Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Prečín – Dubnica „B“/Košeca

0:1 (0:0)

V Prečíne sa hral kvalitný futbal, dubnické béčko bolo posilnené o niekoľkých prvoligových hráčov. Domáci v zápase urazili futbalovú šťastenu, trikrát nastrelili brvno a hostia po jednej chybe domácej obrany v 70. minúte, keď po spolupráci Mráz – Bellák – Sokol posledne menovaný skóroval, vyhrali 1:0. Zápasu by svedčila z pohľadu domácich minimálne remíza. Gól: Sokol. Rozhodoval A. Štrba, 80 divákov.Jozef Mamis

Častkovce – Trenč. Jastrabie

3:1 (1:0)

Domáci začali vo svižnom tempe a už v 2. minúte vyhrávali 1:0, keď dal gól domácich po prihrávke nestarnúceho Jaroslava Maderu, ktorý v utorok oslávi 37 rokov, M. Ščepko. To bolo z gólov v prvom polčase všetko, hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. Druhý polčas sa začal náporom domácich a na 2:0 upravoval M. Madro z jedenástky. O dve minúty neskôr z ojedinelého útoku znížili hostia na 2:1 gólom Piláthyho. Skóre zápasu uzatvoril v 75. minúte M. Ščepko.

Góly: M. Ščepko 2, M. Madro (11 m) – Piláthy.

ŽK: Kubica, Pavlech – Fischer. Rozhodoval Žigo, 100 divákov.

Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Palekech, Vrábel, Gažo, Kubica, Trebatický, M. Madro, Madera, M. Ščepko, striedal D. Madro. Trenč. Jastrabie: Tretinár- R. Glasa, Fischer, M Glasa, Sivák, Fodrek, Mišák, Jandák, R. Koreň, M. Koreň, Piláthy, striedali Cintula, Bošanský.

DORAST: Častkovce – Nová Ves n/V 2:0. Góly: M. Cagala, M. Čechvala. ŽIACI: Častkovce – LO Trenčín 1:0. Gól: D. Kostolanský.Ján Augustín

Podolie – Zem. Kostoľany

4:1 (1:0)

Naše hody – naše body. V Podolí sa týmto heslom riadili domáci futbalisti, keď v hodovom zápase získali všetky tri body. Najskôr sa v zápase síce osmelili hostia, ktorí nastrelili žrď, ale v 42. minúte po rohovom kope skóroval R. Hrušovský a bolo 1:0. V druhom polčase v 66. minúte dal gól R. Augustín, no hostia, ktorí sa sporadicky dostávali pred domácu bránu, znížili o pár minút zásluhou A. Oršulu. Potom sa prebudil nestarnúci Ostrenka a po samostatnej akcii zvýšil na 3:1 a ten istý hráč upravil aj na konečných 4:1

Góly: Ostrenka 2, R. Hrušovský, R. Augustín – A. Oršula.

ŽK: R. Hrušovský, P. Valo, R. Augustín, Červeňanský - Panis. Rozhodoval Škvor, 300 divákov.

Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, Ščepko, Kališ, M. Hrušovský, Ostrenka, Červeňanský, Lednický, Valo, Radošinský, Augustín, striedali Rehák, Brezuľa, Ondrejka. Zem. Kostoľany: Rybár – Duda, Hulény, Záhon, J. Oršula, Hancko, Vážan, Panis, Paukeje, A. Oršula, Pászto, striedali Rolinec, Zvalo.

DORAST: Bošáca – Podolie 1:1. ŽIACI: Skalka n/V – Podolie 0:1.

Peter Srnec

Rybany – Krásno 2:0 (1:0)

V priemernom stretnutí sa domáci ujali vedenia po rohovom kope zásluhou Valacha. Domáci mali celkovo viac z hry, čo korunovali gólom tri minúty pred koncom po strele Marcela Beňačku.

Góly: Valach, M. Beňačka. Rozhodoval M. Caňo, 120 divákov.

Ján Opoldus

Kanianka – Brezová p/B

6:1 (3:0)

Domáci v zápase nenechali nič na pochybách a hoci sa ujali vedenia až v 23. minúte Nemcom, do polčasu stihli ešte dvakrát skórovať po pekných individuálnych akciách Šúšola. Po obrátke zvýšil po samostatnom nájazde na 4:0 a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Hostia od 60. minúte dohrávali bez vylúčeného Sadloňa.

