Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Podolie – Lehota p/Vt. 2:1 (1:0)
V zápase priemernej úrovne sa prezentovali domáci hráči slabým výkonom, hostia doplatili na streleckú nemohúcnosť svojich útočníkov.
Góly: 3. Havrlent, 52 Augustín – 82. Vojta. Rozhodoval Vrábel, 150 divákov.
Podolie: Kikta – Lednický, A. Ščepko, Kališ, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Brezuľa, Klčo, Ostrenka, Augustín, striedali L. Ščepko. Lehota p/Vt.: Rybnický – Čipov, Vido, M. Habrmann, R. Habrmann, Štefanička, Baláž, Farkaš, N. Mendel, Ostieľ, Vojta.
DORAST: Krajné – Podolie 1:9.
Peter Srnec

Trenč. Stankovce – Brezová p/B 7:0 (3:0)
Prvý zápas na náhradnom ihrisku v Trenč. Turnej zahrali futbalisti zo Stankoviec veľmi dobre, keď svojmu súperovi nedali ani najmenšej šance čo i len na čestný gól. Pred 200 divákmi rozhodoval Chlebo.
Góly: Daško 2, Bulko, Sedláček, Poruban, Minaroviech, Raček. ŽK: Koprivňanský.
Trenč. Stankovce: Tretinár – Panák, Beňovič, Bulko, Kapko, Bogár (Koprivňanský), Sedláček (Minaroviech), Navrátil, Daško. Brezová p/B: Vajaš – Sadloň, Michalička, Dobrovodský, Kalman, Korontály, Nemec, Šarudi, Beňo, Michalica, Jankovič, striedali Mrva, Barbirík, Matušík.
(vič)

Kanianka – H. Poruba 3:1 (3:1)
Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Domáci sa ujali vedenia v 22. min, keď sa pekne uvoľnil Nemec a s prehľadom skóroval. Hostia, ktorí sa zamerali viac na defenzívu, vyrovnali v 35. min po chybe kanianskej obrany. O dve minúty neskôr však už domáci opäť viedli, keď Pipíška poslal odrazenú loptu do siete. V 42. min zvýšil Nemec hlavičkou na konečných 3:1. V druhom polčase domáci náskok bez problémov udržali.
Góly: 22. a 42. Nemec, 37. M. Pipíška – 35. Kvasnica. Pred 400 divákmi rozhodoval Kahún.
KANIANKA: Gregor – Líška, P. Kurbel, Pekár, J. Mihalička, Richter, M. Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, M. Pipíška, str: Drahňovský, M. Pekár, Šaray.
H. PORUBA: Puček – Kvasnica, Živčic, Staňo, Krajči, Meliš, Kozík, Mráz, R. Puček, M. Staňo, Solík, str: J. Staňo, Jozefovič, Suchomel.
J. Kobulda

Rybany - Krásno 3:0 (3:0)
Domáci futbalisti boli počas celého stretnutia jednoznačne lepším mužstvom. V 31 min. po rohovom kope Šimuniho otvoril skóre hlavou Valach. V polovici prvého polčasu ne premenil pokutový kop domáci kapitán Tretinár. V 34. min zvýšil Ďuračka hlavou na 2:0. Domáci boli naďalej aktívnejší a 45. minúte zavŕšil skóre po centre Valacha Šimuni. Po zmene strán vďaka nemohúcnosti strelcov už gól nepadol.
Góly: 31. M. Valach, 34. Ďuračka, 45. Šimuni. Rozhodoval Šaňo, 150 divákov.
RYBANY: Zaťko - J. Oravec, P. Stolárik, P. Kikuš (71. Slávka), M. Stolárik (81. M. Janečka), M. Valach, J. Rejs, O. Šimuni, M. Horváth (60. P. Tretinár), J. Tretinár, M. Ďuračka.
KRÁSNO: Jakubík - Adamus, Žiak, M. Guliš, Ľ. Hiroš, P. Záhradný, Blaho, M. Dragula (8. Beliansky), Ľ. Domček, M. Toman, R. Kopčo (43. A. Domček)

Zem. Kostoľany – Tr. Jastrabie 4:2 (2:0)
Góly: Bajgar, Pružinec, V. Mokoš, Rolinec – Mar. Kyselica, Mišak. Pred 150 divákmi rozhodoval Faltejsek.
Domáci zahrali veľmi dobrý zápas po všetkých stránkach. Vytvorili si množstvo šancí, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Hostia skorigovali po chybách domácej obrany.

Sverepec - V. Uherce 1:1 (0:1)
Góly: 70. Štedrák – 20. R. Kováč.
Prevaha domácich gól nepriniesla, naopak, po jedinej chybe inkasovali v 20. min z kopačky R. kováča. Druhý polčas priniesol ďalšie nevyužité šance, na šťastie pre domácich aspoň vyrovnávajúci gól dal v 70. min Štedrák. Sverepec: Pružinský – Štedrák, Kostelanský, Richtárik, Mikušík, Pavlík, Hôrkový (32. Baránek), Folučka, Kasenčák (32. Žilinčík), Stacha, Križan. V. Uherce: Radosa – Jančich, Svrček, M. Kováč, Štálnik, Uhlár, Oferfatel, Bartoš, Dubina (72. Kršiak), R. kováč, Bučko, Kiopál. Pred 100 divákmi rozhodoval bašnár.
(zv)

Pov. Teplá – Bošany 1:3 (0:1)
Góly: 64. Meheš (11 m) - 25. M. Kuna, 52. Kostolný, 85. Husár.
Nováčik sa predstavil peknou kombinačnou hrou. Jeho hráči boli technickejší a často prečíslili obranu domácich. Tí sa nedokázali dostať k nátlakovej hre a zaskočiť obranu súpera, ktorý vyhral zaslúžene. Viedol už 2:0, keď znížil v 64. min Meheš z jedenástky, no šancu na bod odvial Husárov gól päť minút pred koncom. Pov. Teplá: Zábojník – Meško, Meheš, Hlušek, Váchalík (Hrubo), Bauer, Repáč, Jankejech, Lašček (Kvaššay), Sárinec, mucha. Pred 100 divákmi rozhodoval Vánik.
(mal)

M. Lednice – Prečín 1:0 (1:0)
Góly: 25. Pekný.
Začiatok derby vyznel pre domácich, ktorí mali viac z hry. V 25. min skončila na prekvapenie polostrela – polocenter Pekného v bráne hostí. Tí po polčase pridali, ale nebezpečné protiútoky zneškodnil gólman domácich. V závere mohli Prečínčania vyrovnať, ale pri zakončení váhali pridlho. M. Lednice: Morávik – P. Lednický, L. Vančo, J. Vančo, T. Hudek (M. Vančo), M. Čelko, Pekný, J. Čelko, Dudák (T. Čelko), M. Hudek (Milan Lednický), J. Lednický. Prečín: Potecký – Mojžišík, Melicherík, Almássy, Raček, Ligas, Sklenář, Birošík, Blaško, Michel (Poliček), Šarlay. ŽK: M. Hudek, P. Vančo – Raček, Šarlay, Almássy. Pred 100 divákmi rozhodoval Hancko.