Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Krásno – Trenč. Jastrabie 4:1 (2:0)
Domáci vyšiel úvod zápasu, keď už v 6.minúte trafil Gašparík z osemnástich metrov pravý horný kút Tuhého brány. V 30. minúte pretlačil loptu za bránkovú čiaru L. Domček - 2:0. Zvyšok prvého polčasu sa hral priemerný futbal. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim a po peknom centri zvýšil hlavou Kopčo na 3:0. Potom ožili aj hostia, vytvorili si niekoľko sľubných šancí a v 70. minúte Piláthy znížil na 1:3. Potom sa školácky nechal vylúčiť domáci Hyrošš a hostia prevzali iniciatívu. V 90. minúte zvýšil Beliansky volejom na konečných 4:1.
Góly: Gašparík, Kopčo, L. Domček, Beliansky – Ľ. Piláthy.
Rozhodoval A. Štrba, 80 divákov.
Juraj Gašparík

Dubnica „B“/Košeca – Brezová p/B 6:2 (1:0)
Hostia prvý polčas prehusťovali obranu, preto museli domáci „búšiť do plných“. A tak sa domáci ujali vedenia až v 25. minúte, keď takmer z bránkovej čiary pretlačil loptu do brány Michal Závodný. V druhom polčase hostia zrejme kondične odišli, čím umožnili domácim postupne zvyšovať vedenia. Hostia už len dvomi gólmi skorigovali výsledok.
Góly: M. Závodný 2, Brtáň 2, Fulec, Bellák – Škoda, Klein.
Rozhodoval Macháček, 130 divákov.
Jozef Škrovánek

Častkovce – Pov. Teplá 6:0 (2:0)
Za krásneho slnečného počasia domáce mužstvo odohralo posledný domáci súťažný zápas v tomto ročníku. Domáci nastupovali s tým, že ak vyhrajú majú postup jasný. Zápas sa začal svižne, ale domáci fanúšikovia čakali na prvý gól až do 30. minúty, keď úvodný gól vsietil Madera po prihrávke Trebatického. O štyri minúty bolo 2:0, keď gól dal M. Madro. Do druhého polčasu domáci nastupovali s tým, že keď chcú postúpiť, treba výsledok prikrášliť – tak sa i stalo. V 60. minúte zvyšoval na 3:0 Trebatický a osem minút zvýšil Madera. V 76. minúte za faul na P. Masára, premenil jedenástku Palkech. V 90. minúte zápasu skóre uzavrel, ako sa na kapitána patrí, kapitán domácich Vrábel. A to bola bodka za zápasom. Treba iba veriť, že Častkovce nespravia v štvrtej lige hanbu a že budú pre ostatné mužstvá dôstojným súperom.
Góly: Madera 2, M. Madro, Trebatický, Palkech, Vrábel.
Rozhodoval Cibulka, 150 divákov.
Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Palkech, Vrábel, Gažo, Kubica, Trebatický, M. Madro, Madera, Ščepko, striedali Kuník, Blaško, Masár. Pov. Teplá: Jankech – Galbavý, Almásy, Hlušek, Meško, Jankejech, Urík, Hyben, Haviar, Repáč, Zlatoš, striedal Zábojník.
Ján Augustín

Zem. Kostoľany – Veľké Uherce 2:1 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase s vysokým tempom rozhodli domáci o svojom víťazstve v tesnom závere stretnutia.
Góly: Hancko 2 – R. Kováč.
Rozhodoval Bulko, 150 divákov.
Juraj Záhon

