (Beták), Horňák, Peter Šišovský, Puček (Letko), Chromý, Dušák, Masaryk, Komorovský (O. Ondriška). Dubodiel: L. Petrík – Červený, Kováč, Knoll, V. Malec, D. Malec, M. Petrík (Stopka), Ďurech, Doktor, Hostačný, M. Malec( P. Hostačný).

ŽIACI: Selec – Ivanovce 3:0. Góly: R. Pilát 3.Ľuboš Masár

1. Tr. Stankovce 19 13 3 3 43:19 42 (+12)

11. Čachtice 19 6 4 9 28:41 22 (-5)

12. Mel.-Lieskové 19 6 3 10 31:33 21 (-6)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.