FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Rybany 2:0 (0:0)

Hostia sa väčšinou zápasu len bránili a počas celého stretnutia si nevypracovali ani jednu streleckú príležitosť. Po bezgólovom polčase pokračovali domáci v neustálom tlaku a v 55. minúte sa dočkali gólu, keď hlavičkoval presne Klein. Po viacerých nepremenených šanciach pridali domáci druhý gól v 80. minúte, jeho autorom bol opäť Klein.

Brezová p/B: Kroupa – Bruško, Šido, Dobrovodský, Beňo, Svoboda, Šarudi, Šimek, Pavlík, Klein, Koníček, striedali Škoda, Michalička.

Eduard Hegeduš

Trenč. Jastrabie – Malé Lednice

1:1 (0:1)

V zápase sa zrodila spravodlivá deľba bodov, hostia sa zamerali na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky. Už v prvom polčase po strelení gólu, sa stiahli a vyčkávali na chyby svojho súpera. Domáci sa až v druhom polčase dokázali strelecky presadiť, no naviac sa však bez potrebného nasadenia a bojovnosti už nezmohli.

Góly: Kyselica – T. Čelko, Rozhodoval Ligaz, 150 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Fischer, Peťovský, M. Glasa, Doktor, Jandák, Pavlo, R. Koreň, M. Koreň, Kyselica, striedali Cintula, Piláthy. M. Lednice: Jasenovský – P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Hudek, Bielik, J. Čelko, M Lednický, T. Čelko, J. Lednický, striedali M. Vančo, Mitian, Moravík.

Drahoš Koreň

Veľké Uherce – Dežerice 3:2 (1:1)

Na klzkom teréne hostia začali zostra, keď už v 4. minúte Valach z uhla prekvapil brankára Radosu. Prvá domáca šanca sa zrodila až v 26. minúte, no hlavička R. Kováča skončila v náručí brankára hostí. V 41. minúte kopali domáci po faule na R. Kováča pokutový kop, z ktorého sa Vlčko nemýlil. Úvod druhého polčasu vyšiel opäť hosťom, keď po priamom kope v 56. minúte dotlačil loptu za Radosov chrbát Benca. Už o štyri minúty však bolo opäť vyrovnané, keď sa z desiatich metrov nemýlil Gubka. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí remízou, rozhodol o víťazstve domácich prekrásnou strelou z priameho kopu R. Kováč.

Góly: Vlčko (11 m), Gubka, R. Kováč - Valach, Benca.

Rozhodca Grolmus, 200 divákov.

(bedo)

Považská Teplá – Horná Poruba

2:1 (2:0)

Domáci mali počas celého stretnutia drvivú prevahu a hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi, že neodišli z Pov. Teplej z oveľa vyššou prehrou, čo majú čiastočne na svedomí aj nedôrazní zakončovatelia v drese domácich.

Góly: Hyben, Zlatoš – R. Puček.

Stanislav Maleňák

Lehota p/V – Kanianka 1:3 (0:1)

Výsledok nezodpovedal predvedenej hre oboch mužstiev, ale zo strany hostí efektívne premieňanie šancí rozhodlo o ich víťazstve. Domácich môžu mrzieť hlavne nepremenené šance v prvom polčase. Ťahúňom domácich a jedným z najlepších na ihrisku bol Gašparovič. Derby prebehlo v korektnej atmosfére na ihrisku i v hľadisku. Rozhodoval Strečko, 150 divákov.

Góly: Gašparovič – Barborka 3.

Jozef Mendel

Krásno – Prečín 3:1 (2:0)

Domáci už v 4. minúte otvorili skóre, keď po strele L. Domčeka sa hostia už len pozerali ako lopta smeruje do brány. V prvom polčase si domáci hráči vypracovali niekoľko šancí, no dočkali sa až v závere, keď na 2:0 zvyšoval hlavou Kopčo. Hostia útočili zo zabezpečenej obrany, no ich šance sa končili na dobre chytajúcom domácom gólmanovi Bohunskom. Hostia udreli v 70. minúte, keď po centri znížil hlavou na 2:1. V samom závere zabojovali domáci, keď po osi P. Záhradný – Dragula – L. Domček sa lopta dostala k Jozefovi Žiakovi a ten nekompromisne zavesil na konečných 3:1

Góly: L. Domček, Kopčo, J. Žiak – Budaj. ŽK: L. Domček.

Juraj Gašparík

Dubnica „B“/Košeca –

Zem. Kostoľany 6:0 (4:0)

Domáci sa ujali vedenia už v 11. minúte, presadil sa Bellák. Od 41. do 45. minúte strelili domáci svojmu súperovi tri góly, keď sa postupne do listiny strelcov zapísali Červenec, Bellák a opäť Červenec. Hneď po obrátke zvyšoval už na 5:0 z priameho kopu Decký. Hostia si počas celého stretnutia vypracovali jedinú streleckú príležitosť, tú však domáci brankár kryl. V zvyšnom priebehu stretnutia pridali domáci ešte jeden gól a s prehľadom zvíťazili.

Góly: Bellák 2, Červenec 2, Decký, Závodný. Rozhodoval Lešš, 100 divákov.Jozef Škrovánek

Podolie – Častkovce 1:2 (0:1)

V susedskom derby začali lepšie hostia z Častkoviec, kedy nepremenené šance hosťujúceho Vrábela, Ščepka a Trebatického výborne zneškodnil domáci brankár Vajaš. V druhom polčase, hneď v úvode zvýšili hostia už na 0:2, gól dal Vrábel. Potom sa osmelilo aj domáce mužstvo Podolia, začalo mať prevahu, ale neškodnú. V 80. minúte po peknej prihrávke Augustína dal gól Klčo a takýto výsledok ostal aj do konca zápasu.

Góly: Klčo - Vrábel 2. ŽK: Augustín, Radošinský, Ostrenka. Rozhodoval Guliš, 350 divákov.

Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, Ščepko, Kališ, M. Hrušovský, Ostrenka, Červeňanský, Rehák, Valo, Lednický, Augustín, striedali Radošinský, Klčo, Brezuľa. Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Palkech, Vrábel, Gažo, Kubica, Trebatický, M. Madro, Madera, Ščepko, striedali D. Madro, Burza, L. Ščepko.

DORAST: 6:0. ŽIACI: 1:1.

Peter Srnec

Dohrávky: Rybany - Trenč. Jastrabie 1:0 (1:0), Kanianka – Prečín 6:1 (1:1), Horná Poruba – Zem. Kostoľany 2:2 (2:0), Dežerice – Častkovce 0:7 (0:3), Malé Lednice – Podolie 2:2 (0:0), Veľké Uherce – Dubnica „B“/Košeca 1:4 (0:3), Pov. Teplá – Krásno 4:0 (3:0), Lehota p/V – Brezová p/B 0:0

1. Dubnica B/Košeca 24 18 0 6 69:18 54 (+18)

2. Častkovce 24 17 3 4 69:24 54 (+18)

3. Kanianka 24 13 6 5 64:28 45 (+9)

4. Podolie 24 10 9 5 53:31 39 (+3)

5. Veľ. Uherce 24 9 7 8 32:37 34 (-2)

6. Tr. Jastrabie 24 8 8 8 40:35 32 (-4)

7. Krásno 24 9 4 11 26:30 31 (-5)

8. Horná Poruba 24 8 6 10 43:43 30 (-6)