Prečín – Malé Lednice 1:0 (0:0)
V Prečíne sa hral tradičný derbyzápas. Domácim od začiatku nervozita zväzovala nohy a do 15. minúty dvakrát netrafili prázdnu bránu. Hostia v 30. minúte Čelkom ohrozili domácu bránu, no brankár Prečína zázračne zachránil. Následne domáci dvakrát nastrelili žrď. Druhý polčas bol obrazom toho prvého, domáci sa snažili dobyť hosťujúcu bránu. Opäť dvakrát nastrelili žrď, až prišla 75. minúta a domáci Buday strelou z rohu šestnástky prestrelil všetko a domáci sa ujali vedenia. Prečínu sa bojovnosť vyplatila, ej keď zápasu by svedčala remíza.
Gól: Buday.
Rozhodoval Gróf, 300 divákov.
Jozef Mamis

Rybany – Dežerice 4:1 (2:1)
Domáci sa ujali vedenia gólom v 30. minúte z jedenástky za ruku hosťujúceho obrancu. O chvíľu na to po strele z diaľky hostia vyrovnali, domáci sa však stihli ešte do polčasu krížnou strelou Šimuniho dostať do vedenia. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly v sieti súpera, čím si domáci potvrdili jasnú suverenitu v zápase.
Góly: J. Tretinár (11 m), O. Šimuni, Ďuračka, Horváth - Valach.
Rozhodoval Krilek, 220 divákov.
Ján Opoldus

Podolie – Lehota p/V 0:1 (0:1)
Po nepresvedčivom výkone domácich v prvom polčase sa ujali v 43. minúte vedenia hostia. Domáci v druhom polčase opäť predviedli slabý výkon, nedokázali si vypracovať vážnejšie príležitosti, brankára hostí ohrozil len P. Valo.
Gól: Mjartan. Rozhodoval Otrísal, 100 divákov.
ŽK: R. Augustín, Ščepko – Gatial.
ŽIACI: Kľúčové – Podolie 4:3. DORAST: Trenč. Bohuslavice – Podolie 1:5.
Peter Srnec

Kanianka – Horná Poruba 4:1 (1:1)
Domáci sa pomalšie rozbiehali, čo čiperní hostia využili na vedenie v zápase, keď Vrábel v 19. minúte otvoril skóre. Domáci sa trápili až do 36. minúty, keď po faule na prenikajúceho Drahňovského nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Nemec s istotou premenil. Po polčase domáci zvýšili tempo a hostia postupne fyzicky odpadávali. To domáci využili na vedenie v zápase, keď v 61. minúte Drahňovský po peknej kombinačnej akcii zvýšil na 2:1. V 77. minúte Nemec po rýchlom protiútoku, keď sa rútil sám na brankára, zvýšil na 3:1. A v 85. minúte Hvolka do prázdnej brány stanovil konečný výsledok na 4:1.
Góly: Nemec 2 (1 z 11 m), Drahňovský, Hvolka – Vrábel.
Rozhodoval Kahún, 200 divákov.
Jaroslav Kobulda

1. Častkovce 29 22 3 4 84:25 69 (+24)
2. Dubnica B/Košeca 29 22 0 7 88:24 66 (+21)
3. Kanianka 29 18 6 5 86:33 60 (+15)
4. Podolie 29 12 9 8 59:44 45 ( 0)
5. Tr. Jastrabie 29 10 8 11 48:48 38 (-4)
6. Malé Lednice 29 11 5 13 31:41 38 (-4)
7. Prečín 29 11 5 13 37:53 38 (-7)
8. Veľ. Uherce 29 10 7 12 36:49 37 (-5)
9. Horná Poruba 29 10 6 13 57:54 36 (-6)
10. Rybany 29 10 6 13 33:47 36 (-9)
11. Zem. Kostoľany 29 9 8 12 26:52 35 (-10)
12. Krásno 29 10 4 15 33:44 34 (-11)
13. Lehota p/V 29 8 10 11 21:33 34 (-8)
14. Pov. Teplá 29 10 3 16 43:76 33 (-9)
15. Brezová p/Br. 29 9 5 15 43:63 32 (-10)
16. Dežerice 29 5 5 19 33:72 20 (-22)
Lehote p/V odrátajú po skončení súťaže 3body.

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.