Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V domácej rozlúčke naprázdno, tréner Kisel na odchode z Trenčína

Futbalová Corgoň liga - 35. kolo: AS Trenčín - Artmedia Petržalka 2:3 (1:1)

Góly: 14. Hanko, 83. Velický - 19. Suchánek, 54. a 59. Ján Kozák. ŽK: Homer - Maixner. Pred 1270 divákmi rozhodovali: Micheľ - Mušák, Kačenga.

AS: Volešák - Šmelko, Škrtel, Mičenec, Homer - Hanko, Velický, Kubala, Seman (65. Vavruš), - Lietava (75. Vaščák), Kamenský (60. Baranyai). Tréner: K. Kisel.
Artmedia: Čobej - Tchuř, Hanc, Burák, Maixner - Šoltis, Ján Kozák, Zárecký - Miro Kozák (70. Hošek), Mikulič (61. Čeredejev), Suchánek. Tréner: M. Hipp.

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MOMENTY STRETNUTIA:

• Na ukazovateli svietila 8. min a Seman ako prvý vyskúšal kvality hosťujúceho Čobeja, ktorý jeho strelu vyrazil.
• V 14. min sa Hanko rozhodol pre sólo od polovice ihriska, ktoré zakončil presnou strelou do kúta súperovej brány a gólman hostí ani neragoval - 1:0.
• Domáci boli pri streleckej chuti a vzápätí Lietavova strela letela vedľa brány.
• Trenčania mali herne navrch, ale čo z toho, keď hostia vďaka prudkej strele Suchánka pod brvno v 19. min vyrovnali na 1:1.
• Škrtelov pokus minul cieľ a mužstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu.
• V 50. min chýbal Lietavovi iba krôčik, aby dosiahol na centrovanú loptu v šestnástke hostí. Nestalo sa tak, a preto sa skóre nemenilo.
• O minútu neskôr mal Lietava opäť na kopačke gólovú príležitosť, ale z uhla nezakončil presne.
• V 54. min prišlo k trestuhodnému nedorozumeniu domácej obrany, čo využil J. Kozák na prelobovanie lopty do opustenej brány a dostal svoj tím do vedenia - 1:2.
• O štyri minúty neskôr sa opäť menilo skóre a zasa v neprospech domácich. Priebojný Kozák poslal loptu z uhla do Volešákovej brány a znenazdajky bolo 1:3 pre hostí.
• Aj napriek nepriaznivému stavu reprezentanti AS nerezignovali a v 69. min vykopával loptu v hodine dvanástej z bránkovej čiary Tchuř.
• Šanca Vaščáka zostala nezúžitkovaná a v 82. min Čeredejev opečiatkoval brvno domácej svätyne.
• Nátlaková hra domácich slávila úspech, keď v 83. min Velického strela z 20 m skončila za Čobejovým chrbátom - 2:3.
• Kontaktný gól posadil hráčov AS na koňa a svojho súpera zatlačili do šestnástky.
• Tri minúty pred koncom hracieho času mal vyrovnávajúci gól na kopačke Škrtel, ale gólman hostí včas zakročil.
• Z jasnej prevahy domácich už gólovo nezapršalo a tak bola domáca rozlúčka so sezónou (a s trénerom Karolom Kiselom) bez bodového zisku.

HLASY TRÉNEROV:

M. Hipp (Petržalka): „V štatistike som si všimol, že v posledných piatich domácich stretnutiach po sebe Trenčania nedostali gól a z tohto faktu sme aj vychádzali v príprave na tento duel. V kádri nám chýbali traja kľúčoví hráči a so sebazaprením nastúpil Maixner. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme strelili dva rýchle góly a mysleli sme si, že sme už vyhrali. Som rád, že nakoniec sme stretnutie doviedli do víťazného konca.“

K. Kisel (Trenčín): „V tomto zápase sme chceli rozhodne zvíťaziť už aj preto, aby sme potvrdili, že sme s mužstvom odviedli kus dobrej práce. Odohrali sme zápas s množstvom nevyužitých gólových príležitosti a streleckých pokusov. Pozahadzovali sme čo sa dalo a súper nás po takticko-technických chybách potrestal. Mrzí ma, že posledný zápas sezóny pred domácim publikom sme nevyhrali, žiaľ nevyšlo to.“