Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

MFK Myjava/Turá Lúka - Slovan Nemšová 5:1 (4:0)

Góly: 1. a 63. Kosík, 2. a 24. Bogora, 44. Stančík (11 m) - 71. Valachovič.

Hneď v 17. sek na center Heseka nabehol Kosík a zo 7 m hlavou perfektne trafil. Hostia rozohrali, prišli však o loptu a v tiesni zahrali na roh. Petrášov rohový kop predĺžil hlavou Zríni na Bogoru a ten z troch metrov zvýšil na - 2:0. Vzápätí bol v čistej šanci Bogora, ale brankár hostí včas zachránil. V 22. min chýbal domácemu Dugovi krôčik, ale v 24. min výborný center Petráša predĺžil Zríni a Bogora z päťky stanovil na - 3:0. O minútu nato unikol Bogora z polovice ihriska, prekonal aj brankára hostí, ale z bránkovej čiary vykopol loptu Suchý. V 30. min predviedol krásne nožničky Kosík, ale Bobot bol na mieste. V 43. min vyhral hlavičkový súboj Bogora s brankárom hostí, ale Kosíková hlavička preskočila bránu. O minútu neskôr bol v šestnástke faulovaný Petráš a kapitán Stančík stanovil polčasový výsledok z pokutového kopu. V druhom polčase sa viackrát osmelili aj hostia, ale domáci gólman sa nenechal prekvapiť. Od 52. minúty sa na ihrisku rozpršalo, čo futbalu značne uškodilo. V 63. min potiahol loptu Petráš, nahral do behu Kosíkovi, ktorý dal piaty úspech domácich. V 69.min ďalšia krásna akcia MFK - Kosík s Bogorom si na dvakrát vymenili loptu, ale gól Bogoru nebol uznaný pre ofsajd. V 71. min sa dočkali aj hostia, keď nenápadná lopta Suchého preletela cez Valachovičovu hlavu, ktorý za prispenia domáceho obrancu znížil na - 5:1. V závere sa snažili hostia aspoň skorigovať, ale zahodili dve čisté šance Šmátralom.

Pred 300 divákmi rozhodoval Gunda. ŽK: Petráš - Amrich.

MFK: Solnička - Michalovič, Stančík, Duga, Petráš, Hesek (81. Viselka), Zríni, Gúčik, Bogora, Gálik (86. Buček), Kosík. SLOVAN: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Krchňávek, Verchola (32. Chmelina), Sabadka, Ďuriš, Amrich (58. Šmátrala), Ďuďák (46. Koníček), Valachovič, A. Suchý. ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - Juhcelpap Štúrovo 3:1 (3:0)

Góly: 2. a 4. Valach, 26. Masarovič - 69. Bábsky.

Bánovčania ešte stále živia nádej na záchranu v súťaži a proti odovzdanému súperovi mali priam raketový úvod. Už v 2. min po úniku z pravej strany čiperný Valach iba doťukol loptu do siete - 1:0. O dve minúty neskôr ten istý hráč dorazil odrazenú loptu od brvna - 2:0. Spartakovci hrali akoby vymenení s chuťou po predchádzajúcich futbalových trápeniach. V 17. min Masarovičovu delovku z otočky spod brvna vyrazil Proházska na roh, ale v 26. min už bol na jeho strelu prikrátky. Hostia sa len sporadicky dostávali na bánovskú polovicu a po prvýkrát ohrozili Kosibu až v 37. min. Po prestávke zjavne pridali a snaživý Bábsky prehodil vybiehajúceho domáceho brankára - 3:1. Záver zápasu sa niesol len hrou medzi šestnástkami a žiadny vzruch už nepriniesol. Aj tak je však víťazstvo Bánoviec plne zaslúžene.

Pred 120 divákmi rozhodoval Petríček, ŽK: Zita - Balázs.

Spartak: Kosiba - Parkan, Filin, Koššo, Zita, Slovák, Helcz (89. Mikuš), Valach (88. Podolák), Šebo, Masarovič, Hrubý (72. Znášik). JCP: Proházska - Marsal, Urban, Saláta, Sováb, Tárnyik (24. Vrtieľ), Gavroň, Moravčík (46. Balázs), Slezák (55. Balaza), Bábsky, Smatana.

ĽUBOSLAV JEŽO

Crystal Led. Rovne - KFC Majorka Komárno 1:1 (1:0)

Góly: 25. Tomana - 73. Kráľ.

