Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Matador Púchov B - Vegum Dolné Vestenice 2:0 (2:0)
Góly: 22. vlastný (Zimmer), 45. Škorvánek.
Na dohnianskom trávniku videli diváci v súboji „gumárov“ po dlhšom čase pekný, kontaktný futbal. V 3. min strieľal Kurinčák tesne vedľa žrde Jurenkovej brány. O chvíľu po rohovom kope hlavičkoval ten istý hráč privysoko. Vegum sa pred Valacha často nedostával, pár streleckých pokusov vyslali hostia z hĺbky ihriska. V 13. min zabránil Kurinčákovi skórovať tečom Kytka. Na druhej strane sa uvoľnil Zimmer, centroval na Kočiša, ktorý len tesne minul púchovskú bránu. Obrana hostí stála na pevných nohách do 22. min, kedy po rohu Chovanca si Zimmer vsietil vlastenca. Ďalšie nebezpečné pokusy matadorcov mali po rohu Madara a Kurinčák. V 44. min mohli Dolnovesteničania vyrovnať - po skrumáži pred Valachom sa lopta dostala ku Miklášovi, ten ale z tesnej blízkosti prestrelil. Naopak, pár sekúnd pred prestávkou hostia inkasovali. Madara našiel prihrávkou Škorvánka a na jeho prízemnú strelu Jurenka nereagoval včas. Po prestávke kvalita hry mierne poklesla, územnú prevahu si ale udržali domáci. Najväčšiu šancu polčasu však spálil Dolnovesteničan Mikláš, keď jeho strele z ľavého rohu šestnástky chýbalo na zápis pár centimetrov. V 82. min pohrozili opäť domáci a Štofíkovu strelu vyrážal Kytka. Posledný strelecký pokus mali hostia, na konci akcie Jelšica s Kuzmom však bol pozorný Valach.
Rozhodoval Kalčík, ŽK: Krajčo, Kočiš, 100 divákov.
MATADOR: Valach - Štofík, Ovad, Jurga, Filo, Holčík, Škorvánek (74. Michálek), Madara (81. Poljak), Kurinčák (89. Ďurči), Ondrička, Chovanec. VEGUM: Jurenka - Zimmer, Iskra, Kytka, Krajčo, Jelšic, Néma (52. Argyusi), Kotula, Kočiš, Mikláš (81. Masár), Jamrich (46. Kuzma). ALENA JURISOVÁ

MFK Myjava/T. Lúka - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)
Góly: 36. Stančík (11 m), 90. Kosík.
V prvom polčase hrali domáci proti vetru, ale boli jednoznačne lepším mužstvom. Už v 4. min gólová strela Petráša zo 16 m len tesne preletela vedľa brány hostí V 12. min bol v šanci Bogora, trafil však len do brankára. Hostia prvýkrát vystrelili na bránu v 16. min, ale zo slabou strelou Solnička problémy nemal. Už o minútu neskôr Hesek z voleja prestrelil. V 18. min mal stopercentnú šancu Kosík, ale trafil opäť gólmana. V 21. min po výbornej lopte Gálika v čistej šanci trafil Petráš tyč. V ďalších minútach chýbal domácim moment prekvapenia, preto sa nepresadzovali v zhustenej obrane súpera. V 36. min si Kosík výborne spracoval loptu, Mančík ho fauloval v šestnástke a domáci kapitán Stančík z jedenástky poslal domácich do vedenia. Hneď po prestávke mal čistú šancu Hesek, ale strieľal nad. Potom prišli k slovu aj hostia, ale kiks domácej obrany nepotrestal Andrášik v 51. min a strela Trnku išla vedľa. Vzruch priniesla 73. min, keď Kosík išiel sám na brankára hostí, po vydarenej kľučke ho tento jasne fauloval, ale rozhodca druhý pokutový kop už neodpískal. V 80. min mali šancu hostia a o dve minúty opäť sľubnú šancu Bogora pokazil. V posledných piatich minútach sa hostia snažili vyrovnať, ale v 90. min po rohovom kope Petráša Kosík predsa len hlavou trafil - 2:0.
Pred 200 divákmi rozhodoval Černek. ŽK: Petráš - Mančík.
MFK: Solnička - Gálik, Stančík, Duga, Petráš, Buček, Zríni, Gúčik, Bogora, Hesek (70. Kvasnica), Kosík (90.+ Holič). FKM: Rybánsky - Andrášik, Michalička, Mančík, Kosiba, Dang Van (60. Bílik), Trnka, Horňáček, Zsák, Döme, Hlavačka (79. Sebestyéni). ZDENO ŠIMO

