Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Kanianka 3:4 (0:2)
V zápase sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hosťujúceho mužstva, ktoré zdolalo neskúsené domáce mužstvo, keď potrestalo hrubé chyby domácej obrany.
Góly: Bročko, Doktor, Jandák – Šúšol 2, Drahňovský, Nemec.
Rozhodoval P. Kováč, 300 divákov.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – R. Glasa, M. Glasa, Bohuš (Ľ. Piláthy), Bročko, Doktor, Fodrek (Martin Kyselica), Jandák, R. Koreň, M. Koreň (Marek Kyselica), A. Piláthy. Kanianka: Marek Kurbel – Mihalička, Peter Kurbel, Juraj Pekár, Richter, Pipíška, Mečiar, Hvolka (Matúš Pekár), Šúšol (Martin Pipíška), Nemec (Komoš), Drahňovský.
Drahoš Koreň

Horná Poruba – Rybany 6:2 (1:1)
V prvom polčase sa hostia ujali vedenia, ale to bolo z ich strany všetko. Postupne prebrali iniciatívu domáci futbalisti a bolo už len otázkou času, koľko gólov padne do hosťujúcej brány. Domáci podali zodpovedný výkon a so súťažným ročníkom sa rozlúčili zaslúženým víťazstvom.
Góly: M. Stano ml. 2, T. Stano 2, Kozík, Meliš za domácich.
Rozhodoval M. Šmidovič, 250 divákov.
V. Remenár

Dežerice – Prečín 1:1 (0:1)
V zápase v ktorom už prakticky o nič nešlo predvádzali obe mužstvá útočný futbal. V druhom polčase sa pridalo do zápasu trochu nervozity. Konečná remíza však bola pre obe mužstvá spravodlivá.
Góly: Adamovič - Micheľ.
(jm)

Malé Lednice – Zem. Kostoľany 1:1 (1:0)
V priemernom zápase skončil zápas zaslúženou remízou. V 20. minúte hosťujúci Duda nepremenil vyloženú šancu a v 26. minúte vylúčil rozhodca Pánisa za faul zozadu. V 41. minúte po rohu Húdek otvoril hlavou skóre. V druhom polčase hostia pozorne bránili a domáci nedokázali zo svojich šancí streliť gól. V 75. minúte hosťujúci Belák využil chybu domácej obrany a vyrovnal na 1:1. V 78. minúte Tibor Čelko svoj prienik po pravej strane gólom nezakončil a v 90. minúte ešte hosťujúci Belák nastrelil spojnicu domácej brány.
Góly: Húdek – Belák.
ČK: Pánis (Zem. Kostoľany). Rozhodoval Ďurica, 60 divákov.
Tibor Lednický

Veľké Uherce – Častkovce 1:0 (0:0)
Hostia začali lepšie, no Maderova hlavička zo siedmich metrov skončila v Radosových rukách. V 5. minúte zahral hosťujúci obranca v šestnástke rukou, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Potom sa k slovu dostal hosťujúci Gažo, no Radosa bol pri jeho strele opäť na svojom mieste. Po zmene strán to boli domáci, ktorí mali iniciatívu na svojich kopačkách. V 70. minúte Juraj Vlčko vystrelil zo šestnástich metrov a dobiehajúci Bartoš dotlačil loptu za chrbát neistého Ležáka. Vývoj zápasu neuniesol hosťujúci Palkech, ktorý dostal červenú kartu za napadnutie súpera. Domáci si tak v poslednom zápase sezóny pripísali zaslúžené víťazstvo nad postupujúcim mužstvom.
Gól: Bartoš. ŽK: Madro, Kubica. ČK: Palkech. (všetci Častkovce). Rozhodoval Hanták, 250 divákov.
(bedo)

Pov. Teplá – Podolie 2:1 (1:0)
Domáci potrebovali vyhrať, tomu prispôsobili aj spôsob hry a už v 8. minúte vyhrávali 1:0. Mrzieť ich však môžu ďalšie nepremenené šance, lebo napriek poisteniu vedenia v druhom polčase na 2:0, inkasovali gól a záver bol veľmi nervózny. Domáci však napokon aj so šťastím vedenie udržali a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Zlatoš, Popelka za domácich. Rozhodoval Marcinát, 400 divákov.
Stanislav Maleňák

Lehota p/V – Dubnica „B“/Košeca 2:3 (0:1)
Prvý polčas hrali hostia lepšie a zaslúžene sa ujali vedenia. Hostia v druhom dejstve zvyšovali postupne už na 3:0, ale domácich postavila na nohy premenená jedenástka a následne aj ich druhý gól, ktorý padol v 83.minúte. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo a hostia po zodpovednom výkone si odniesli z Lehoty p/V zaslúžené tri body.
Góly: Országh 2 (1 z 11 m) - Zápotoka 2, Brtáň.
Rozhodoval Jakubáč.
(jš)

Brezová p/B – Krásno 2:0 (1:0)
Domáci z množstva šancí dokázali premeniť iba dve, a to i napriek tomu, že od začiatku sa s chuťou pustili do svojho súpera. Pozornou hrou a zvýšením dôrazom v zakončení však nakoniec doviedli dôležitý zápas do zaslúženého víťazného konca.
Góly: Klein (11 m), Koníček.
Rozhodoval Prepelica, 150 divákov.
Eduard Hegeduš

1. Dubnica B/Košeca 30 23 0 7 91:26 69 (+24)
2. Častkovce 30 22 3 5 84:26 69 (+24)
3. Kanianka 30 19 6 5 90:36 63 (+18)
4. Podolie 30 12 9 9 60:46 45 ( 0)
5. Veľ. Uherce 30 11 7 12 37:49 40 (-5)
6. Horná Poruba 30 11 6 13 63:56 39 (-6)
7. Malé Lednice 30 11 6 13 32:42 39 (-6)
8. Prečín 30 11 6 13 38:54 39 (-6)
9. Tr. Jastrabie 30 10 8 12 51:52 38 (-7)
10. Rybany 30 10 6 14 35:53 36 (-9)
11. Zem. Kostoľany 30 9 9 12 27:53 36 (-9)
12. Pov. Teplá 30 11 3 16 45:77 36 (-9)
13. Brezová p/Br. 30 10 5 15 45:63 35 (-10)
14. Krásno 30 10 4 16 33:46 34 (-11)
15. Lehota p/V 30 8 10 12 23:36 31 (-11)
16. Dežerice 30 5 6 19 34:73 21 (-24)
Lehote p/V odrátali po skončení súťaže 3body.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.