Domáci začali zápas v značne pozmenenej zostave, ale postupne získali prevahu a v 10. min Tomana trafil v šanci brankára a Basila vystrelil tesne vedľa. Komárno odpovedalo šancou Kamendyho. Aktívný Tomana vystrelil do „vinkla“ brány, ale Molnár vyrazil. V 25. priamy voľný kop Tomanu skončil v bráne, keď brankára pomýlil Václavík. V 28. min chytil gólman hostí čistý gól Turzovi. Hostia využili každú príležitosť na protiútok a tak sa v prvom polčase hral kvalitný futbal. Ešte v závere polčasu chytil Minárech strelu Spala a Holeščák nedoskočil na center Bagina. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale sklári odolali. Postupne prebrali réžiu zápasu domáci, ale najlepší hráč hostí brankár Molnár doslova čaroval. V 65. chytil gólovú šancu P. Martinkovi a Detko dal tesne vedľa a vzápätí mu Molnár chytil hlavičku. Vzápätí Basilová strela netrafila bránu. Trest prišiel v 73. min, keď Kráľ potrestal chybu v strede obrany a vyrovnal. Potom ešte zahodil šancu Dobrý. Domáci vrhli všetky sily do útoku a v 85. min bol faulovaný v šestnástke Tomana, ale Turzov pokutový kop zneškodnil opäť výborný Molnár. A tak si domáci vypili kalich horkosti do dna... V 90. min bol po zbytočnom faule bol vylúčený Lazor.

Pred 350 divákmi rozhodoval Mikulaj, ŽK: P. Martinka - Kamendy, Kráľ, ČK: 90. Lazor.

CRYSTAL: Minárech - Bagin, Lazor, Šatka, Bajza, Basila, Tomana, P. Martinka, Turza (87. Mišík), Holeščák (55. Detko), Václavík. KFC: Molnár - Kökényesi, Kršteňanský, Zlatohlávek, Kamendy, Spal, Poruba, Dobrý, Podlucký, Konc, Kráľ.

STANISLAV DETKO

Slovan Levice - ŠK Vegum Dolné Vestenice 2:0 (2:0)

Góly: 12. M. Pavlík, 20. Fulmek.

Na začiatku zápasu si obe mužstvá uctili minútou ticha pamiatku levického futbalistu Borisa Berkeša. Hostia prví vystrelili smerom na bránu v 6. min., ale Argyusi prestrelil. Na druhej strane v 9. min. ušiel hosťujúcim obrancom Ármai, poslal loptu po zemi do šestnástky Vesteničanov, ale Fulmek prestrelil. O ďalšie tri minúty Fulmek uvolnil pred 16-kou Pavlíka, ktorý strelou po zemi otvoril skóre. V 20. min. Pavlík vysunul kolmicou Fulmeka, ktorý sa tiež nemýlil a zvýšil už na 2:0. Do konca prvého polčasu mohli ešte Levice streliť ďalšie dva góly, ale samostatné nájazdy Ármaia a Goliana ostali nevyužité. Polčasové vedenie bolo zaslúžené, nakoľko si Vestenice žiadnu gólovú šancu nevypracovali. V druhom polčase si už ani jedno z mnužstiev nevytrvorilo výraznešiu šancu na skórovanie. Iba v 63. min. zbehol Švec za obranu hostí, prehodil brankára, ale aj bránu. Priamy kop Kočiša na druhej strane vytlačil gólman domácich na tyč a na roh. V poslednej desaťminútovke mohol ešte dvakrát rozvlniť sieť Ármai, ale skóre sa už nezmenilo.

Rozhodoval Jambor, ŽK: Golian, Hlaváčik - Zimmer, Kotula, 120 divákov.

SLOVAN: Straka - Hlaváčik, Ťuťuris, Sasko, M. Gonda (74. Gabaš) - Víg, Golian, M. Pavlík, Fulmek (87. Soboňa) - Ármai, Švec (90. Meňhard). VEGUM: Jurenka - M. Krajčo, Kytka, Kotula - Kuzma, Zimmer, Kočiš, Argyusi, Sobota (66. Jamrich) - Mikláš, Škorec. ROMAN UHNÁK

Ostatné výsledky: ŠK Blava Jasl. Bohunice - FKM Nové Zámky 2:2 (1:0), MFK Topvar Topoľčany - FC Neded 7:1 (3:0), FC ViOn Zlaté Moravce, - OFK Lapáš 2:0 (1:0), Matador Púchov B - Spartak Trnava B 4:2 (1:1)

1. Lapáš 26 15 6 5 49:22 51 (+12)

2. FC ViOn 26 15 6 5 48:27 51 (+12)

3. Led. Rovne 26 14 6 6 60:31 48 (+9)

4. D. Vestenice 26 14 3 9 41:29 45 (+6)

5. Štúrovo 26 12 7 7 35:29 43 (+4)

6. Komárno 26 12 6 8 34:30 42 (+3)

7. Topoľčany 26 11 6 9 42:33 39 ( 0)

8. Levice 26 11 5 10 35:28 38 (-1)

9. Myjava/T. Lúka 26 11 4 11 43:33 37 (-2)