Crystal Lednické Rovne - FC Neded 10:0 (3:0)
Góly: 5., 40., 65., 78. a 87. Václavík, 32. Bagin (11 m), 57. Nosický, 58. P. Martinka, 70. Turza, 85. Grendel.
Domáci nastúpili v pozmenenej zostave, ale aj tak zatlačili súpera na jeho polovicu. Už v 5. min Václavík po Nosického centri otvoril skóre zápasu. Potom brankár hostí vyrazil hlavičku P. Martinku, Tomana vystrelil vedľa a hlavou ho napodobnil Detko. Prevahu sklárov zvýraznila 30. min, keď obrana Nededu faulovala Štefanca a Bagin z 11 m s prehľadom zvýšil. Tlak Led. Rovní sa stupňoval a v 40. min. Václavík po prihrávke P. Martinku dal svoj druhý gól. Polčas sa dohral vo vlažnom tempe. V druhej časti hostia pokračovali v bránení zo všetkými hráčmi, skóre sa však menilo v 57. min, keď Nosický prestrelil gólmana hostí a o minútu nato zvýšil P. Martinka na - 5:0. Neded bol stále pod tlakom, ale aj so šťastím odolával. V 65. min Nosický prihral nezištne Václavíkovi, ktorý zavŕšil hetrik. Stav zápasu zvýšil v 70. min Turza, ďalšie šance spálili Holeščák a Detko. Ako na to im ukázal Václavík, ktorý presne zakončil akciu domáceho mužstva. V 80. min priamy kop I. Jedináka vyrazil Hodál. V 85. min po obstreľovaní brány hostí dorazil loptu do siete Grendel. O dve minúty neskôr vypočul prianie domácich fanúšikov Václavík a zvýšil na konečných 10:0. Exhibíciu Led. Rovní ukončil bombou do tyče Bagin z priameho kopu a hostia odišli domov veľmi smutní.
Pred 200 divákmi rozhodoval Gábor, hralo sa bez kariet.
CRYSTAL: Hodál - Holeščák, Bagin, Bajza (45. Basila), P. Martinka, Štefanec (46. Grendel), Nosický, Tomana, Mišík (68. Turza), Václavík, Detko. FC: Mrllák - Izsák, Ambrus, D. Kopčan, L. Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Szabó, Vlčan, Kolek, J. Bombicz. STANISLAV DETKO

Spartak Bánovce - Slovan Nemšová 2:4 (1:0)
Góly: 14. Slovák, 52. Šebo - 46. a 63. Trška, 76. Amrich (11 m), 90. Ďuriš.
Bánovčania živili nádej, že sa ešte zachránia v súťaži, ale aj tento zápas potvrdil, že na to nemajú. Začali síce s elánom, avšak tento im po hodine hry upadol následkom slabej kondície. Už v 10. min dlhý Kosibov výkop zachytil Hrubý, ale ten loptu poslal tesne vedľa Bobotovej brány. Prvá domáca radosť nastala, keď vtipnú Masarovičovu prihrávku zúžitkoval Slovák na prvý gól. Potom sa postupne vzchopili hostia a Valachovič mohol hlavou vyrovnať. Hralo sa obojstranne vo svižnom tempe, pričom najprv Masarovič nastrelil žrď a následne Krchňákovu hlavičku vyškriabal spod žrde Kosiba na roh. Hosťujúcemu trénerovi sa náležito vydarilo striedanie. Nový hráč Trška bol len niekoľko desiatok sekúnd na ihrisku a po rohovom kope vyrovnal na 1:1. Domáci Šebo síce v 52. min zvýšil na 2:1, avšak v 63. min Trška vyrovnal na 2:2. Nemšovania sa ujali vedenia Amrichom z pokutového kopu za predchádzajúci faul domáceho obrancu - 2:3. Vyrovnať mohol v 84. min Masarovič, ale jeho hlavička smerovala iba do nôh brankára hostí. Tí v poslednej minúte spečatili bánovský štvrtoligový osud a Ďuriš potvrdil štvrtým gólom víťazstvo hostí.
Pred 150 divákmi rozhodoval Santa, hralo sa bez kariet.
SPARTAK: Kosiba - Helz (57. Stano), Parkan, Filin, Zita, Koššo, Slovák, Valach, Šebo, Masarovič, Hrubý. SLOVAN: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Krchňávek, Verchola, Sabatka (46. Trška), Ďuriš, Amrich, Valachovič (75. Chmelina), Ďuďák (89. Poliak), Suchý. ĽUBOSLAV JEŽO

Ostatné výsledky:
OFK Lapáš - Juhcelpap Štúrovo 1:0 (0:0), Slovan Levice - KFC Majorka Komárno 2:1 (1:0), FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava B 1:1 (1:1), ŠK Blava Jasl. Bohunice - MFK Topvar Topoľčany 0:0

1. Lapáš 28 17 6 5 52:23 57 (+15)
2. FC ViOn 28 16 7 5 52:30 55 (+13)
3. Led. Rovne 28 15 7 6 70:31 52 (+10)
4. D. Vestenice 28 15 3 10 42:31 48 (+6)
5. Komárno 28 13 6 9 36:32 45 (+3)
6. Štúrovo 28 12 8 8 35:30 44 (+2)
7. Nemšová 28 13 4 11 34:40 43 (+1)
8. Levice 28 12 5 11 37:30 41 (-1)
9. Myjava/T. Lúka 28 12 4 12 45:34 40 (-2)