Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

OFK Lapáš - Slovan Nemšová 6:0 (4:0)
Góly: 5. E. Hrnčár, 13. Hesek, 24., 69. a 78. Dobiaš, 45.+ Ševčík.
Domáci vedeli, že iba víťazstvo im zaručí postup do druhej ligy, a tak sa do svojho súpera pustili s veľkou chuťou. Pred Bobotom najskôr dvakrát nebezpečne zahrmelo, ale v 5. min. Hrnčár z priameho kopu vari z 20 m trafil nádherne do pravej šibenice. V 13. min. vypadla hosťujúcemu gólmanovi nie prudká strela Štajera z rúk a pre Heseka nebol problém trafiť sieť. Tri rohy jedenástka síce neplatilo, no po treťom rohu v rozpätí jednej minúty Dobiaš hlavou zvýšil už na 3:0. Slovan vyslal prvú strelu na Ondrejičku až v 28. min, no vôbec nebola nebezpečná. V 39. min Zima našiel nádherne Hrnčára, tomu však v poslednej chvíli na hranici šestky odkopol loptu Suchý. Loptu po Čambalovom trestnom kope v 41. min vytlačil Bobot na brvno, lenže na Ševčíkovu hlavičku už v nadstavenom čase bol krátky. Po zmene strán hrali domáci futbalisti aj pre oko diváka, ale ich zakončeniu po pekných akciách dlho chýbala presnosť. V 65. min trafil v dobrej pozícii Čambal iba bočnú sieť, o štyri minúty neskôr však hostia nezvládli ofsajd systém, Dobiaš obišiel aj brankára a zvýšil už na 5:0. Zavŕšením hetriku dal bodku za zápasom Dobiaš, ktorý síce najskôr svoje sólo nevyužil, dorážku však zvládnuť dokázal. Hlavičku striedajúceho Pavelku totiž v 81. min vykopol z bránkovej čiary Ďuďák. R Marinčák, bez ŽK, 1200 divákov.
SLOVAN: Bobot - Kresánek, Verchola, Jakubek - Krchňávek, Ďuďák, Amrich (72. Koníček), Ďuriš, Suchý - Valachovič (46. Chmelina), Sabatka (27. Bahno).
JOZEF UHLÁRIK

Spartak Trnava B - Vegum Dolné Vestenice 2:1 (1:0)
Góly: 25. Ivanič, 75. Mackovčín - 61. Kočiš.
Trnavčania sa chceli so sezónou rozlúčiť víťazstvom na domácom ihrisku a tréner J. Jarábek dal šancu deviatim dorastencom. Tí sa mu odmenili sľubným výkonom, vďaka ktorému zdolali súpera z vrchných priečok tabuľky. V obojstranne dobrom zápase skórovali ako prví domáci, keď po nacvičenom signáli po štandardnej situácii vedel najmenší muž na ihrisku Ivanič, kam sa má postaviť a hlavou otvoril skóre. Vo zvyšku polčasu mal futbalista, ktorý si v utorok zapísal aj prvý prvoligový štart, ďalšie šance, ale nepremenil ich, rovnako ako Šebík. Podobne dopadli a príležitosti hostí, ktorí v prestávke prestriedali a po hodine hry sa dočkali vyrovnania. Na roh si najvyššie vyskočil práve striedajúci Kočiš a skóroval. Ani jedno mužstvo však nebolo spokojné s remízou a snažilo sa o rozhodujúci gól. Hralo sa od bránky po bránku a šťastie sa priklonilo na stranu mladých Trnavčanov. Po peknej akcii „nabil“ Ivanič Mackovčínovi, ktorý spoza šestnástky bombou trafil pod brvno a rozhodol zápas.
Rozhodoval Valla, ŽK: Strečanský, Ekhardt - Kytka, Iskra, Kotvas, 100 divákov.
SPARTAK B: Kamenár - Jakubička, Nádaský, Maška, Mackovčín, Strečanský, Husár (75. Ekhardt), Bernát (80. Urbánek), Šebík (60. Vido), Juhász, Ivanič. VEGUM: Jurenka - Masár (46. Kočiš), Iskra, Kytka, Krajčo, Kuzma, Néma, Kotvas, Humaj (46. Mikláš), Argyusi, Sobota.
PATRIK VELŠIC

