Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Orlové - H. Streda 1:4 (1:2)
Góly: 20. Sárinec – 32. a 50. Borovský, 36. Gajarský, 52. Chebeň.
Po dvadsiatich minútach vzájomného oťukávania pohrozili ako prví domáci. Po vtipnom priťuknutí J. Gáboríka otvoril skóre Sárinec strelou z hranice šestnástky. Územnú prevahu korunovali hostia v 32. min gólom Borovského a o štyri minúty otočil skóre Gajarský. V 50. min zabudla obrna na Borovského, ktorý sa z päťky nemýlil. O dve minúty uzavrel skóre Chebeň. Orlové: Bulko – Petere Kostelanský, Tabačiar, Vágner, Pavol Kostelanský, Šimík, Klobušický (Slovák), Lohyňa, J. Gáborík, Sárinec, Bauer. H. Streda: Kukučka – Hornáček (Havrlend), Polák, Gajarský, Krajčo, Feranec, Borovský (Zajac), Bartošek, Chebeň, Koprna (Mitošinka), Varga. ŽK: Peter Kostelanský. Pred 95 divákmi rozhodovali J. Šmidovič, Haršány, Patka. (šiš)

Vrbové – Šimonovany 4:2 (2:0)
Góly: 22. a 35. Kubiš, 47. Vlado, 87. P. Balcír – 52. Stručka, 67. Kaňa.
Prvý polčas hrali domáci v pohode, z čoho plynuli aj šance na gól. Prvú z nich premenil Kubiš umiestnenou strelou po zemi a otvoril skóre. Druhý zásah pridal opäť Kubiš, tentoraz hlavou po Balcírovom centri. Na 3:0 zvyšoval Vlado, keď vystrelil z diaľky a brankár lovil loptu zo siete po tretí krát. Avšak keď v 52. minúte znížil Stručka a po ňom v 67. minúte i Kaňa zdalo sa. že sa hosťom podarí vybojovať aspoň bod. Stratu bodov domáci nedopustili. pretože o všetkom rozhodol kapitán Peter Balcír po samostatnom úniku.
VRBOVÉ: Rybárik – Vlado, Javorka, Puvák, Adamec, Gažík, Koyš (T. Balcír), P. Balcír, Andrísek (Pašnik), Jakubička (Kazík), Kubiš.
ŠIMONOVANY: Szabo – Kaňa, Vavro, Škorec, Vlčko (Trčo), Makva, Obert, Stručka, Šuňovský, Balačka, Sabo.

Chynorany - Tovarniky 3:1 (2:1)
Góly: 26. Kováč, 30. Dovalovský, 79. J. Maťavka - 15. Candrák,
Derby zápas dvoch súperov, ktorí majú zabezpečenú súťaž aj v nasledujúcom ročníku sa niesol v znamení technickej hry oboch aktérov. Domáci už v 3. min pohrozili, ale prienik Kováča Dovalovský z päťky nepremenil. V 8. min Kováč z vyloženej pozície strelil do brankára hostí. Hostia sa osmelili v 15. min, keď sa po prvýkrát odhodlal vystreliť z 20 m Candrák a jeho strelu zaregistroval Benca až v sieti. Domáci vyrovnali v 26. min, keď vo veľkom vápne sa dobre zorientoval Furek, prihral dozadu Kováčovi a ten vymietol šibenicu. V 30. min krížny pas našiel Dovalovského a ten strelou medzi nohy brankára zvýšil na - 2:1.
Po zmene strán pokračoval ofenzívny futbal a už v 46. min strelecky dobre disponovaný Nemčický vyskúšal brankára hostí. O tri minúty neskôr posúdil rozhodca Ondrejkovičov zákrok ako faul a po druhej ŽK musel odísť predčasne pod sprchy. Domáci bojovali i napriek tomu, že boli oslabení a mali viac loptu na svojich kopačkách. Hostia posledných dvadsať minút tlačili s cieľom využiť číselnú prevahu, ale v konečnej fáze im chýbal pokoj pri zakončovaní. Tretí gól padol po skvelej akcii domácich, keď sa po osi Kováč-Halás dostal k lopte gólman hostí, ktorému však lopta vypadla a pohotový J. Maťavka nekompromisne strelou pod žrď rozhodol. Diváci videli výborný futbal v podaní oboch mužstiev a zaslúžene víťazstvo domácich.
Pred 220 divákmi rozhodoval Dvornák. ŽK: Pilát, Kováč, Petrus, Ondrejkovič - Balážik, Greguš. ČK: Ondrejkovič (Chynorany).
Chynorany: Benca - Ondrejkovič, J. Maťavka, Petrus, Halás, P. Maťavka, Pilát, Nemčický, Dovalovský, Furek (46. Sloboda), Kováč.
M. Kováčik

Nitr. Pravno – Nové Mesto n/V. 0:4 (0:0)
Góly: Gardian, Ostrovský, Gábriš, Bogora. Pred 150 divákmi rozhodoval Fabián.
Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom obe mužstvá predvádzali futbal solídnej úrovne sa v druhej 45-minútovke prejavila herná kvalita hostí. Hra ašpiranta na postup do III. ligy zniesla aj tie najprísnejšie kritéria a po štyroch góloch do siete domácich si hráči Nového Mesta n/V. zaslúžene odviezli z hornej Nitry tri body.
NITR. PRAVNO: Perniš – Horváth, P. Bielik, Gajdáč, Valko, Áč, Lutka, Vrábel, A. Bielik, Čičmanec, Klajber, str: Šujan, Marget, Bezák.
Nové Mesto n/V: Minárik – Ostrovský, Šupka, Bošanský, Balocký, Balcír, Vojtech, Bočák, Gardian, Gábriš, Bogora, str: Luža, Šumaj, Trebatický.

Ostatné výsledky:
Domaniža - V. Kostoľany 0:0, Senica B – Partizánske 5:0 (2:0), Chtelnica – Prievidza B 0:0, Nitrianske Rudno – Hrnčiarovce 1:4 (1:4)

1. H. Streda 28 22 4 2 81:22 70 (+28)
2. N. Mesto 28 23 1 4 69:28 70 (+28)
3. Domaniža 28 14 4 10 35:40 46 (+4)
4. Vrbové 28 13 4 11 51:47 43 (+1)
5. Chynorany 28 12 6 10 56:51 42 ( 0)
6. Partizánske 28 12 5 11 54:48 41 (-1)
7. Tovarníky 28 10 6 12 44:47 36 (-6)
8. Chtelnica 28 8 11 9 28:31 35 (-7)