Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. TRIEDA SEVER

Ľuborča – Tr. Turná 1:0 (0:0)
V priamom súboji o druhú priečku boli diváci svedkami rušného zápasu. Domáci hneď v úvode nastrelili žrď, ale to bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Iniciatívu prevzali hostia a domácich neraz podržal výbornými zákrokmi brankár Husár. Až v závere polčasu sa domáci opäť zobudili, ale v koncovke boli nepresní. Druhý polčas sa hral prevažne na polovici hostí. Rozhodujúca situácia nastala v 67. min, keď strelu odrazenú od brvna dorážal Korienek, ale na bránkovej čiare zabránil gólu rukou hráč hostí Vanko, za čo bol vylúčený. Následnú penaltu premenil Machara. Hostia potom otvorili hru, ale do žiadnej vyloženej šance sa nedostali, naopak domáci nastrelili ešte brvno a nepremenili ďalšie tri čisté gólové šance. Futbalisti Ľuborča tak neprehrali už deviaty zápas v rade, keď na jar ešte nenašli premožiteľa, aj keď hrou opäť nepresvedčili. K dobrému stretnutiu prispel aj presný rozhodca.
Gól: Machara z pok. kopu. Rozhodca: Neckář, 100 divákov.
Dorast: Ľuborča – Lubina 4:0 Góly: Galko 2, Jurenka, Matejka. Žiaci: Ľuborča – Kľúčové 0:2. Góly: Kalina 2.
Marek Koníček

Dolná Súča – Skalka n/V. 4:0 (0:0)
V susedskom derby stretnutí sa stretol prvý tím s posledný. V prvom polčase mali domáci hráči územnú prevahu, no gól sa im streliť nepodarilo. V druhom polčase podali domáci výborný výkon, zatlačili súpera na jeho polovičku a hneď v 48 min. sa ujali vedenia po strele Slezáka, ktorú tečoval hosťujúci hráč. Domáci súpera aj naďalej tlačili a ďalšie góly pridali v 61 min. Žúži a v 68 a 77 min. strelecky disponovaný Sedláček. Týmto víťazstvom si Dolnosúčanský chlapci zabezpečili postup do vyššej súťaže, za čo ich diváci odmenili potleskom. Postup oslávili hráči spoločne s výborom strieľaním šampanského a fajčením víťazných cigariet.
Góly: Sedláček 2, Slezák, Žúži. Rozhodca: Malec, 200 divákov.
Dorast: Dolná Súča – Brezová pod Bradlom 2:3. St. žiaci: Dolná Súča – Šimonovany 4:0. Ml. žiaci: Dolná Súča – Očkov 1:1.
Jaroslav Šedivý

V. Bierovce/Opatovce – Ivanovce 2:0 (1:0)
V súboji mužstiev stredu tabuľky domáci od začiatku pritlačili. Znova sa potvrdilo, že na gól potrebujú minimálne päť šancí, takže polčas skončil iba 1:0. Druhý polčas bol futbalovo nezáživný, prvá polovička patrila hosťom, strelecké príležitosti si však nevytvorili. Domáci desať minút pred koncom strelili druhý gól. V závere stretnutia boli zbytočné dve červené karty, jedna pre domácich, jedna pre hostí. Stretnutie prebehlo v slušnej atmosfére. Neporaziteľnosť domáceho mužstva je ovplyvnená aj tým, že trénerovi Kulichovi pomáha náš bývalý hráč Gary Mikulinec „ Lineker“.
Góly: Juraj Barták, P. Marcinát. Rozhodca: Felgr, 50 divákov.
Žiaci: V. Bierovce/Opatovce – Svinná 1:6 (0:4).
Peter Oravec

Neporadza – TTS Trenčín 3:1 (0:0)
Góly: Puna, Dlábik, Žáčik – Guga z pok. kopu. Rozhodca: Farkaš, 50 divákov.
Roman Dlábik

Zamarovce – Bobot 3:1 (1:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase otvorili domáci skóre po priamom kope, ktorý z dvadsiatich metrov ideálne trafil Fraňo. Potom ešte domáci dvakrát nastrelili brvno. Druhý polčas hostia chceli vyrovnať, ale domácim vyšiel v 58. min rýchly protiútok. Drobný po dvoch trafených tyčkách na tretí pokus trafil sieť. V 70. min Krazech hlavou znížil a päť minút pred koncom po individuálnej akcií Drobného do prázdnej brány s prehľadom uzavrel skóre Mojžiš. Domáci sa konečne na jar dočkali víťazstva.
Góly: Fraňo, Drobný, Mojžiš – Krazech. Rozhodca: Vozár, 50 divákov.
Dorast: Zamarovce – AS Trenčín B 0:3. Žiaci: Tr. Teplice – Zamarovce 5:1.
Milan Skovajsa

Záblatie – Drietoma 3:0 (2:0)
V podpriemernom zápase zaslúžene vyhrali domáci. Hostia bránu domácich ani neohrozili.
Góly: Bosý 2, Brlej. Rozhodca: Stračiak, 200 divákov.
Dorast: Záblatie – Soblahov 6:0. Žiaci: Záblatie – LO Trenčín 0:2.