Góly: Nemec 2 (1 z 11 m), P. Kurbel 2, Mihalička, Richter – Šimek. ŽK: Hvolka – Svoboda, Sadloň. ČK: Sadloň po 2 ŽK. Rozhodoval Krivošík, 250 divákov.

Kanianka: Gregor – Líška, P.Kurbel, J. Pekár, M. Richter (Mihalička), Pipíška (M. Pekár), Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, Drahňovský (Sečiansky). Brezová p/B: Kroupa – Šarudi, Šido, Dobrovodský, Sadloň, Bruško, Pavlík, Šimek, Koníček (Svoboda), Mihalica (Nosko), Klein (Danko).

Jaroslav Kobulda

Dežerice – Pov. Teplá 0:1 (0:0)

V tomto zápase sa stretli mužstvá z dna tabuľky. Možno mnohí čakali aj taký výkon od oboch mužstiev. Opak bol ale pravdou. Obe mužstvá produkovali vcelku rýchly a zaujímavý futbal s niekoľkými dobrými šancami na oboch stranách. Strelecké pokusy v prvom polčase Muchu a Miroslava Laščeka domáci brankár Urban vyriešil. Na opačnej strane zase strely Jozefa Adamoviča a Valacha hosťujúci brankár tiež zlikvidoval. V jednom prípade už bol prekonaný, ale po strele Valacha lopta skončila na brvne. Domácim sa už v 5. minúte zranil Ľ. Adamovič a jediný náhradník na lavičke domácich 33-ročný Jandák musel stíhať tempo zápasu zároveň s mladšími. Aj druhý polčas bol dramatický a bojovný. Z množstva šancí, ktoré mali domáci nedokázali využiť ani jednu a tak strelecká mizéria Dežeríc pokračuje. Hostia využili v 60. minúte jedinú chybičku domáceho brankára, keď mu ľahká lopta vypadla a pohotový Mucha dopravil loptu do brány. Touto prehrou si domáci veľmi skomplikovali situáciu a tým pádom sa asi stali jedným z možných vypadávajúcich. Lenže hrať 5. ligu s jedenástimi alebo dvanástimi hráčmi, ktorými momentálne disponuje tréner Dežeríc sa hrať nedá.

Góly: Mucha. Rozhodoval Marcinát, 80 divákov. Ján Adamovič

Malé Lednice – Veľké Uherce

2:0 (1:0)

Väčšina prvého polčasu sa hrala medzi šestnástkami, prvá vážnejšia strela prišla až v 35. minúte, keď polostrela-polocenter Bielika skončila na prekvapenie všetkých v sieti. V druhom polčase začali lepšie hostia, mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale domácich upokojil Jozef Čelko lobom spoza šestnástky, čím zvýšil na 2:0. Potom sa hostia ešte snažili o skorigovanie výsledku, ale gól sa im už vsietiť nepodarilo.

Góly: Bielik, Jozef Čelko. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Ješko, 100 divákov.Tibor Lednický

Horná Poruba – Lehota p/V 1:0 (1:0)

Domáci konečne pretrhli strelecké smolu a už v 8. minúte sa ujali vedenia tvrdou hlavičkou pod brvno. V priebehu zápasu si vytvorili ešte niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no keďže ďalší gól už nepadol, domáci sa v priemernom stretnutí nakoniec tešili z prvých jarných domácich troch bodov. Gól: Roman Puček.

Pavol Puček

Dohrávka: Horná Poruba - Podolie 1:1 (1:1)

1. Dubnica B/Košeca 22 16 0 6 59:17 48 (+15)

9. Krásno 22 8 4 10 23:25 28 (-5)

10. Malé Lednice 22 8 3 11 20:30 27 (-6)

11. Lehota p/V 22 6 8 8 17:27 26 (-4)

12. Zem. Kostoľany 22 7 5 10 17:41 26 (-10)

13. Rybany 22 6 6 10 24:39 24 (-9)

14. Brezová p/Br. 22 7 3 12 34:51 24 (-9)

15. Pov. Teplá 22 6 3 13 29:60 21 (-9)

16.Dežerice 22 5 5 12 25:41 20 (-13)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 865

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.