Crystal Lednické Rovne - ŠK Blava J. Bohunice 5:2 (4:2)
Góly: 4. Detko, 16. Basila, 26. a 75. Grendel, 33. Václavík - 15. Michalička, 34. Kobetič.
Úvod zápasu patril domácim a už v 4. min Detko svojím premiérovým gólom v III. lige otvoril skóre. O dve minúty nato nedal Václavík gól po Grendelovej prihrávke a hostia vyťažili z minima maximum - keď v 15. min vyrovnal Michalička. Už o minútu neskôr - po samostatnej akcii dostal Basila Led. Rovne do vedenia. Ďalšiu šancu Václavíka zneškodnil Horný, v 22. min Tomana trafil brvno a Vaclavík prestrelil. V 26. min Grendel po Tomanovej prihrávke zvýšil na 3:1, potom Šatka hlavou nedal a na druhej strane chytil Minárech gólovú šancu Kobetičovi. V 33. min Grendel „nabil“ Václavíkovi, a ten sa nemýlil - 4:1. ŠK Blava znížil hlavičkou Kobetiča a polčas uzavrel strelou Grendel, ktorý preloboval nielen brankára, ale aj bránu hostí... Druhý polčas začal šancou Nosického, ale ten trafil nohu brankára a Grendel nedočiahol na center Basilu. Vzápätí Šatka nedal hlavu, podobne pochodil aj P. Martinka, ktorý po Grendelovej narážačke trafil Horného. V 75. min Tomanove nožničky vyškriabal spod brvna gólman Horný, ale vzápätí nestačil na Grendela, ktorý ho prekonal po vysunutí Nosickým a bolo - 5:2. V 80. min chytil Minárech šancu Michaličkovi, na druhej strane Nosického bomba išla vedľa. Sklári ukončili sezónu zaslúženým víťazstvom a za kvalitnú kombinačnú hru ich odmenili zaslúženým potleskom spokojní domáci diváci.
Pred 250 divákmi rozhodoval Šimurka. ŽK: Kováč - Horný.
CRYSTAL: Minárech - Kováč (40. Bajza), Bagin, Šatka, P. Martinka, Basila (72. J. Martinka), Nosický, Tomana, Václavík, Detko (65. Holeščák), Grendel.
STANISLAV DETKO

Spartak Bánovce - FKM Nové Zámky 2:1 (2:0)
Góly: 10. Slovák, 35. Filin - 56. Bílik.
Po viac ako 15 rokoch to bol pre domácich rozlúčkový zápas a dopadol dobre. Napriek tomu, že už pred stretnutím bolo jasné ich vypadnutie z 3. ligy, dokázal tréner Opačitý mužstvu vtlačiť svoju pečať v podobe aktívnejšej hry - najviac stredovej a útočnej formácie. Už v 10. min, po akcii z pravej strany otvoril skóre Slovák a urobil stovke bánovských verných, či inak povedané najvernejším priaznivcom radosť, keď asi z 10 m otvoril skóre - 1:0. Druhý gól pridal po A. Masarovičovej akcii v 35. min Filin.
Ako už býva v Bánovciach zvykom, domácim v druhom polčase začal odchádzať dych a iniciatívu prevzali na svoje kopačky hostia. Ich trénerovi sa náležito vydarilo striedanie a novonastúpivší Bílik po desiatich minútach svojho pôsobenia na hracej ploche prekrásnou strelou do opačného rohu stanovil na konečných - 2:1. Treba poznamenať, že domáci 44-ročný brankár A. Melas predtým chytil pádom pod nohy ďalší gól, ktorý mohol dať Trnka.
Pred 100 divákmi rozhodoval Mikolaj, hralo sa bez kariet.
SPARTAK: Melas - Parkan, Filin, Podolák, M. Masarovič, Slovák, Šebo, Valach (88. Znášik), A. Masarovič, Hrubý, Zita. MFK: Rybanský - Döme, Megdesi, Kosiba, Michalička, Hlavačka, Dang Van (46. Bílik), Horňáček, Andrási, Trnka, Sebestényi.
ĽUBOSLAV JEŽO

Ostatné výsledky: Matador Púchov B - KFC Majorka Komárno 2:1 (0:0), FC ViOn Zlaté Moravce - JCP Štúrovo 1:0 (0:0), Slovan Levice - FC Neded 5:0 (4:0), MFK Myjava/Turá Lúka - MFK Topvar Topoľčany 0:2 (0:1) - predohrali v stredu.

1. Lapáš 30 19 6 5 59:23 63 (+18)
2. FC ViOn 30 18 7 5 56:30 61 (+16)
3. Led. Rovne 30 17 7 6 80:34 58 (+13)
4. D. Vestenice 30 15 3 12 43:34 48 (+3)
5. Štúrovo 30 13 8 9 38:31 47 (+2)
6. Komárno 30 14 6 10 40:34 45 (+3)
7. Levice 30 13 5 12 42:32 44 (-1)
8. Púchov B 30 11 11 8 43:33 44 (-1)
9. Myjava/T. Lúka 30 13 4 13 52:36 43 (-2)