Uchránené hodnoty vyčíslili na dvojnásobnú sumu. Zranenia, ani úmrtia si ohnivý živel našťastie nevyžiadal. Pokiaľ ide o príčiny, najčastejšie sa v Trenčianskom okrese opakuje vypaľovanie trávy a suchých porastov, v okrese Ilava ich majú na svojom konte najviac fajčiari.
Požiarovosť v Trenčíne najviac ovplyvnili požiare osobných motorových vozidiel v Trenčíne, vo Veľkých Bierovciach a Trenčianskych Tepliciach. Na každom z troch vozidiel, u ktorých v dvoch prípadoch išlo o úmyselné zapálenie a v jednom o technickú závadu, vznikla polmiliónová škoda.
V okrese Ilava za prvý polrok vzniklo 43 požiarov, ich výsledkom je 1,499 mil. škoda, pričom uchrániť sa podarilo až takmer šesťmiliónovú hodnotu, rovnako ako v Trenčíne, ani tu nedošlo k zraneniam. Najväčší podiel na výške škody má májový požiar hospodárskej budovy vo Vršatskom Podhradí (štyri milióny korún), ktorý zapríčinila manipulácia s otvoreným ohňom. Štyristotisícovú škodu spôsobil oheň na rodinnom dome v Košeckom Podhradí. Jeho príčinou bola neodborná manipulácia s vykurovacím telesom.
V porovnaní s prvým polrokom 2003 mali hasiči o 56 výjazdov menej, pričom k požiarom ich bolo menej o 75 a k ekologickým zásahom o 6. Na druhej strane sa však mali viac výjazdov k technickým zásahom.