Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Kanianka 3:4 (0:2)
V zápase sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hosťujúceho mužstva, ktoré zdolalo neskúsené domáce mužstvo, keď potrestalo hrubé chyby domácej obrany.
Góly: Bročko, Doktor, Jandák – Šúšol 2, Drahňovský, Nemec.
Rozhodoval P. Kováč, 300 divákov.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – R. Glasa, M. Glasa, Bohuš (Ľ. Piláthy), Bročko, Doktor, Fodrek (Martin Kyselica), Jandák, R. Koreň, M. Koreň (Marek Kyselica), A. Piláthy. Kanianka: Marek Kurbel – Mihalička, Peter Kurbel, Juraj Pekár, Richter, Pipíška, Mečiar, Hvolka (Matúš Pekár), Šúšol (Martin Pipíška), Nemec (Komoš), Drahňovský.
Drahoš Koreň

Horná Poruba – Rybany 6:2 (1:1)
V prvom polčase sa hostia ujali vedenia, ale to bolo z ich strany všetko. Postupne prebrali iniciatívu domáci futbalisti a bolo už len otázkou času, koľko gólov padne do hosťujúcej brány. Domáci podali zodpovedný výkon a so súťažným ročníkom sa rozlúčili zaslúženým víťazstvom.
Góly: M. Stano ml. 2, T. Stano 2, Kozík, Meliš za domácich.
Rozhodoval M. Šmidovič, 250 divákov.
V. Remenár

Dežerice – Prečín 1:1 (0:1)
V zápase v ktorom už prakticky o nič nešlo predvádzali obe mužstvá útočný futbal. V druhom polčase sa pridalo do zápasu trochu nervozity. Konečná remíza však bola pre obe mužstvá spravodlivá.
Góly: Adamovič - Micheľ.
(jm)

Malé Lednice – Zem. Kostoľany 1:1 (1:0)
V priemernom zápase skončil zápas zaslúženou remízou. V 20. minúte hosťujúci Duda nepremenil vyloženú šancu a v 26. minúte vylúčil rozhodca Pánisa za faul zozadu. V 41. minúte po rohu Húdek otvoril hlavou skóre. V druhom polčase hostia pozorne bránili a domáci nedokázali zo svojich šancí streliť gól. V 75. minúte hosťujúci Belák využil chybu domácej obrany a vyrovnal na 1:1. V 78. minúte Tibor Čelko svoj prienik po pravej strane gólom nezakončil a v 90. minúte ešte hosťujúci Belák nastrelil spojnicu domácej brány.
Góly: Húdek – Belák.
ČK: Pánis (Zem. Kostoľany). Rozhodoval Ďurica, 60 divákov.
Tibor Lednický

Veľké Uherce – Častkovce 1:0 (0:0)
Hostia začali lepšie, no Maderova hlavička zo siedmich metrov skončila v Radosových rukách. V 5. minúte zahral hosťujúci obranca v šestnástke rukou, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Potom sa k slovu dostal hosťujúci Gažo, no Radosa bol pri jeho strele opäť na svojom mieste. Po zmene strán to boli domáci, ktorí mali iniciatívu na svojich kopačkách. V 70. minúte Juraj Vlčko vystrelil zo šestnástich metrov a dobiehajúci Bartoš dotlačil loptu za chrbát neistého Ležáka. Vývoj zápasu neuniesol hosťujúci Palkech, ktorý dostal červenú kartu za napadnutie súpera. Domáci si tak v poslednom zápase sezóny pripísali zaslúžené víťazstvo nad postupujúcim mužstvom.
Gól: Bartoš. ŽK: Madro, Kubica. ČK: Palkech. (všetci Častkovce). Rozhodoval Hanták, 250 divákov.
(bedo)

Pov. Teplá – Podolie 2:1 (1:0)
Domáci potrebovali vyhrať, tomu prispôsobili aj spôsob hry a už v 8. minúte vyhrávali 1:0. Mrzieť ich však môžu ďalšie nepremenené šance, lebo napriek poisteniu vedenia v druhom polčase na 2:0, inkasovali gól a záver bol veľmi nervózny. Domáci však napokon aj so šťastím vedenie udržali a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Zlatoš, Popelka za domácich. Rozhodoval Marcinát, 400 divákov.
Stanislav Maleňák

Lehota p/V – Dubnica „B“/Košeca 2:3 (0:1)
Prvý polčas hrali hostia lepšie a zaslúžene sa ujali vedenia. Hostia v druhom dejstve zvyšovali postupne už na 3:0, ale domácich postavila na nohy premenená jedenástka a následne aj ich druhý gól, ktorý padol v 83.minúte. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo a hostia po zodpovednom výkone si odniesli z Lehoty p/V zaslúžené tri body.
Góly: Országh 2 (1 z 11 m) - Zápotoka 2, Brtáň.
Rozhodoval Jakubáč.
(jš)

Brezová p/B – Krásno 2:0 (1:0)
Domáci z množstva šancí dokázali premeniť iba dve, a to i napriek tomu, že od začiatku sa s chuťou pustili do svojho súpera. Pozornou hrou a zvýšením dôrazom v zakončení však nakoniec doviedli dôležitý zápas do zaslúženého víťazného konca.
Góly: Klein (11 m), Koníček.